Skocz do zawartości

Monitor FPV 7 cali za DYCHĘ :)


Y/F-22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem nie pokazywać, jeszcze wszystko podkupicie .... ale chciałem zapytać czy ktokolwiek wie jaką to ma rozdzielczość? Pewnie 480 ... ale więcej na początek nie potrzeba, ma AV i chodzi pod 12V, do pierwszego FPV na pewno wystarczy.

 

http://allegro.pl/przenosny-telewizorek-nowy-i5079812619.html#tabsAnchor

 

 

EDIT :

A kupiłem, jako tako w konia mnie zrobić nie może bo przesyłka za pobraniem, zaryzykowałem bo to niewielkie pieniądze a warto mieć coś dodatkowego, ciekawe jak się sprawdzi. Jak dostane to zdam relacje, może do tego momentu jeszcze jakieś zostaną na aukcji.

 

Ogółem szukałem jakiegoś uszkodzonego przenośnego DVD za grosze np. z uszkodzonym napędem lub coś aby mieć alternatywę jak aktualny monitor FPV mi skiśnie bo coś klęka ostatnio a na porządny mnie chwilowo nie stać ... no i są ale ten Medion przebił wszystkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy sukces - podpięty pod pakiet 3s lipol i działa, pokazuje niebieski ekran i w rogu coś tam "av in 1" (nie pamiętam, odpalony na sekundę prowizoryczne przez parę drutów) tzn. oznaka, że nie ma sygnału AV. Można wejść w menu, jest parę rzeczy do ustawienia, na razie muszę sobie polutować kabelki z którymi wyjdę z obudowy na zewnątrz. Teraz tylko zostaje ogarnąć gdzie jest sygnał video przy 4-polowym gnieździe jack (oznaczone jako AV in na obudowie), wraz z monitorem nie przychodzą żadne przewody więc zostaje to sprawdzić samemu organoleptycznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zaniku sygnału obraz powraca po takim samym czasie jak w każdym innym "fpvowym" monitorze z BS'em - mam w goglach monitorek cofania za 5 dych, tyle samo czasu potrzebuje na powrót wizji, sekundę z hakiem do maksymalnie dwóch.

 

FILMY Z TESTÓW, moment w którym nadajnik łapie zasilanie widać po czerwonej diodzie. Ogółem monitorek co tu dużo mówić ... zajebisty ;) Na pewno kupię jeszcze 2 sztuki albo i więcej, kurcze, 10 zł .... spokojnie wystarcza do pierwszego fpv, jakość to w sumie nawet lepsza od mojego monitora za 5 dych z banggood który mam w goglach abcrc a który ma już badpixele i zaczyna klękać. Ma z tyłu dużo płaskiej powierzchni, można zamontować odbiornik, pakiet np. 2200 mAh 2-3s i resztę kabelkologii ... bierta bo naprawdę warto, tak okazja się może nie powtórzyć. Szczególnie kieruję to do początkujących którzy myślą o pierwszym FPV!

 

https://picasaweb.google.com/111845510033387312425/Monitor#6115442196994359970

 

 

https://picasaweb.google.com/111845510033387312425/Monitor#6115442947134520242

 

Jedyna taka trochę wada tego monitora to pobór prądu rzędu 2000 mA a przynajmniej tak jest napisane na naklejce z tyłu, inne monitorki o tej przekątnej zżerają z tego co widzę 3-4 razy mnie prądu - muszę to zmierzyć, pakiet 2200 mAh spokojnie wystarczy do latania ale tak czy siak zżera dużo, to jest do sprawdzenia bo może w rzeczywistości pobiera mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze zrobić taki test:

Nadajnik video połóż pracującego w innym pokoju. Zaniki sygnału zasymuluj poprzez odliczanie anteny odbiornika. Zobaczysz wtedy jak się w polu będzie zachowywał i jaka jest czułość monitora a raczej jego blue screena.

