Skocz do zawartości

Pomoc przy zamówieniu z HobbyKing


toretto1995
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam 
mam pytanie jeśli ktoś się orientuje odnośnie towarów z magazynów europejskich - czy w cenie zakupu są już zawarte podatki które obowiązują na terenie unii europejskiej tj czy towary te przeszły przez procedurę celną przy wjeździe np do Niemiec czy Holandii transportowane z Chin- tak żeby potem zamawiając je przez magazyny w europie nie trzeba było się martwić cleniem ich w Polsce i płacić dodatkowo VAT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam 

mam pytanie jeśli ktoś się orientuje odnośnie towarów z magazynów europejskich - czy w cenie zakupu są już zawarte podatki które obowiązują na terenie unii europejskiej tj czy towary te przeszły przez procedurę celną przy wjeździe np do Niemiec czy Holandii transportowane z Chin- tak żeby potem zamawiając je przez magazyny w europie nie trzeba było się martwić cleniem ich w Polsce i płacić dodatkowo VAT

Wszystkie towary zakupione w ramach UE nie są objęte cłem, VATem.

Jedynie towary spoza UE europejskiej, są (mogą) być objęte cłem, VATem, choć to zależy od Urzędu Celnego.

W tym tygodniu 3 paczki.

1 x HK International (Singapour) brak cła, VAT-u

1 x Bangood (Chiny) brak cła, VAT-u

1 x HK EU (Belgia) w ramach UE nie ma cła, VAT-u

 

PRZEPISY CELNE I PODATKOWE

Wszystkie towary nadsyłane spoza obszaru Wspólnoty Europejskiej do Polski, powyżej określonych norm, z mocy prawa są obciążone należnościami: cłem i podatkiem VAT. Istnieją jednak zwolnienia od tych opłat, szczególnie w dwóch sytuacjach:

- Jeżeli rzeczywista wartość towarów nie przekracza 150 euro, są one zwolnione z opłat celnych – podstawą jest Rozporządzenie Rady (WE) nr 1186/2009 z dnia 16 listopada 2009 r., art. 23.

- Dodatkowo, jeżeli wartość towaru nie przekracza 22 euro, przesyłka jest zwolniona z podatku VAT, co wynika z Ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług, art. 51. Jednakże zwolnienia od podatku nie stosuje się do towarów importowanych w drodze zamówienia wysyłkowego.

 

Czytaj więcej na http://www.pcformat.pl/Prosto-z-Chin,a,3652,strona,6?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Columb

"Z magazynu UE przychodzą bez dodatkowych kosztów. Może nie zauważyłeś, ale cena tej samej rzeczy na globalu jest nieco inna"

 

robertus

" Po wejściu do magazynu UE jest dokładany Vat do ceny, dlatego go drugi raz nie płacimy w PL."

 

a jakie na to wystarczą dokumenty przed urzędem celnym albo skarbowym ? że towar zakupiony przeszedł odprawę celną w unii europejskiej i został już zapłacony vat w jednym z krajów UE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robertus

"Nie dostajesz żadnych dokumentów.

Wszystko co wchodzi w strefę EU przechodzi wtedy przez odprawy celne. Magazyn EU, czy inny sklep w EU to nie jest jakaś eksterytorialna ambasada Chin. Dlatego cena jest wyższa niż w Chińskim HK."

 

no dobrze ale jak potem można rozliczyć te towary skoro nie ma dokumentów z wyszczególnionymi stawkami pobranego podatku vat w danym kraju EU ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktura jest : towar chiński, sprzedawca chiński, brak informacji o pobranych podatkach

 

 Czyli wszystko wg przypuszczenia trzeba przyjmować ?  że skoro przyszło np. z niemiec to musiało przejsc odprawe celną, a skoro przeszło odprawe to zapewne zapłacono podatek wg stawki niemieckiej 19%. - ale urzędy chyba opierają się na dokumentach jakie się przedstawia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli bezpośrednio z Chin to wydaje mi się iż procedura jest bardziej klarowna w takim jedynie sensie iż wiadomo co i jak powinno być -> że skoro jest to z poza UE to musi przejść procedurę urzędu celnego, trzeba opłacić podatek, ma się wtedy kwit na zakupiony towar że jest opłacone wszystko to co wymagają przepisy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie rozumiem Twojego problemu, lub Twoich obaw.

Jak kupujesz z magazynu EU to kupujesz w Unii, nie w Chinach. Takie same wątpliwości miałbyś gdybyś kupował w sklepie .de czy .at

Chyba, że jesteś sklepem i chcesz to potem sprzedawać dalej, to nie wiem jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

Witajcie,

 

cały czas otrzymuję wiadomości w sprawie zamówień ale niestety już nie będę miał czasu by wam pomów w tym. Skończyłem szkołę i już nie mam tyle czasu co kiedyś.

 

Odświeżę  :). HK krzyczy własnie, że odda Multistary 4S 5200 HC po 18,89 Euro za sztukę (zamiast 35), a potrzebuję właśnie ze 4 sztuki. Nigdy nie kupowałem jeszcze z daleka, tylko w kraju

u rodzimych handlowców. Czy ktoś z Was może mi rozjaśnić, czy są od nas jakieś zbiorowe zamówienia lub inna korzystna możliwość dokonania zakupu ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche tego nie rozumiem czemu chce Wam sie bawić w jakies zbiorowe zamowienia? Wysyłka z magazynu Europejskiego kosztuje chyba 10€. Dostajesz na swój adres i co najważniejsze nie jestes zalezny od nikogo. AMC wystarczy zalozyc konto na paypal-u to chyba najprostszy sposob platnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.