Skocz do zawartości

ASSAN X8 Function 9


Cybuch
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj .

Graupner MC 19

Wsystemie ASSAN latam juź kilka lat , mam kilka odbiorników i jest OK tylko temu coś nie tak.

Ztego co wiem to są odbiorniki przeznaczone do pracy trio ,przełaczane z nadajnika.


A jaki masz moduł nadawczy?

Nadajnik Graupner MC 19 z modułem wcz assana.

W tym systemie latam kilka lat kilka odbiorników i jesk ok.

Te odbiorniki przeznaczone są do pracy trio i przełączane  z nadajnika.

Co ciekawe loguje się bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na HK jest manual -> http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uploads/462963179X126170X27.pdf

Tam jest przykład jak na kanale 6 (używając przełącznika na tym kanale nadajnika) aktywować wybrany odbiornik.

 

Tak wiem , mam tego manuala , jest jakoś mało zrozumiale napisany. Do aktywasji kanałów 5-9 uźyć zworek ale jak , tego juź nie podają.

Kąbinowałem we wszystkie strony i d-pa , albo jest uszkodzony albo zrobiłem coś nie tak.

Dzięki za odpowiedz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie aktywujesz kanalow - aktywujesz odbiornik. Jezeli w czasie bindowania masz zworke na kanale 6 to przelacznikiem na tym kanale wlaczasz i wylaczasz dany odbiornik. W manualu jest informacja ze w czasie procesu bindowania na kanalach 5 - 9 nie nalezy podlaczac zadnych serw. A zworke bindowania zakladasz na pinach sygnalowych kanalow 1 - 3.

 

Po aktywowaniu odbiornika powinny dzialac wszystkie kanaly 1-5 - 7-9 (dla przykladu ze zworka aktywujaca na kanale 6) - Na kanale 6 nie podlaczasz juz zadnego serwa.

 

Jezeli masz przelacznik na kanale 8 to zworke zakladasz na kanal 8. I bindujesz. Odbiornik bedzie aktywny tylko przy takim polozeniu przelacznika nr 8 jak w trakcie bindowania. Oczywiscie jezeli uzyles kanalu 8 do aktywacji to beda dzialaly kanaly 1-7 i 9. Do kanalu 8 nie podlaczasz serwa.

 

Czy po zbindowaniu LED w odbiorniku swieci na zielono czy na czerwono? Na zielono - jest zbindowany i jest aktywny. Na czerwono - jest zbindowany ale jest nieaktywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie aktywujesz kanalow - aktywujesz odbiornik. Jezeli w czasie bindowania masz zworke na kanale 6 to przelacznikiem na tym kanale wlaczasz i wylaczasz dany odbiornik. W manualu jest informacja ze w czasie procesu bindowania na kanalach 5 - 9 nie nalezy podlaczac zadnych serw. A zworke bindowania zakladasz na pinach sygnalowych kanalow 1 - 3.

 

Po aktywowaniu odbiornika powinny dzialac wszystkie kanaly 1-5 - 7-9 (dla przykladu ze zworka aktywujaca na kanale 6) - Na kanale 6 nie podlaczasz juz zadnego serwa.

 

Jezeli masz przelacznik na kanale 8 to zworke zakladasz na kanal 8. I bindujesz. Odbiornik bedzie aktywny tylko przy takim polozeniu przelacznika nr 8 jak w trakcie bindowania. Oczywiscie jezeli uzyles kanalu 8 do aktywacji to beda dzialaly kanaly 1-7 i 9. Do kanalu 8 nie podlaczasz serwa.

 

Czy po zbindowaniu LED w odbiorniku swieci na zielono czy na czerwono? Na zielono - jest zbindowany i jest aktywny. Na czerwono - jest zbindowany ale jest nieaktywny.

Opiszę dokładnie to co robiłem.

Na kanał 6 w odbiorniku podłączyłem zworkę według manuala (zwarcie sygnał masa) .

Zworka bindowania standardowo kanał 1-3. Przełacznik 3 pozycje w nadajniku kanał 6, bez serw .

Nadajnik w opcji bindowania , podłaczam zasilanie do odbiornika - bindowanie 3 sek. OK. Po procesie bindowania podłaczam serwo np. kanał 1 i cisza.

Nie wydaje się mi ,źe jest uszkodzony , ale zrobię to jeszcze raz z Twojego opisu.

Jeszcze jedno , jak nawiązać kontakt ze sprzedającym na giełdzie.

Dzieki - pozdrawiam.

Nie aktywujesz kanalow - aktywujesz odbiornik. Jezeli w czasie bindowania masz zworke na kanale 6 to przelacznikiem na tym kanale wlaczasz i wylaczasz dany odbiornik. W manualu jest informacja ze w czasie procesu bindowania na kanalach 5 - 9 nie nalezy podlaczac zadnych serw. A zworke bindowania zakladasz na pinach sygnalowych kanalow 1 - 3.

