Skocz do zawartości

Śmigło składane


japko95

Rekomendowane odpowiedzi

W śmigłac składanych widziałem tylko jarzma na śrubki imbusowe, więc ciężko to nazwać piastą samozaciskową, poza tym najłatwiej do śmigła 10-11 calowego dobrać kołpak na wał 5mm, a mój silnik ma wał 3mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak za mały? Nie rozumiem, mówisz, że szukasz kołpaka na wał 3mm, a teraz twierdzisz że jest za mały?

Weź najpierw zobacz czy Twój silnik do sobie radę ze śmigłem 10-11 cali. Sądząc po średnicy wału nie jest to zbyt mocny silnik, może się okazać że go spalisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak za mały? Nie rozumiem, mówisz, że szukasz kołpaka na wał 3mm, a teraz twierdzisz że jest za mały?

Weź najpierw zobacz czy Twój silnik do sobie radę ze śmigłem 10-11 cali. Sądząc po średnicy wału nie jest to zbyt mocny silnik, może się okazać że go spalisz.

 Z tego co wiem kołpak ma średnicę wewnętrzną, ale i zewnętrzną i obie są równie ważne.

To wielkość śmigła jest odpowiednikiem mocy? Silnik 250W 900-1000KV będzie z powodzeniem kręcił śmigłem 10".

 

 

Michał - są samozaciskowe piasty do śmigieł składanych. Ale i taka na śrubki się nada.

W abc-rc są tanie plastikowe kołpaki w różnych rozmiarach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemku masz rację, ale nasz kolega nie podał nic więcej poza tym, że szuka kołpaka do śmigła składanego na wał 3mm. Nie wiemy co to za silnik, jakie ma kV, a sądząc po średnicy wału jest to mały silniczek i może mu byc cięzko ze śmigłem 10-11 cali. Oczywiście dochodzi jeszcze kwestia z ilo celowego pakietu ma być zasilany.

 

Pozdrawiam Krzysiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okk, sorry mój błąd i skróty myślowe w moich wypowiedziach. Silnik noname ok 200W i ok 1000kV z powodzeniem kręcił smigłem 11", średnica wału 3mm, średnica zewnętrzna kołpaka potrzebna ok. 52mm. Ciężko coś znaleźć mnie się nie udało. Mam potrzeby kołpak tylko, że na wał 5mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Mam potrzeby kołpak tylko, że na wał 5mm.

5-3=2mm "luzu"

2/2=1mm grubości ścianki, taką blaszkę znajdziesz w każdym domu.

Jesteśmy modelarzami, taką tulejkę wykonać nietrudno, a jak przejdziesz się po sklepach to znajdziesz odpowiednią gotową rurkę.

Z 3 na 4mm robiłem nawet tulejki z papieru przesączanego klejem CA - latało bez problemów cały sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, tak o tym problemie nie myślałem, mam już pewien pomysł, może być tuleja węglowa?

Jakbyś sam wylaminował ze świadomym ułożeniem nitki byłoby ok. Ale typowa rowingowa rurka odpada.

Materiał bardzo kruchy, nie polubi ściskania piastą. Dużo lepsza byłaby byle blaszka duralowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michale- to  chyba nieoceniony kol. Motylasty publikował kiedyś bardzo dobry sposób na taką dolegliwość jaka Cię trapi: nawinięcie drutu nawojowego (Cu), ze zdjętą izolacją, na wał, zalutowanie tego cyną- ale tak porządnie, żeby dobrze przesączyła powstałą "sprężynkę", Drut trzeba dobrze dobrać średnicą i go potem spiłować, a właściwie stoczyć drobnym pilnikiem pod już ostateczną średnicę. Tyle tylko, że rozwiązanie można stosować przy niewielkim żądanym wzroście średnicy, tzn., drut nie może być za gruby- u Ciebie musiałby mieć 1 mm, a to dużo właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyszku nawet myślałem o tym, ale motylasty przerabiał wał z 3mm na 3,17mm - 0,085mm na stronę. U mnie jak łatwo policzyć 1mm - nigdy nie przerabiałem w ten sposób wału, a i moje umiejętności lutownicze wystarczają do co najwyżej polutowania jakiejś płytki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.