Skocz do zawartości

Gdzie kupić?


Athen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zamówiłem z linku kolegi samolocika. Obsługa itp super, pakiet zamówiłem w niedziele chwile temu przyszła paczka. Cud, miód i malinki ale jednak nie do końca. Jest jeden problem.

 

http://imgur.com/IdsB8pV

 

W samolocie mam podłączenie tak jak to czerwone a przyszło mi żółte. Pan w słuchawce stwierdził że mam to sobie przelutować i nie bawić się w przejściówki. Mam kilka dodatkowych kabelków z ładowarki więc to chyba nie problem. Tylko czy takie przelutowywanie jest bezpieczne itp. ?

 

I czego muszę przypilnować przy takiej robocie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas operacji lutowania pracuj tylko nad jednym przewodem na raz. Tzn - odciac/odlutowac jeden, przylutowac do zoltego, zabezpieczyc koszulka termokurczliwa, i dopiero zajmij sie drugim. Jak w czasie lutowania zrobisz zwarcie (najczesniej nieumyslne dotkniecie plusa i minusa czy to lutownica czy w czasie manipulowania pakietem) to nie bedzie dobrze. Poza tym jest to zupelnie bezpieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem z linku kolegi samolocika. Obsługa itp super, pakiet zamówiłem w niedziele chwile temu przyszła paczka. Cud, miód i malinki ale jednak nie do końca. Jest jeden problem.

 

http://imgur.com/IdsB8pV

 

W samolocie mam podłączenie tak jak to czerwone a przyszło mi żółte. Pan w słuchawce stwierdził że mam to sobie przelutować i nie bawić się w przejściówki. Mam kilka dodatkowych kabelków z ładowarki więc to chyba nie problem. Tylko czy takie przelutowywanie jest bezpieczne itp. ?

 

I czego muszę przypilnować przy takiej robocie?

Jakiej marki akumulator Kolega kupił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej marki akumulator Kolega kupił

Kupiłem to:

http://www.akumulatoryrc.pl/pl/p/SLS-XTRON-2200mAh-3S1P-11%2C1V-30C60C/195

 

 

Witam.z pakietem lepiej nic nie kombinuj.większość obecnie sprzedawanych pakietów ma te żółte wtyczki xt-60.kup lepiej odpowiednią wtyczkę (męska) i przylutuj do regulatora,nawet jak zewrą się przewody nic się nie stanie.

Mam też inny pakiet na tą samą złączkę. Wtedy musiałbym go przelutować ;)

 

 

 

Wszystko zostało zrobione w ten sam dzień. Końcówkę podarował zepsuty lipol, a wszystko zlutował elektryk. Wygląda że jest ok, dzisiaj będą testy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przebiegły pierwsze testy, a może już loty. Dla dobra akumulatorów Li-Po dobrze jest dwa pierwsze ładowania i rozładowania wykonać małymi prądami ,np. 2C , a przy pierwszych lotach nie dawać na max.

Taka eksploatacja akumulatorów znacznie przedłuży ilość cykli. Należy też pamiętać o tym,aby zawsze pozostawiać w pakiecie około 20% pojemności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę pamiętać, że wykonane w najnowszej technologi akumulatory Li-Po utrzymują wysokie napięcie prawie do końca pojemności, stąd proponuję ustawienie napięcia odcięcia na poziomie  minimum 3,3V/celę.

Po wylądowaniu proponuję sprawdzić ile wejdzie do akusa w czasie ładowania i na tej podstawie ustalić sobie czas latania. Proszę mi uwierzyć,że zejście poniżej 3,3V/celę pod obciążeniem,a 3,7V /celę  bez obciążenia znacznie zkraca ilość cykli i  zbytnio przeciąża akumulator.

 Moim zdaniem lepiej latać trochę krócej w jednym locie i tych lotów wykonać więcej.Po locie jeżeli akumulator nie jest cieplejszy niż  temperatura naszego ciała , to podpowiadam ładowąc i kolejny raz w górę.

 Stosując te reguły nie zabija Pan akumulatorów , a one odwdzieczą się Panu dużą ilością cykli pracy z wysokim napięciem średnim i nie będą puchły.

 Zyczę tyle samo poprawnych lądowań co startów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.