Skocz do zawartości

ZTW 45A SBEC pęknięty mikroprocesor ?


Mikx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem koledzy ! 

 

Mam problem z reglem ZTW 45A SBEC ( o taki dokładnie: http://www.perfecthobby.pl/4996-regulator-3f-ztw-b-45a-sbec-5a-31g-seria-mantis )

 

Ostatnio latając zaliczyłem małego crasha, jednak tak niefortunnego, że pakiet uwolnił się ze swojego mocowania 

i "nabił" regiel na serwa. Regiel definitywnie przestał działać.  :rolleyes:

 

Po oględzinach zauważyłem pęknięcie mikroprocesora ( nie wiem czy dokładnie tak ten element się nazywa )

odczytane numery:

MP8675DN 

86810638

MPS810

emnamqvez10l.jpg

 

Nóżki z jednej strony się odlutowały, przylutowałem je ( z nadzieją, że może to tylko obudowa tego elementu pękła ), 

jednak dalej nic nie działa. 

 

I teraz moje pytanie do Was, czy jest sens szukania takiego nowego elementu i ew. wlutowania zamiast tego pękniętego ? 

Czy generalnie regiel już można spisać na straty i wymiana tego elementu to gra nie warta świeczki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej pasowałoby określenie 'układ scalony'.

dokładniej: 6A, 42V, 420kHz Step-Down Converter 

Czyli układ sterujący pracą SBEC, jeśli jest uszkodzony to nie masz zasilania odbiornika itp.

Jeśli reszta nie ucierpiała jest możliwość łatwej naprawy. Jednak na szybko nie znalazłem tego układu do kupienia w kraju.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko oprócz tego układu scalonego (czy przetwornicy) wygląda ładnie.

Zresztą, skoro to tylko ukł. sterujący SBEC'em, to zrobiłem małe doświadczenie :P  

i odłączyłem zasilanie odbiornika z regla ( "+" z wtyczki ) i podłączyłem zewnętrzne napięcie, jak w reglach bez BEC'a , typu OPTO.

No i wszystko działa.  :D

 

Znalazłem coś takiego http://www.aliexpress.com/w/wholesale-mp8675dn.html na Aliexpress, może któryś z tych by pasował ? 

 

Ostatecznym rozwiązaniem może być kupienie zewnętrznego, tradycyjnego BEC'a jeśli nie udałoby się znaleźć zamiennika w postaci tego układu scalonego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.