Skocz do zawartości

Mój pierwszy w życiu model, potrzebuję podpowiedzi


enter1978
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kompletnie zmieniłem zdanie co do tego modelu, jest super fajny , stabilny i posłuszny, wylatałem dziś drugi pakiet i jest frajda, i umie się bardzo wysoko wzbić, mam tylko kłopot z powolnym lotem nad ziemią, muszę to poćwiczyć.

A co do ładowarki to pewnie coś kupie lepszego, bo 4 godziny ładowania to dużo za dużo.


Hm, chętnie bym zrobił film ale przed chwilą skończyłem latać, a i zanim się naładuje to będzie ciemna noc :( .

A teraz jak latałem to nie było nikogo kto by nakręcił jakiś film, byłem sam.

Najwyżej około godz 19,00 , (jeszcze ciemno nie będzie) wypuszczę go na kilka minut z pakietem naładowanym do połowy, i coś nagram :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie obecnie jest burza, grzmi i błyska i ciemno jest jak w nocy, ale widząc co się święci chciałem coś nagrać, okazało się że mały ma kompletnie wyczerpany telefon, więc wziąłem jakiś stary aparat, w ładny dzień nie nagrywał najgorzej ale teraz przed burzą było ciemno więc nie wiem czy cokolwiek jest widać.

Bartku pierwsze podejście do posadzenia nie wyszło bo wiatr mi przeszkadzał, kiedyś o tym pisałem że kilka centymetrów nad ziemią po wytraceniu prędkości zmieniam decyzję i odlatuję, tu była taka właśnie sytuacja i chyba to będzie widać.

Model posadziłem za drugim razem do domu miałem 50m a i tak zdążyliśmy zmoknąć bo nagle lunęło.

Po za tym trochę wiało aparat nagrywa z nędzną jakością, ale obiecałem że coś nagram to wstawiam to co mam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostało oszlifować klej soudal , oszlifować te wzmocnienia ze sklejki i pomalować.

Nie posiadam specjalistycznych farb, mam tylko jakis akryl wodorozcieńczalny , ale nie za bardo mi się widzi ta farba , malowałem nią cessne i słabo się trzyma, ale cessna była oklejana papierem a magnum chcę pomalować bez oklejania papierem, może samej pianki by się lepiej trzymała.

Pomyślałem że może go pomaluję markerami, próbowałem na próbę na jakimś ścinku , topić go nie topi i nawet nie najgorzej kryje , a pomalowany model to zawsze jest lepiej ocenić jego pozycję w powietrzu.

Mam kłopot z następnym modelem, bardzo chciałem teraz wykonać jeszcze raz model magnum ale ten akrobacyjny z lotkami, i poćwiczyć latanie z sterem kierunku i lotkami.

Niestety pobrałem dwie wersję planów i wydrukowałem obie, ale w żadnej nie ma śladu po lotkach, jeden miał węższą cięciwę skrzydła ale to nie ten model.

Ten magnum chyba był w kilku wersjach ludzie go  modyfikowali.

A ja chciał bym tą wersję acrobat , z lotkami ale nie mogę znaleźć planów, może ktoś wie skąd takie plany pobrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He :) . Bardzo lubię budować.

Ale nie umiem latać :( . Chciał bym magnum z lotkami uczyć się podstawowych akrobacji, i pewne jest że model będzie zaliczał upadki.

A obecny magnum się do tego nie nadaje , skrzydło ma wklejone na stałe , jedna poważna kraksa i model zniszczony, a nie chcę go rozbijać bo nawet go lubię :).

Jak nie znajdę planów to wykonam pewnie edge 540 takiego prostego krzyżaka, mam plany takiego edge540 z pełnym kadłubem ale też szkoda by go było zrobić i rozbić, więc do nauki zostanę przy modelach prostych i szybkich w budowie, a tym samym w naprawie.

Wykonam sobie albo magnum acrobat, albo edge540 krzyżak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą posklejałem plany, zaraz je wytnę ale mam pytania.

