Skocz do zawartości

Albatros RC


Lucas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ;)

 

Sporo lat temu mój tata kupił na allegro części do modela szybowca Albatros RC. Leżały sobie one więc na półce przez baaardzo długi czas aż w końcu postanowiłem że spróbuje złożyć ten samolot. Jest to mój pierwszy model i jestem zielony w tym temacie stąd więc prośba do Was o pomoc przy doborze części, wykonania itd.

 

Części które posiadam wyglądają tak:

 

20150901_134949.jpg

 

Dodatkowo mam też jakąś przestarzałą aparaturę która nie wiem czy się nadaje:

 

20150901_135352.jpg

 

Pytania do Was:

1. Czy ten model będzie latał i co zrobić aby latał?

2. Jakich części/materiałów potrzebuje aby złożyć go do końca i jaki mniej więcej byłby ich koszt?

3. Czy istnieje jakaś instrukcja do tego typu szybowca dotycząca jego złożenia?

4. Czy aparatura którą mam nadaje się do tego modelu?

 

Potrzebuję porad. Dziękuje z góry za pomoc. 

Pozdrawiam, Lucas.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze silnik -regulator obrotow i smigło.

 oraz pakiet akumulatorów który da radę napedzić silnik.

ładowarka do tego akumulatora.

 

i "drobnica" dźwigienki, popychacze bowdeny snapy -jakieś kabelki wtyczki....

 

 

troszke mało iformacji - rozpietość  skrzydeł? powierzchnia skrzydeł? cięciwa przy kadlubie?

profil -jeśli znasz? długość kadluba? waga pustego modelu?

 

rozumiem ,że do tego radia masz i odbiornik?

 

Samemu trudno to bedzie złozyć -jeszcze trudniej oblatać i nie rozbić w ciagu kiku sekund.

-instrukcje -raczej pobieżne i fragmentaryczne i pewnie do podobnych a nie identycznych modeli.

najlepiej byloby znaleźć jakiegoś modelarza w okolicy i poprosić o pomoc -rady na bieżąco.

modelarze to uczynny narodek i zazwyczaj  chętnie pomagają...


osprzet -powinno dać sie skompletować  najtańszy za około 200  jakis sensowny za 300-400

Nie znasz się -więc wyjdzie drożej -pomyłki kosztuja.

daj wiecej info o modelu -pokombinujemy co bedzie pasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej informacji:

 

rozpiętość skrzydeł: 2,05m

powierzchnia skrzydeł: 2 * 0,165m^2 = 0,33 m^2

cięciwa przy kadłubie: 20cm

profil: niestety nie znam 

długość kadłuba: 1,18m

waga pustego modelu:

-kadłub: 280g

-skrzydło: 270g * 2 = 540g

-pozostałe cześci: 70g

*Całość: 890g

 

Do radia jest odbiornik i jedno servo jak na zdjęciu

 

20150908_163035.jpg

 

 

Proszę o pomoc przy doborze części do niego.

 

A jeśli chciałbym sprzedać ten model, to czy ktoś mógłby mi powiedzieć jaka jest jego szacowana wartość razem z radiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierz średnicę wręgi silnika czyli przodu kadłuba. Od tego będzie zależeć jaki silnik możesz sobie tam zamontować. 

Tak szybko przekalkulowalem sobie wage wyposazenia

40 - kolpak z lopatkami

10 - odbiornik

50 - serwa - ja bym uzyl mniejszych serw a nie to co masz na zdjeciu. Serwo standard troche duze jak to takiego szybowca

190 - jakis pakiecik 3s 1800 - 2200

100 - silnik pewno 300 - 400 W - jak chcesz tanio na poczatek to ja w Azurei 2.5m montowalem Emax GT2215 312W średnica 28mm.

40 - ESC 40A

Suma ok 430g. Oczywiście wszystko to szacowanie. Nie widze tez na zdjeciach bagnetu. Trzeba dodac tezż popychacze. Do lotu pewnie bedzie jakies 1300 - 1500g zależnie czego użyjesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle rad i nie wiadomo kogo słuchać ;)

Możesz zrobic go jako szybowiec i zamontować hak lub cos polatać na zboczu - np. do Korczyny niedaleko. Możesz kupić od razu silnik/regulator/akku i latać z silnikiem. Możesz wpaść w piątek między 18 a 21, na modelarnie przy Aeroklubie, z tyłu obok klubu seniorów lotnictwa i coś Ci się doradzi sensownie widząc model. Lub przyjechać w niedziele na lotnisko na zawody ( http://freeflight-krosno.vxm.pl/?p=2638 ), to też na pewno będzie ktoś to będzie mógł to zobaczyć i coś doradzić, a przy okazji może zarazisz się bardziej modelarstwem :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucas, nie słuchaj tych, którzy doradzają sprzedaż szybowca. Tym bardziej za 300 złociszy. Oni zwyczajnie zazdroszczą, że masz taki fajny model. :) Koniecznie poskładaj go sam, przy okazji zarażając się modelarstwem. A to fantastyczne hobby.

Z Twoich postów wynika że o modelarstwie nie wiesz nic i nic nie umiesz, więc sam nie dasz rady. Nie ma takiej możliwości. Kolega Michau dobrze radzi, podjedź do modelarni albo na lotnisko i skorzystaj z każdej pomocy.

Powodzenia w budowie.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucas, nie słuchaj tych, którzy doradzają sprzedaż szybowca. Tym bardziej za 300 złociszy. Oni zwyczajnie zazdroszczą, że masz taki fajny model. :) Koniecznie poskładaj go sam, przy okazji zarażając się modelarstwem. A to fantastyczne hobby.

Z Twoich postów wynika że o modelarstwie nie wiesz nic i nic nie umiesz, więc sam nie dasz rady. Nie ma takiej możliwości. Kolega Michau dobrze radzi, podjedź do modelarni albo na lotnisko i skorzystaj z każdej pomocy.

Powodzenia w budowie.

:)

rozgryzłeś mnie  ;), żartuje, ja już mam szybowca ale w moim są już serwa,tylko czekam na pakiet, regiel i ładowarke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To najprawdopodobniej model produkcji K. Burego  ;)

Miałem podobny, tylko wersję z lotkami ( Twój jest ze wzniosem ) 

 

Model bardzo ładnie lata i można nim polatać w silniejszej termice lub na zboczu. 

Jedynym mankamentem może być tylko pływający ster wysokości.

U mnie po jakimś czasie powstały spore luzy. 

Powodzenia !  ;)  

( Najlepiej poszukaj jakiejś modelarni albo skocz na lotnisko modelarskie gdzieś obok i tam pogadaj z kimś, wtedy się najwięcej ( i najszybciej ) dowiesz.

Ewentualnie jest jeszcze druga, trochę dłuższa, opcja- trzeba prześledzić spooro tematów na forum i wtedy też się dużo dowiesz ! )  :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziękuje bardzo wszystkim za rady. Po dłuższym zastanowieniu postanowiłem jednak nie składać tego modelu tylko go sprzedać ponieważ wakacje mi się skończyły, wracam do studiów w innym mieście i nie będę miał w najbliższej przyszłości czasu na modelarstwo. Być może jak znajdę kiedyś czas to zacznę od jakiegoś łatwiejszego modelu :) 

 

Jakby ktoś był zainteresowany kupnem to zapraszam:

http://allegro.pl/model-elektroszybowiec-rc-szybowiec-motoszybowiec-i5691055786.html

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.