Skocz do zawartości

Jak mieszać Epidian 53?


Marcin K.

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. W instrukcji jest napisane żeby mieszać żywice z utwardzaczem w stosunku 10:1. To rozumiem. Ale kiedy wiadomo że żywica jest już dobrze rozmieszana?Czy zmienia jakoś barwę, konsystencje? Kiedyś w programie "Modelarnia"(na discovery) Było o różnego typu klejach i tam pokazywali żywice. Nie wiem co to była za żywica. Pamiętam ze kolorek zrobił sie taki mleczny i zgęstniało to o 50%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeważnie wystarcza 17 kółek w lewo i 21 kółek w prawo.

Generalnie mieszać trzeba ruchem okrężnym z góry na dół. Zwracać szczególną uwagę na okolice dna i naroża kubeczka do otrzymania jednolitej barwy. Dobrym znakiem są bąbelki, jak się zaczynają pojawiać to pomieszaj jeszcze trochę i wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak inni ale ja po dokładnym wymieszaniu żywicy tak jak wyżej (nie 5 min :D ) czekam jeszcze około 2 minut i mieszam jeszcze raz niby to śmieszne ale źle wymieszana żywica klei się do rąk (poci się cos jakby złe proporcje ) a czasem wystarczyło trochę dłużej mieszać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnosząc sie do odpowiedzi : Czaro, bąbelki są korzystne tylko i wyłacznie w kubeczku, nie zrozum Czara żle - bo jesli bedziesz miał babelki przy przesycaniu tkaniny badz maty szklanej to juz problem, staraj sie unikac bąbelków powietrza przy przesycaniu i nakłądaniu zywicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszam minimalnie 2 minuty, Jak za krótko ,niedokładnie wymieszasz to będzie lipa. Już to przerabiałem. Nakładasz pędzelkiem oszuszasz jak trzeba papierem do d.....

 

Pędzelek po zabiegu wycierasz w papier do d.... potem myjesz go zwykłym mydłem - dokładnie w letniej wodzie ( czemu letnia to nie wiem ale gorąca i zimna w tym przypadku sporo gorsza od letniej) i masz pędzel czysty. Myjąc tak pędzel w mydle można go użyć do laminowania choćby z 20-30 razy. Spróbuj mydełka ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno, wg mnie istotne, mieszaj nie wiecej niz 0,5kg na raz i nie trzymaj naczynia w dloni(nie obejmuj go, zeby nie dostarczac energi, ciepla). latwo doprowadzic do zzelowania zywicy w ciagu kilku sekund.

mieszajac zywice na zelkot dobrze jest zostawic kubek w lodowce na noc(pwietrze zdazy sie wydostac, pewne ze to co wykonasz z tej zywicy nie bedzie mialo sladow po babelkach powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mieszajac zywice na zelkot dobrze jest zostawic kubek w lodowce na noc(pwietrze zdazy sie wydostac, pewne ze to co wykonasz z tej zywicy nie bedzie mialo sladow po babelkach powietrza.

W lodówce? Ja bym nie się nie odważył. A jak mieszasz żelkot z utwardzaczem nie napowietrzając go z powrotem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.