Plany skleiłem ładnie, wszystko do wszystkiego będzie pasować, ale tak to poskładałem że wszystko będzie dłuższe i 1cm czyli kadłub i skrzydło, plus skrzydło ma dłuższą cięciwę też o 1cm i myślę że po prostu żeby skrzydło weszło w kadłub zwiększę długość otworu w kadłubie na skrzydło z każdej strony o 5mm i będzie pasować jak ulał.

Nie wiem gdzie znajduje się środek ciężkości , w planach nie mam zaznaczonego.

I chciałem zapytać czy skrzydło to jest jedna płaska tafla depronu? nie ma profilu np wypukłego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszsytko jest plaskie nic wypuklego nie ma, ja tez kiedy sobie zrobilem takiego krzyzaka RAVENA, tylko ze z depronu 6mm i wisi juz na scianie chyba ze 2 lata , czas go chyba uzbroic i polatac , tak wyglada.


z tym ze na natarcie jeszcze w domu nakleilem plaskownik weglowy 1x5mm


mam tez fajnego plaskiego edge540 pod epp ,zreszta chyba wszsytkie sie nadaja pod epp, oto plany i fotka jak ma wygladac 

post-12400-0-95970200-1443465374_thumb.jpg

post-12400-0-39459000-1443465398_thumb.jpg

post-12400-0-95852600-1443465414_thumb.jpg

post-12400-0-08839000-1443465682_thumb.jpg

Edge 540 Pylon.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Mirek :) .

Jestem na etapie kończenia wycinania planów Lil Ripper, więc w pierwszej kolejności ten model  wykonam.

Ale mam na zbyciu dwa silniki jeden to Emax BL2215/25 i ten pewnie włożę do Lil Rippera , i mam jeszcze Emax CF2822 to ten był by do takiego Edga 540 krzyżak.

Dziś kupiłem też paczkę podkładów siwy Cezar z mało widocznymi rowkami, ale nie wiem jaki on będzie bo jeszcze paczka leży w samochodzie.

Tak że mam z czego dalej wycinać i spokojnie zrobię dwa modele :).

Co prawda mam jeden pakiet 2s i jeden regulator na te dwa modele ale jakoś będę sobie radził.

Jak nadejdzie niespodziewany przypływ gotówki to muszę dokupić jakiś pakiet i regulator , i lepsza ładowarkę.

Tak żeby nie wyjmować tego i przekładać z modelu do modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś jest ładna pogoda, wylatałem dwa pakiety, a i kamerzysta był pod ręką, to zamieszczam film jak lata ten magnum 1200mm.

Start był słaby bo coś ster wysokości się rozstroił, leciał na dziób dopiero po chwili mniej więcej go ustawiłem.

Fajnie się nim lata.

 


Magnum próbowałem pomalować ale szybko dałem sobie spokój , malowanie w moim wykonaniu to dramat.

A jestem w trakcie budowy Lil Ripper i chciałem żeby ładnie wyglądał , więc go oklejam, kupiłem jakąś taśmę w markecie mrówka.

I tym sposobem mam kadłub w płomienie :) .

 

a6976e8bd934b2f3gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesiek nie chciał bym się czepiać ale ten temat ma już 20 stron i zawiera 4 relacje z budowy i nie wiadomo ile jeszcze..

Może lepiej to rozdzielić na nowy temat aby ktoś kiedyś nie szukał w temacie "moj pierwszy w życiu... " wskazówek np do Magnuma czy LilRippera? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesiek, podaj bliższe szczegóły co do tej taśmy. Bo z jednej strony wygląda tak,tak(durnowato) Przepraszam,  A z drugiej strony -efekt jest bardzo , bardzo -nietuzinkowy.A że z zdobieniem modeli mam zawsze problem -może wykorzystam ten niespotykany pomysł. Nie  myśl tylko że to krytyka z mojej strony. Po prostu zafascynował mnie ten rodzaj  zdobienia i ta za przeproszeniem  "oczojebna' ornamentacja.Coś innego i będzie raczej wcale ładne. Czekam na dalsze zdjęcia gotowego modelu. .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.