Skocz do zawartości

E-sky 4 kanałowa


Grzechu

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie!

 

Jako że finanse nie pozwalają i nie pozwolą przez najbliższe czasy na Optica czy coś podobnego, zakupiłem za kilkadziesiąt zł taki nadajnik, ale o tym wiecie :)

 

Naczytałem się o jej małym zasięgu, ale i tak zaryzykowałem, na razie odbyłem kilka lotów Zefirkiem, nie będę określał na ile odlatywałem, gdyż nie mam wzroku geodety a takie przybliżenie do 100m to wiadomo...

 

Latam z odbiornikiem też E-sky.

 

I tu moje pytanie, znam teorię dotyczącą mierzenia zasięgu, złożona antena, metr nad ziemią, oddalamy się aż do drgań, zakłóceń serw. Ale co w przypadku gdy serwa drgają nieustannie? Przyzwyczaiłem się gdyż nijak wpływają na pracę w locie, model reaguje płynnie.

 

A z chęcią zmierzę zasięg, przyda się nowym pokoleniom, mi też zresztą...

 

Więc czym się kierować poza serwami? Silnik sam się kręci, przerywa poza zasięgiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to nie ironia, to z takim podejściem daleko nie zajdę

 

Model lata płynnie i spokojnie, serwa drgają, nie na tyle by powodować wychylenia sterów...

 

Wpadły mi w pamięć słowa Baxtera: "Lepiej latać nisko i powoli niż wcale"

 

Nie zamierzam brać udziału w zawodach, i nie potrzebuję ekstra sprzętu

Więc sory, pytałem się o sprawdzenie zasięgu, a nie 'życzliwe' porady...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Wysłałem Ci wiadomość przez GG ale chyba nie odebrałeś, moje GG jest na dole więc jak będziesz odezwij sie i może coś sie uda zaradzić.Nie chcę tu zaśmiecać Ci tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć, oczywiście żartuję sobie trochę. Niemniej jednak uważam, że jest pewna granica pomiędzy tanizną, a dziadostwem. W modelarstwie nie opłaca się tej granicy przekraczać. Bo jak radio jest trzykrotnie tańsze niż podobne sprzęty innych producentów to to musi być szajs, a różnica w cenie nie wynika tylko z tego, że koszt produkcji to miska ryżu dla fabrykanta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny kolego nie staraj się do wszystkiego przykładać własnej miarki.Pozwól innym a szczególnie tym zainteresowanym decydować co jest dla nich dobre.Co dla jednych jest tandetą to innym może sprawia radość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamiętam, że się o to pytałeś, ale niestety nie mam pakietu 4,8V ; zakupy RC tylko raz robiłem, do Zefira...

 

kiedyś pewnie zakupię do jakiegoś szybowca, ale teraz na coś do deski Extry muszę zbierać :)

 

Nie musisz kupować pakietu kup koszyczek na 4 paluszki i raptem będziesz miał wydatek 10 zł a dostaniesz takowy w każdym sklepie elektronicznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Chyba drgania serw źle zrozumiałeś. Niektóre mają po prostu tak, że leeko brzęczą i można na nich poczuć lekkie wibracje. Czasem lekki przetrymowanie powoduje, że te drgania ustępują. Przy sprawdzaniu zasięgu chodzi o drgania powodujące widoczne wychylania sterów a nieraz i istne wariacje. No chyba, że masz odbiornik MPD lub coś w tym rodzaju. Wtedy po utracie zasięgu serwa albo nie drgną albo przyjmą ustalone położenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bo obadaniu aparaturki w szkole na pracowni stwerdziliśmy, że dragania(brzęczenie powoduje nieidealność potencjometrów. Rezystancja zmienia się wraz z różnymi czynnikiami albo blaszka gdzies minimalnie drga i już mamy bzyczenie. Założyliśmy na test taki super hiper potencjometr za 90zł i tam tak nie było :D no ale 4 takie to już ładna sumka... ale drgania oprócz brzęczenia nic nie psują (tylko humor) wiec cza latać i zagłuszać silnikiem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może poproś o pomoc drugą osobę? Będzie trzymała model, a ty będziesz odchodził. Co - powiedzmy 10m wykonasz prostą sekwencję testową serw i silnika. Jeśli będzie w porządku, osoba da znać i następne 10m. Kiedy test się nie uda, lub pojawią się jakieś anomalie - masz zasięg maksymalny. Teraz tylko zmierzyć dystans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.