Skocz do zawartości

Ornitopter Eastern Dragon


robertus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czas lotu to nawet 15 minut. Zauważyłem też, że łatwiej się nim skręca jak wolniej macha skrzydłami, jak też przed wykonaniem skrętu lepiej nieco zwiększyć kat natarcia skrzydła sterem wysokości. Szybowania raczej nie będzie, skrzydła pod wpływem powietrza składają się w V gdy przestają się ruszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • 3 miesiące temu...

Po wielu lotach muszę napisać, że całkiem przyjemnie się nim lata. Trochę jest dziwny w sterowaniu i ma jakby dużą bezwładność w zmianie kierunku, ale jest przewidywalny. Nieco inaczej się nim steruje gdy skrzydła wolno machają a inaczej niż gdy szybko.

Szybować nie szybuje, no może trochę ale to nie jest takie szybowanie jakie można by się spodziewać po ptaku. Skrzydła nie maja blokady i przy szybowaniu składają się w V. Lepiej to wychodzi gdy skrzydła mimo wszystko pracują, wolno, ale jednak.

Ot takie unikatowe latadełko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Odświeżam temat, bo jest mi bliski. Ta konstrukcja Walkery praktycznie zerżnięta z ornitopterów Kazuhiko Kakuty (kol. Piotrek wkleił powyżej link do jednego z filmików Kazuhiko), który od dawna prym wiedzie w tej dziedzinie. Zainteresowanym otnitopterami polecam filmy na YT, przedstawiające liczne konstrukcje "machaczy" skrzydłami tego japońskiego modelarza, oraz jego tutoriale pokazujące szczegóły konstrukcji, oraz wyjaśniające podstawy lotu ornitopterów:

 

Dlaczego skrzydło ornitoptera musi być elastyczne, żeby model latał? (szczególnie w zwolnionym tempie dobrze widać - 1min 35 sek filmu - pracę skrzydła, wytwarzającego ciąg pozwalający zarówno unosić się modelowi jak i wykonywać ruch postępowy)

 

Konstrukcje ornitopterów Kazuhiko Kakuty - filmy z lotów - warto poświecić trochę czasu na obejrzenie.

 

PS Właściwie dopracowany i dobrze zrobiony ornitopter potrafi całkiem ładnie szybować.

 

Testy szybowania sokoła (z właściwym ustawianiem skrzydeł modelu)

 

... i jeszcze jeden - naturalny lot i szybowanie

 

... nawet ptaki mogą się pomylić :)  :

 

atakujące mewy w 2:39 czy 2:45

 

... gdzieś były też filmiki Kazuhiko z atakującymi model gawronami!

 

Jednak mnie interesuje przede wszystkim prawdziwa malizna, np. takie coś: MINI (od 0:45 - wstęp można pominąć)

 

... oczywiście nie gotowizna, tylko jakieś własne wypocinki w tym zakresie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Mylisz się.

 

Sam kiedyś podchodziłem do tematu, wzorując się na konstrukcji z lat 30-tych XX wieku. Ze sztywnym centropłatem i ruchomymi końcówkami skrzydła.

Niestety nie wyszło.

 

Orni był napędzany na gumkę, ale zrobiłem jakiś błąd. Prawdopodobnie był za ciężki i nie latał.

Co prawda miałem plan by po udanym oblocie pomyśleć o elektryfikacji i mechanizacji, ale nie było udanego oblotu.

Po kilku próbach pojawiły się też drgania, które w końcu uszkodziły mechanizm i konstrukcję.

Jednak sam projekt był luźną impresją własną, wspartą tylko kilkoma starymi zdjęciami. :P

Doświadczenia po prostu nie było.

 

Może kiedyś jeszcze wrócę do tematu, ale na razie mam wenę w inną stronę. :)

Ponieważ próba nie była udana, nie było tematu na forum.

 

Na pewno też inne osoby na forum działały w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.