Skocz do zawartości

Eski

Rekomendowane odpowiedzi

I pozostało pytanie czy warto było ? ;)

Licząc czas,materiał,włożoną pracę ile zaoszczędziłeś w stosunku do zakupu nowego  ?

Oczywiście nie wliczamy nauki,satysfakcji i pochwał za świetne odbudowanie modelu :) .

No i jeszcze kwestia wrażeń z lotu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pozostało pytanie czy warto było ? ;)

Licząc czas,materiał,włożoną pracę ile zaoszczędziłeś w stosunku do zakupu nowego  ?

Oczywiście nie wliczamy nauki,satysfakcji i pochwał za świetne odbudowanie modelu :) .

No i jeszcze kwestia wrażeń z lotu....

Poza przyjemności z dłubania , nie opłacało się robić. Koszty wyszły tak zbliżone do nowego , że tak naprawde lepiej było kupić gotowy i latać.

 

To co pokazuje to jeszcze nie koniec prac. 

 

Okazuje sie , że rurka co wchodzi w skrzydła jest krzywa i bede musiał kupić nową.

No i nie wiadomo jak przebiegnie pierwszy lot , a różnie może być.

I kilka drobnych elementów do poprawek i ostatnie szlify.

 

smigło musiałem zamówić na Aliexpres i nie wiem kiedy bedzie wiec bedzie wreszcie czas , zeby posprzątac w pokoju ten burdel :P

 

Zrobiłem wam jeszcze kilka zdjęć.  Przepraszam za bałagan w tle. :)

4fxts4.jpg

 

10f6jyx.jpg

 

294i39k.jpg

 

28i2umo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Model prawie gotowy. Obecnie walcze z silnikiem.

 

Mozevie udzielic mi kilku wskazowek jak go wyregolowac ?? Ohecnie to tak telepie modelem ze malo sie nie rozleci

 

Krecenie tymi sirubkami nie wiele zmienia. Poza jedna ktora zwieksz obroty silnika.

 

 

 

 

Prosze o jakies podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie pracuje normalnie :) .

Różne są teorie ale wg mnie model powinno się odpalać złożony w całości, wtedy energię drgań silnika pochłania cały płatowiec a nie kadłub który sprawia wrażenie wraz ze statecznikami poziomymi jakby miał się rozsypać..

Potem w locie już jest spokojniej,zresztą wystarczy dodać trochę gazu na ziemi i widać że problem zanika.

Niestety benzyniak generuje drgania ,kwestią jest wyregulować wolne tak aby model stał na kołach i nie jechał samoistnie a mial je na tyle wysokie by drgania były jak najmniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki.

Nastepne testy z full uzbrojonym modelem ;)

 

Ps.

 

 

Takie nietypowe pytanie. Czy jesli model jest przechowywany w takiej drewnianej budce na ogrodzie no i nie jest tam.tak Cisplo jak w domu. Czy nie wplynie to jakos bardzo negatywnie na model ?

 

Benzyna zbyt smierdzi zeby trzymac go w mieszkaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Ponownie :)

 

Dziś odbył się pierwszy lot odbudowanego modelu. 

 

Jako , że nie jestem extramalnie wyszkolonym pilotem oddałem stery koledze który lata wiele wiele lat  i w razie paniki chyba lepiej potrafi się odnaleźć :)  

 

Jak wiecie podczas odbudowy można zawsze coś przeoczyć co i wydazyło się właśnie w moim przypadku, podczas odbudowy model był całkowicie porozkręcany i podczas finalnego składania nie dokręciłem jednej śrubki.... 

Aby nie zepsuć napięcia zapraszam do oglądania filmików z dzisiejszego oblotu. 

 

Film pierwszy , start modelu.

 

 

 

Film drugi , kilka przelotów.

 

 

 

I ostatni Awaryjne lądowanie w krzakach :)

 

 

 

 

W wyniku dużych wibracji i mojej nieuwagi , nie dokręciłem jednej śrubki i w locie pierw odpadł osłona kółka , pozniej kółko :)

Doświadczony kolega zachował zimną krew i pieknie posadził model w krzakach dzięki czemu , straciłem tylko śmigło  , koło i osłonke :)

 

Nowe elementy już zamówione + cichy tłumik i można latać :)

 

 

Dziękuję wszystkim za pomoc i wsparcie podczas odbudowy. 

 

Pozdrawiam Eski ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak nie poleci

Zbanujcie tego osła bo mnie juz powoli bierze nerwica...

 

 

Mirku model poleciał wspaniale jestem pełen zachwytu jak i ręce skłądają się same do oklasków.  Patrząc na ostatni filmik czyli awaryjne lądowanie aż mnie ciary przeszły że się coś złego stało... Brawo brawo brawo, ale teraz TY wystartuj jak i pięknie wyląduj ale najpierw dokręć śrubkę.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Bardzo ładnie odbudowałeś model ;]

Ehh te pyrkanie bencynki ;] coś pięknego.

 

Przy awaryjnym lądowaniu mógł kolega sadzać go normalnie w te krzaki na brzuch, ale sam wiem jak to jest jak ci silnik zgaśnie ;]

 

Ogólnie pięknie i gratulacje.

 

 

 

Silnik nie zgasł , on go sam zgasił żeby wytracić jak najbardziej prędkość. 

Bo podczas lotu odkreciło się koło i odpadło  :)

Z jednym kołem było by ciężko wylądować  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam ten ból :( przy ostatnim oblocie sporej Extry koledze odpadło kółko w trakcie lotu .. Lądowanie nie było tak szczęśliwe bo przy przyziemieniu wyrwalo się podwozie, które zmasakrowalo jeden płat i caly spod kadłuba. Piękny model do generalnego remontu przez nieuwagę :( No cóż .. zdazyc się może, ale model bez wątpienia masz pięknie wskrzeszony, pewnie wyśle Ci swoje po kraksach :) (odpukac bo to mój pierwszy rok bez przygód).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.