Skocz do zawartości

Pierwszy prosty szybowiec ...


afish

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam do was pytanie ..

Wczesniej latalem troche elektrykami i jedna spalinóweczka, ale teraz nie posiadam chwilowo silnika zadnego i chcialbym zrobic sobie cos bez silnika (czyli szybowiec)

Prosilbym zebyście zaproponowali jakas prosta konstrukcje najlepiej chyba ze styropianu;]

Zastanawialem sie nad latajacym skrzydelkiem ale nie wiem czy to dobry pomysl ..

Prosze o jakies rady i z góry dzieki za pomoc .

Pozdrawiam aFiSh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam :wink:

 

Jak styropianowe lub epp to: easy glider , mini fox itp. Ja posiadam uszatka i model z epp (zaliczył kilka kretów :oops: ) uszatek jest dobry na początek latania na szybowcach, ale trzeba posiadać hol gumowy. Jak masz doświadczenie w lataniu modelami to kup f3j lub makiety... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W szybowcach f3j/m nie można stosować lotek, prawda? Mój pierwszy szybowiec to UMI z firmy Blejzyk. Model fajny, ale niestety właśnie z uszami i bez lotek :( Jak był chociaż minimalny wiatr to model robił co chciał, i bardzo trudno było go opanować. Nie latałem nim zbyt długo i zmieniłem na coś z lotkami. Konkretniejsze obciążenie powierzchni( ok. 42 g/dm^2 - motoszybowiec), minimalny wznios i lotki. Model lubi prędkość, ale nie jest trudny do opanowania. Trochę ćwiczeń na symulatorze i minimalne wychylenia sterów spokojnie starczą, żeby sobie polatać. Co najważniejsze nie boi się wiatru tak jak uszatek i da się go sterować niezależnie od tego w jakiej pozycji względem wiatru model się znajduje.

Model to FILIP 400 Sport produkcji RCM PELIKAN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.