Skocz do zawartości

Kompresor z Biedronki?


robertus

Rekomendowane odpowiedzi

Zależy do czego ma ci służyć, jeżeli do pompowania kół-materacy, to jest ok. malowanie, nawet aerografem, to raczej odpada, z opisu wynika że jest przeznaczony do pracy ciągłej tzn.brak zbiornika.

Lepiej dołożyć 100-150 zł. i kupić w markecie budowlanym kompresor 24 l. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moc 1100 W całkiem przyzwoita, natomiast czy bezolejowe... myślę że w tej cenie na długo nie  starczy , szukałbym coś jednak smarowanego. Aczkolwiek produkt całkiem fajny z wyposażeniem. 

 

np:

http://www.leroymerlin.pl/warsztat/urzadzenia-pneumatyczne/kompresory/kompresor-bezolejowy-c6bb34stn039-stanley,p171007,l895.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostsatnio też szukałem kompresora takiego 24l i pan powiedział, że jeżeli to ma być do malowania, to kopmresor powinien mieć minumum  200l/min wydajności, bo nawet najtańszy pistolet do malowania czy aerograf, który pokazywał potrzebował min 200l wydajności z kopresora. B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w LM też bezolejowy - gwarancja 90 dni świadczy o jakości. 

Gwarancja 2 lata zakup konsumencki, 90 dni zakup komercyjny

 

bez przesady, pewnie zdarzało się, że kupowały to zakłady wulkanizacyjne na gorący i zimny sezon :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł ja tylko mówie co mi gościu w skepie mówił. A racji trochę napewno miał i widać że znał się na rzeczy i mówił z sensem nie wciskając droższego zamiennika. A nie mów, że ten kopmresor z biedronki wg. Ciebie nadaje się do malowania? ;) Ewentualnie do malowania plastikowcyh modeli i to nie do końca, bo po dłuższej pracy silnik będzie wybijał termicznie, jeżeli takie zabezpieczenie posiada. :rolleyes: Wbrew pozorom przy aerografie trochę powietrza idzie, a wiem bo malowałem trochę aerografem z kompresora 24l castoramowskiego za 400zł B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł ja tylko mówie co mi gościu w skepie mówił. A racji trochę napewno miał i widać że znał się na rzeczy i mówił z sensem nie wciskając droższego zamiennika. A nie mów, że ten kopmresor z biedronki wg. Ciebie nadaje się do malowania? ;) Ewentualnie do malowania plastikowcyh modeli i to nie do końca, bo po dłuższej pracy silnik będzie wybijał termicznie, jeżeli takie zabezpieczenie posiada. :rolleyes: Wbrew pozorom przy aerografie trochę powietrza idzie, a wiem bo malowałem trochę aerografem z kompresora 24l castoramowskiego za 400zł B)

Jeśli Twój aero pobiera więcej niż 50l/min. to masz gdzieś gigantyczną nieszczelność w układzie, albo nie masz na myśli aero, tylko pistolet lakierniczy. Chociaż pistolet z dyszą 0,5mm zadowala się już 50l/min. Przeciętny aerograf z dyszą 0,2-0,3 mm pobiera góra 17-25l/min.

Tak więc Gość jednak gada głupoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykły aero, wszystko szczelne, malowane lakierem akrylowym samochodowym rozpuszczone z nitro. Żeby była jasność,  cały czas mówimy o 200l powietrza zasysanego przez kompresor. Przecież żeby normalnie malować Potrzebujesz stałe określone ciśnienie robocze, ażeby to ciśnienie utrzymać, kompresor musi odpowiednio szybko zassać taką ilość powietrza i ją zmagazynować, aby otrzymać porządane ciśnienie na wyjściu (stałe). Aerograf do normalnej pracy potrzebuje ok 3 bary, a najlepiej malowało mi się ciśnieniem ok 3,5 bar. Nie mów, ze na tym biedronkowym kompresorze uzyskasz stałe ciśnienie, bez odczywalnych spadków podczas malowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykły aero, wszystko szczelne, malowane lakierem akrylowym samochodowym rozpuszczone z nitro.

Napisz jakie masz aero, a najlepiej daj linka. Piszesz, że facet pokazywał Ci "pistolet czy aerograf" - to naprawdę jest różnica. Wątpię, że to aerograf, jeśli byłeś w jakimś markecie a la castorama, obi, itp. Najlepiej jakbyś również napisał, co to był za sprzęt.

 

Żeby była jasność,  cały czas mówimy o 200l powietrza zasysanego przez kompresor.

 

 

kopmresor powinien mieć minumum  200l/min wydajności, bo nawet najtańszy pistolet do malowania czy aerograf, który pokazywał potrzebował min 200l wydajności z kopresora.

