Skocz do zawartości

SZD-9 Bocian 1c 1:5


oldgliders
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się czy i ja bym nie skorzystał z kadłuba? 

 

Nie będzie możliwości zakupu samego kadłuba, model będzie dostępny ze skrzydłami i sterami.

Jest jakaś różnica między tymi kadłubami poza statecznikiem? 

 

 

W kadłubach jest różnica tak jak na zdjęciach, lecz konstrukcja jako całość różnią się końcówkami skrzydeł i innymi statecznikami poziomymi. Różnica jest także w malowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

W ubiegłą sobotę mimo bardzo silnego wiatru udało się oblatać Bociana. Myślę, że w trakcie sezonu nagramy jeszcze kilka lepszych filmów, ten zrobiony na gorąco można już oglądać tutaj:

 

 

Model wymaga jeszcze drobnych korekt w ustawieniach co oczywiście uczynię przed następnymi lotami.

 

Jeśli ktoś będzie zainteresowany i będzie chciał wiedzieć coś więcej na temat właściwości lotnych, to zapraszam do kontaktu ze mną telefonicznie oraz mailowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Końcówki skrzydeł.

 

Z tego co pamiętam już był temat poruszany, ale napiszę jeszcze raz. Każdy nasz klient niezależnie czy to będzie z Polski czy z zagranicy otrzymuje do zestawu KIT komplet dokumentacji, która pozwoli na zbudowanie modelu jak również na prawidłowe ukształtowanie końcówek skrzydeł tudzież stateczników czy innych rzeczy. 

 

2. Wznios.

 

Nie wiem skąd informacja, że ten model nie ma wzniosu (dziwnie wygląda w locie). Model ma wznios skrzydeł między 1,5 a 2 stopnie. W locie podnosi skrzydła do około 3-4 stopni. W większości przypadków a już na pewno w tym jednym, patrzymy na sprawy modelarskie z innej perspektywy. Ja jako producent, modelarz jako modelarz.Wykonując zlecenie projektu dla dużego odbiorcy dostaje od niego nakreślone założenia które musi spełnić produkt. Nie zawsze zatem model zrobiony jest zgodnie z oryginałem bo widocznie dla odbiorcy nie to jest najważniejsze. Parametry techniczne tego Bociana były liczone w znanym Instytucie Europejskim i wykonany został zgodnie z jego instrukcją. Tak zatem sugestie modelarzy abym zmienił wznios bo będzie ładniej wyglądał i miał coś lepsze albo coś gorsze w tym przypadku niestety nie mogą być uwzględnione.

 

post-14400-0-58181000-1429266949_thumb.jpg

 

Przepraszam wszystkich tych, według których ten model nie spełnia ich oczekiwań. 

 

 

 

Właśnie zostały zakończone prace przy modelu SZD-9 Bocian 1e 1:5.

 

Pusty model waży 2,8kg. 

 

 

post-14400-0-43557300-1429267838_thumb.jpg

 

post-14400-0-17669700-1429267846_thumb.jpg

 

post-14400-0-03664300-1429267856_thumb.jpg

 

post-14400-0-31240600-1429267938_thumb.jpg

 

 

Jeszcze jedno zdjęcie SZD-9 Bocian 1:5 w towarzystwie SZD-9 Bocian 1:4

 

post-14400-0-46413600-1429268099_thumb.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też duzo latałem "prawdziwym" bocianem. Mamy jeszcze w aeroklubie. Ma duzy wznios. Na filmach z lotu modelem tego wzniosu wogóle nie widac. Ma to być przecież redukcja.

Bocian jest szybowcem szkolnym, więc wznios mieć musi. Na nowych fotkach modeli tez tego wzniosu nie widać. A wystarczy, chociażby, popatrzeć w internecie na Boćki w locie (np. tu    http://lotniczapolska.pl/Skacza-ze-skrzydel-szybowcow,7937   ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyszek, gratuluję oblotu i bardzo ładnego modelu. Miło, że na niebie pojawia się kolejna polska konstrukcja - tak trzymać!!!! Model wygląda naprawdę imponująco!

M

 

 

 

p.s.Panowi Bubu i Jogi - jeśli ten Wam nie odpowiada - dwie ręce, trochę narzędzi i do pracy bo z tego co widzę - wiedzę już macie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobienie wzniosu i wykonanie końcówek o jedynie słusznym kształcie w zestawie jaki Biniu proponuje jest banalnie łatwe i w sumie nie powinno przekraczać możliwości przeciętnego modelarza.Albo potrafisz zarobić pieniądze na gotowca i bierze się co jest albo wariant "do modyfikacji" i za jedno popołudnie jest po sprawie. 

A mnie bardziej leży "nowy" Bocian........... fajny jest......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

Witam,

 

Trochę nowości w sprawie Bociana w skali 1:5. 

 

We wszystkich wersjach wydłużyliśmy rozpiętość do 3,65m. 

Wydłużyliśmy rybki, przy kadłubie w obydwu wersjach drewnianych 1c i 1e (przejście kadłub-skrzydło). 

Wznios podniesiony został do 4 stopni, tak jak piszą w książkach.

 

 

post-14400-0-32040100-1447326445_thumb.jpg

 

post-14400-0-44409500-1447326471_thumb.jpg

 

post-14400-0-44350300-1447326497_thumb.jpg

 

post-14400-0-40120400-1447326653_thumb.jpg

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.