 

Po aktywowaniu odbiornika powinny dzialac wszystkie kanaly 1-5 - 7-9 (dla przykladu ze zworka aktywujaca na kanale 6) - Na kanale 6 nie podlaczasz juz zadnego serwa.

 

Jezeli masz przelacznik na kanale 8 to zworke zakladasz na kanal 8. I bindujesz. Odbiornik bedzie aktywny tylko przy takim polozeniu przelacznika nr 8 jak w trakcie bindowania. Oczywiscie jezeli uzyles kanalu 8 do aktywacji to beda dzialaly kanaly 1-7 i 9. Do kanalu 8 nie podlaczasz serwa.

 

Czy po zbindowaniu LED w odbiorniku swieci na zielono czy na czerwono? Na zielono - jest zbindowany i jest aktywny. Na czerwono - jest zbindowany ale jest nieaktywny.

Zapomniałem -oczywiście świeci na zielono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po procesie bindowania wylaczasz odbiornik i zdejmujesz wszystkie zworki? Z kanalu 6 tez? Czy przelaczanie przelacznika deaktywuje odbiornik?

Po bindowaniu wyłączam zasilanie odbiornika i zdejmuje zworki , a może zworka na kanale 6 ma zostać.Przełaczanie przełacznika nic nie zmienia , odbiornik jest nadal aktywny , w sęsie tym ,że świeci na zielono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Probowales inne ustawienie przelacznika kanalu 6 w czasie bindowania? Albo sterowanie innym kanalem niz 6? 

Czy serwa podlaczone pod wlaczony odbiornik maja opor na orczykach - czy sa miekkie - tzn mozna przestawic/obrocic je reka. To drugie oznacza ze definitywnie nie ma wyjscia sygnalu.

 

W manualu wyraznie napisano ze nalezy zdjac wszystkie jumpery. Nie napisano co bedzie jezeli ich nie zdejmiesz. Oby odbiornik sie nie uszkodzil do stanu w jakim aktualnie sie znajduje. Jezeli chodzi o kontakt ze sprzedajacym na gieldzie - to tylko email, telefon, PW ostatnio dzialaja w kratke. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Probowales inne ustawienie przelacznika kanalu 6 w czasie bindowania? Albo sterowanie innym kanalem niz 6? 

Czy serwa podlaczone pod wlaczony odbiornik maja opor na orczykach - czy sa miekkie - tzn mozna przestawic/obrocic je reka. To drugie oznacza ze definitywnie nie ma wyjscia sygnalu.

 

W manualu wyraznie napisano ze nalezy zdjac wszystkie jumpery. Nie napisano co bedzie jezeli ich nie zdejmiesz. Oby odbiornik sie nie uszkodzil do stanu w jakim aktualnie sie znajduje. Jezeli chodzi o kontakt ze sprzedajacym na gieldzie - to tylko email, telefon, PW ostatnio dzialaja w kratke. 

Oczywiscie że , sprawdziłem czy są twarde , na samym poczatku.

Przepraszam , jestem nowy na forum -co to jest WP ?

Wielkie dzięki za fatyge , jutro sprubuje bindować na innym kanale.

Tak swoją drogą, tak na chłopski rozum to bez tej zworki po zbindowaniu wowinny działać kanały 1-4.

Probowales inne ustawienie przelacznika kanalu 6 w czasie bindowania? Albo sterowanie innym kanalem niz 6? 

Czy serwa podlaczone pod wlaczony odbiornik maja opor na orczykach - czy sa miekkie - tzn mozna przestawic/obrocic je reka. To drugie oznacza ze definitywnie nie ma wyjscia sygnalu.

 

W manualu wyraznie napisano ze nalezy zdjac wszystkie jumpery. Nie napisano co bedzie jezeli ich nie zdejmiesz. Oby odbiornik sie nie uszkodzil do stanu w jakim aktualnie sie znajduje. Jezeli chodzi o kontakt ze sprzedajacym na gieldzie - to tylko email, telefon, PW ostatnio dzialaja w kratke. 

A może z tej beczki.Z tego co wiem te odbiorniki mają na pokładzie procka Atmega 8 z fleszem 8k. Moze zapamietał pierwsze moje błedne ustawienia i trzeba go rozbindować i ustawić ponownie , tylko jak to rozbindowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irku,

 

Ja mam modul Assana. Mozemy sie umowic, ze bys mi podeslal mi go a ja przeprowadzę testy bindowania u siebie. Wtedy bedzie mozna potwierdzic czy rzeczywiscie cos jest nie tak z odbiornikiem, albo moze ze sposobem bindowania/przypisanymi kanalami itp. Następnie Ci odeślę tą samą drogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irku,

 

Ja mam modul Assana. Mozemy sie umowic, ze bys mi podeslal mi go a ja przeprowadzę testy bindowania u siebie. Wtedy bedzie mozna potwierdzic czy rzeczywiscie cos jest nie tak z odbiornikiem, albo moze ze sposobem bindowania/przypisanymi kanalami itp. Następnie Ci odeślę tą samą drogą.

Dobry pomysł. Podaj namiary do siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.