Zdecyduj się: albo piszesz o zasysaniu, albo o wydajności. Do tej pory pisałeś o wydajności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem  co napisałem wyżej. Jeżeli Chcesz dokładnie wiedzieć jaki pistolet czy aerograf to jak Masz blisko castorame to podjedź weź pierwszy lepszy pistolet, który jest na półce i tam Masz firmę i zapotrzebowanie na powietrze do 100zł ja akurat nie pamiętam. Może Wypowiedz się z własnego doświadczenia jeżeli Posiadasz jakiś kompresor, może Malujesz zawodowo i Podziel się z nami swoimi doświadczeniami, jaki kompresor będzie najlepszy, na jakie parametry zwracać uwagę czy wydajność na wejściu czy na wyjściu. Szczerze sam chce kupic kompresor 24l i do aerografu i do pistoletu i do tej pory wszyscy właśnie wspominali o tej wydajości na wejściu( czyli jak to tłumaczyli czas z jakim kompresor nabije powietrza do pełna), ale narazie odpuściłem temat bo nie jestem do końca pewny co kupić. I Napisz jakieś konkrety, bo do do tej pory nic oprócz negacji wszystkiego co napisałem nie Wniosłeś do tej rozmowy. Chyba, że nie Lubisz się dzielić swoimi doświadczeniami? Może akurat wskazówki, których udzielisz pozwolą coś wybrać. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem  co napisałem wyżej.

Kolego, napisz mi konkretnie, czego nie zrozumiałem, a porady jak wyżej - zachowaj  dla siebie.

 

Jeżeli Chcesz dokładnie wiedzieć jaki pistolet czy aerograf to jak Masz blisko castorame to podjedź weź

Chyba kpisz, udzielając takiej odpowiedzi..

To nie ja mam problem z doborem sprzętu tylko Ty, to Ty rozpowszechniasz rewelacje, które tak naprawdę są bzdurami (o zapotrzebowaniu aero na powietrze).

Zadałem Ci pytanie, do jakiego konkretnie sprzętu odnosisz te parametry, bo może tu jest pies pogrzebany.

 

pierwszy lepszy pistolet, który jest na półce i tam Masz firmę i zapotrzebowanie na powietrze do 100zł ja akurat nie pamiętam.

Czyli pistolet, nie aerograf. A to duża różnica. Jak chcesz malować aero, to wydajność 50l/min. to i tak ogromnie dużo, do pistoletu to może być czasem mało, ale więcej maluję aero, więc niech się wypowiedzą Koledzy co "pistoletują".

 

Napisz jakieś konkrety, bo do do tej pory nic oprócz negacji wszystkiego co napisałem nie Wniosłeś do tej rozmowy. Chyba, że nie Lubisz się dzielić swoimi doświadczeniami? Może akurat wskazówki, których udzielisz pozwolą coś wybrać. :rolleyes:

Napisz konkrety, dostaniesz konkrety.

Czym chcesz malować (pistolet, aero, jaki?), jakie powierzchnie, ew. jakie farby, jakie masz warunki do malowania.

Na razie siejesz dezinformacją, karzesz się domyślać o czym piszesz, bądź szukać info na własną rękę i z lekka zalatuje mi to arogancją.

Chcesz pomocy - więcej pokory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dalej nic nie wniosłeś i myślę, że nie wniesiesz w tym temacie. Raczej wiedzy w tym teamcie nie masz, a konkretów też nie potrafisz napisać. Z czytaniem też chyba na bakier u Ciebie bo wyrażnie napisałem do czego potrzebuję kompresor i jaki.  ;) Ale jeszcze raz, potrzebuję kompresor 24 litry, maluję głównie lakierami samochodwymi rozcieńczonymi z nitro, żeby można było malować aerografem, ale także pistoletem (czyli tym i tym), garaż blaszak, aerograf firmy nie wiem jakiej bo nic na nim nie pisze, z przesyłką kosztował 80 zł dysza 0,3. Ciśnienie robocze jakim malowałem to 3,5 bar kompresor 24l 1,3hp tłokowy, olejowy, wydajność 175l/min, ze względu na większą gęstość lakieru samochodowego (akryl). Rewelacji nie było bo ciągle się włączał, żeby utrzymać ciśnienie co wpływa na komfort pracy. Wszytko szczelne. Informację które wg Ciebie są fałszywe uzyskałem od ludzi, którzy malują samchody zawodowo i to oni mówią o wydajności. Ja traktuję to czysto amoatorsko, żeby od czasu do czasu coś prysnąć jak jest taka potrzeba. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem bardzo wyluzowany :D Czemu onetowe? Kompresorem z biedronki to nawet kół dobrze nie idzie napompować, a co dopiero malować tym.Nie mówie że wszystko to badziew , bo czasem trafi się coś fajnego, ale już lepsze rzeczy są w lidlu B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.