Skocz do zawartości

IŁ-2


batman

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem modelu z II Wojny Światowej pod OS LA 25 i przyznam się, że nie była to prosta sprawa... ale... http://www.cyber-fly.pl/kategoria17.html?PHPSESSID=998f12315f9caf40e437df7439c3074b

Naszło mnie na IŁ-2. Miał ktoś doświadczenia z tym modelem, czy warto kupić, jak dorobić podwozie i bajery by był bardziej makietą niż combatowym mięchem?? Czy warto za tą cenę? Ps. Zdobyłem już monografię nawet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miszczu

Witaj

Sam Ił'em nie latam ale na zawodach air-combat jest ich wiele. Model lata ładnie ale chyba lepiej pod OS .25 FX Cena jest OK ale to raczej zestaw do combatu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej skali 1:12 to za dużo z niego nie wyciśniesz.

 

Ogólnie to polecam modele od Marka. Sam mam Miga-7 :D Jakość materiałów rewelacyjna.

 

Więcej o Il-2 mógłby powiedzieć Janek, bo sam lata właśnie takim, ale z silnikiem MVVS 3.5 (chyba). NA OS 25LA to będzie raczej odstresowywacz. Model jest stosunkowo duży jak na kombata i lata się nim wyjątkowo łatwo. Z podwoziem trzeba będzie trochę pokombinować - usunąć część pokrycia, zrobić wcięcia i wpuścić klocki bukowe z pseudo żeberkami co by się przy lądowaniu nie wyrwały. Do zrobienia w dwa wieczory z odrobiną zacięcia.

Z tego co wiem model nie ma stery kierunku, ale to też można ominąć - odciąć brzeszczotem laminatowy statecznik. Wkleić listwę balsową jako mięso dla zawiasów i dorobić płetwę steru z balsy. To też do zrobienia w jeden wieczór :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Batman - posiadam Plany Modelarskie z Ił-2 jednak są to plany samolotu nie modelu. Jesli interesuje cię to mogę skopiować wybrane fragmenty.

A mnie ciekawi jak latają te kombaty ale I wojenne ( Balila i SE) podają do nich raczej spore silniki- 5cm 4suw. Ale własnie czy do spokojniejszego latania wystaeczyłby OS 20 FP? Nastepny jaki posiadam to już 46LA ale ten to chyba za wielki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czołem

 

Ja owszem mam Iła ale.. 10. Nie odbiega on jednak sporo wyglądem i lataniem od iła 2. Jeśli chodzi o meritum to może makieta to nie będzie ale pół-makietę łatwo z niego zrobisz. Silnik LA nie będzie za mocny, używam 3,5 i 4ccm mvvs (ale makietowo to już nie lata :) )

 

Za te pieniądze się jak najbardziej opłaca, kadłub jest b.przyzwoity, skrzydła jeśli są dla Ciebie zbyt 'proste' możesz zamówić dowolne rdzenie i zrobić bardziej 'makietowo'.

 

Tu masz pare fotek i parę Iłów http://www.modelarz.one.pl/index.php?aces=2008&strona=pp-bitwa-wroclaw-ww2

 

Fokker:

 

Jestem w posiadaniu Balilli i jest to niezły model, lata i szybko i wolno i można powariować.

Silnik 4T os 30fs jest dobrze do niego dopasowany. Kręci spokojnie ok. 11000RPM na śmigle 10x4 i wystarcza to w zupełności do 'cywilnego' latania. Jest to jednak czterosuw więc moc jest mała, ale spalanie niskie (mam zbiornik 120ccm). Model waży 1450g na sucho. Podaj jakieś dane tego Os-a.

Se5 jest też niezły, ale najlepsze są pojedynki ich obu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to czy to 4t czy dwusuw, ale wygrzebałem coś takiego http://www.dubairchobbies.org/os_aircraft_engines_details.htm i ale wygląda na to że dwusuw - na nim Balilla będzie latać (moc taka sama jak w fs30 ale ciąg może być mniejszy, bo ciężej będzie kręcić dużym śmiglem (w 4t fs30 zakładam 10x4 a do takiego 3,5ccm pisałeś o 9x4). Urok 4T w Balilli polega też na możliwości powolnego toczenia się w powietrzu z pyr..pyr..pyr jakie daje 4t.

3,5 dwusuw wystarczy - 7,5 to już sporawo, ale masa silnika wygląda na bardzo zbliżoną do fs30, dowcip polega na tym jego charakterystyka nie pasuje do modeli typu 'antic'... Na nim też poleci tyle że będzie szybka i majestatu mniej. Jakbym miał wybierać to montowałbym tego 7,5 ccm.

 

Tak, w avatarze to ki-45 (kombat) na 2x2,5mvvs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pod ręką dany OS 20 FP. U mnie kręcił śmigłem 9x4.

 

Fokker - w moim małym Piperku jest OS 20FP. Testowałem różne śmigła szukając tego - na którym będzie największy ciąg statyczny (prędkość była wartością drugorzędną). Najlepsze okazało się 10x4. Jednak 11tyś rpm na takim śmigłe to może być już ponad 1kg ciągu statycznego. Tyle OS 20FP raczej nie wyciśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Ja mam plany ił2 stare jeszcze z lat 70-tych chyba?Biorę się za budowę,muszę ich poszukać.O ile pamiętam to jest makieta z chowanym i amortyzowanym podwoziem,z oświetleniem pozycyjnym i szperaczami,były plany uzbrojenia km,bomby i wnętrza kabin.Co do silnika nie pamiętam jaki zalecał konstruktor?Ale jak znajdę zaraz podam dane i lekki opis. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja posiadam plany podobne do tych od Juri28 w skali 1:10 konstruktor zalecał silnik o mocy1,5KM ten ił jest pod uwięź ale nie powinno być kłopotu z przeróbką na RC również jest plan wnętrza kabiny i chowanego amortyzowanego podwozia oraz pełnego pakietu uzbrojenia i oświetlenia samolotu jak co to prześlę xero pisz na pw.

 

Pozdraiam

 

Ps. moje plany są z modelarza z lat 80-tych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnalazłem moje plany ił 2. Plany pochodzą z 1988r ich autorem jest "LECH PODRÓRSKI"A oto dane ił 2:długość=1165mm,rozpiętość=1460mm,rozpiętość centropłata=420mm,rozpiętość statecznika poz=490mm,rozstaw kół=350mm,średnica śmigła=360mm,wysokość=400mm,powierzchnia skrzydła=38,5dm2,statecznik poziomy=2,29dm2, kąt zaklinowania płata 0 stopni,wymiary kół głównych=80x26,wymiary kółka ogonowego=40x15,masa startowa=4,9kg(pamiętajmy że to stara konstrukcja!)moc silnika=1,5km,prędkość max=80 km/h.skala modelu 1:10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey :wink: jeżeli silnik ma miec taką moc jaka piszesz to sądze ze O.S max 55 AX bedzie dobry. On na maxymalnych obrotach łapie 1,75 KM więc mysle ze bedzie dobry. Ja mam osobiscie ten silnik w modelu, i nie mam do niego zadnych zastrzezen, perfekcyjna robota Japonczyków. Pracuje idealnie. Mysle ze posłużł by Ci przez wiele lat. Tutaj masz link: http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=2805

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w ogóle to nie musi być 1,5km może być nawet więcej km.Chodzi mi o dobrą pojemność na ten samolot i by miał obrotów ile trzeba.Plany są stare,kiedyś inaczej to wyglądało z budową,teraz idzie dużo elementów zastąpić lżejszymi i wykonać z lżejszych materiałów,to troszkę zmieni masę,nieznacznie ale zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.