Skocz do zawartości

Orlik depron 100 cm


karambolis8

Rekomendowane odpowiedzi

A skąd taka teoria?Mam modele spalinowe o większych rozpiętościach i jest jedno serwo.

Ot po prostu praktyka. To są już dość duże modele i nie trzeba walczyć o każdy gram. Mi np łatwiej zrobić dwa osobne serwa blisko lotek.

A z ciekawości, czemu u siebie zrobiłeś jedno serwo na lotki zamiast dwóch?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

A z ciekawości, czemu u siebie zrobiłeś jedno serwo na lotki zamiast dwóch?

Jeśli to pytanie do mnie, to odpowiadam, że nie robię jednego serwa na lotki. Rysunek jest w trakcie tworzenia, cały czas coś poprawiam, sprawdzam różne koncepcje zgodnie z podpowiedziami kolegów. Serwo na rysunku też jeszcze nie jest idealnie co do milimetra w miejscu docelowym. Jak już skończę, to odbiję na rysunku całe skrzydło symetrycznie i będę miał dwa serwa ;)

 

Ten wątek póki co to nie jest warsztat z budowy modelu, tylko warsztat z tworzenia planów modelu ;) W Corelu jest taka możliwość, żeby każdy element rozrysować co do milimetra i przymierzać, można przemyśleć różne rozwiązania i właśnie to robię. Co jakiś czas wrzucam "postępy" i bardzo mi się to opłaca, bo dostaję bardzo dużo cennych wskazówek. Za które jeszcze raz dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.