A co do poboru prądu to nie ma się co dziwić. Stara technologia ze świetlówkami to zapewne ponad 1A weźmie. Dlatego do zasilania urządzeń na ziemi lepiej kupić aku żelowe za 40 zł i masz 7Ah prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie trzeba było nic czarować, interesują Cię tylko piny pierwszy i czwarty - pierwszy to masa, ostatni to video. Może u Ciebie jest zamienione, w końcu to jakieś stare ekrany w dodatku rozkompletowane. Wystarczy z boku pśtyknąć na "ON", podpiąć zasilanie - powinien pojawić się niebieski ekran i można pogrzebać po menu. Po zapodaniu AV powinien pojawić się obraz i ot cała filozofia, może jeszcze masz coś w opcjach zamienione - jak nie działa to znaczy, że mogłeś pomylić piny, źle polutować lub cokolwiek. Ja podlutowałem się bezpośrednio pod piny na gnieździe jack'a i wyprowadziłem sobie gotowy przewód AV na zewnątrz - teraz mam i sprawne gniazdo jack gdyby zaszła taka potrzeba ale jednocześnie wyeliminowałem zbędne wtyczki które mogą często być źródłem kłopotów.

 

Zajebistą wiadomością jest, że pomiary wskazały pobór rzędu 0,2A czyli ekran bierze jedyne 200 mA przy aktywnym podglądzie (zapięte całe FPV, odbiornik ze swoim zasilaniem, obraz na ekranie). Widocznie to 2000 mA odnosi się do całego urządzenia jako przenośne DVD a nie do samego ekranu - lepiej kupić nie mogłem, jakość jest super. Spokojnie można całość zasilić z pakietu lipol 3s 1000-1500 mAh i polatać godzinkę, to mnie bardzo uszczęśliwiło bo już zacząłem szukać pakietów 3-4 aH lipol żeby zasilić tą kobyłę a tutaj taka miła niespodzianka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zobaczyłem wagę żelaków .... na hk pakiet 4000 mAh czy nawet większy 10C kosztuje 11 dolców (b-grade czyli ta śmieciowa seria za grosze) i waży chyba 300 gram. Druga sprawa, że chce mieć wszystko pomontowane i mobilne jak kolega Przemek czyli najlepiej poprzyklejać z tyłu monitora bo miejsca jest pełno przy przekątnej samego ekranu 7 cali, do tego tylko używany statyw do aparatu za grosze i więcej do życia nie potrzeba. Muszę jeszcze zobaczyć jak na słońcu z tym monitorem i jakie osłony zastosować aby dało się latać. Póki co planuję zakup gogli quanum bo te z abcrc to nic fajnego a w dodatku monitor 4,3 cala o rozsądnej jakości obrazu i ogółem "dobry" kosztuje z 2 stówy. Byleby BS'a nie było a quanumy nie mają tzn. tyle co tam jest tego zaniku to naprawdę mi nie przeszkadza, latam w goglach na tym ekranie który Przemek pokazał i który jest w środku na filmie czyli ten 4,3 cala i jak przy nim daję radę to nawet na kalkulatorze polatam bo nie da się się kupić gorszego jakościowo ekranu (4 dychy na banggood, wyskoczyły mu ostatnio bad pixele tzn. cała pozioma krecha bez powodu, w dodatku jakoś obrazu jest fatalna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można mieć wszystkiego. Idea w ogóle była taka, żeby do starego kasku (zwykły ochronny do różnych prac) zamontować pałąk wystający z przodu i do niego zamontować monitor a oprócz tego taką "firaneczkę" tzn. nie sztywną osłonę a jedynie coś co można narzucić żeby chroniło przed światłem słonecznym. Wtedy na kasku mamy cały odbiornik i pakiet, mobilnie, tanio i bardzo dobrze a w dodatku antena wysoko (chyba, że ktoś liliput). Mam nawet taki kask ale zakupiłem gogle abcrc ... ale chyba wrócę do tego pomysłu bo fajnie mieć monitor 7 cali przed oczami w dodatku bardzo komfortowo bez kombinowania ze statywami czy walizami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.