Skocz do zawartości

Klatki...


TeBe

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 219
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...

oooo Pawle, nie spodziewałem się, że i Ty :) ładna kotka, ale nie bądź skromny i pokaż inną fotkę bo wygląda jakby z asfaltu zebrana po wypadku ;) Bez urazy proszę :)

 

Jak już o domkach, klatkach itp. to właśnie zamawiam to o czym od dawna marzyłem i postawię na ściętym konarze śliwki przed samym domem i blisko ogrodu :)

 

http://sklep-ogrodnik.pl/bbhouse-drewniany-domek-z-trzmielami-dla-dzialkowca-trzmiele-do-ogrodu-p-1994.html

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To gatunek pszczoły, który potrafi zapylić więcej niż ona (ta "normalna") a nawet często wyrabia drogę do kwiatu by potem normalna pszczoła mogła się przedostać :) Ich życie nie jest jednak takie kolorowe .. na koniec sezonu zabijają matkę (królową) i wyznaczają nową. Potem wszystkie umierają oprócz matki, która po zimowej hibernacji zakłada nową rodzinę ... i tak w kółko, zupełnie jak z naszym życiem - czyli po co ;) he he

 

Około 26-go maja otwieram hodowlę i zapodam jakieś fotki czy film bo sam jestem ciekawy i podekscytowany :) Najzabawniejsze jest to, że mam straszny lęk przed osami i szerszeniami. Jak miałem około 6 lat nadepnąłem na gniazdo os w ziemi i skończyło się w szpitalu. Do dziś panikuję na widok osy, ale zawsze miałem ogromny szacunek i uwielbienie do pszczół, bąków, trzmieli itp. :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam, aż moja eskadra trzmieli ruszy do akcji. :D

Jak rano otwiera się drzwi warsztatu, żeby je wypuścić, to już czekają na pasie.  B) W ciągu dnia startują i lądują na progu, potem skręcają i wzdłuż ściany idą spacerkiem do gniazda pod regałem. 

Jak na lotnisku po prostu.  :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też myślę intensywnie nad zdobyciem stosownego domku i założeniem hodowli.

Te stworzonka skutecznie eliminują wszelkie paskudztwa typu pszczoły, osy, szerszenie i inne trzmiele, o pająkach, kleszczach czy skorpionach nawet nie wspominając.  Będzie dużą przyjemnością patrzeć, jak co rano majestatycznie sobie kicają na polowanie, a wieczorkiem wracają, po dobrze spędzonym dzionku. Syte i najedzone do woli...

 

Zdjcie0322_zpssunzerxh.jpg

 

A tak całkiem na poważnie, to jeszcze takiej, autentycznie rudej żaby, nigdy wcześniej nie widziałem. Tutaj ten jej kolorek jest trochę zafałszowany, ale wierzcie mi - była urocza. Aż miałem ochotę ja w pyszczek pocałować, i a nuż by mi się w piękna księżniczkę przemieniła?... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.