Skocz do zawartości

Oblot modelu Piper Pawnee po konwersji na EP


Pioterek

Rekomendowane odpowiedzi

Parę słów komentarza:

Lotów wykonaliśmy cztery z czego na filmie umieściłem dwa nagrane. Na filmie widać reakcję modelu na klapy (przed regulacją) lot i lądowanie na klapach (po regulacji) jak i również potencjalnie niebezpieczną sytuację przepadnięcia (Buum) modelu nad ziemią (z mojej winy), którą dzięki wykorzystaniu energii odbicia modelu od ziemi i mocnemu silnikowi udało się opanować.

Konstrukcja modelu - ten 2 m model wykonany jest bardzo lekko. Waga do lotu wynosi 4 kg co przy porównywalnych wymiarach z moim budowanym Popylaczem jest o co najmniej o 1 kg mniej. Cała konstrukcja kadłuba jest mocno ażurowana i model trzeba uważnie przenosić, aby nie wgnieść folii przy chwycie pod kadłub. Co ciekawe wersja elektro i spalina są takie same. Modelem lata się na 0,5-75% położenia gazu co wpływa pozytywnie na jego ekonomikę - robiliśmy loty po 8 min a można będzie sporo więcej. Model lata w sporym zakresie prędkości i bardzo wolno prawie jak szybowiec (duża powierzchnia płatów) a przy pełnej mocy staje się szybki ale i też nerwowy. Starty i lądowania są przyjemne i nie skomplikowane. Model ładnie przyziemia a mój jeden przypadek pokazany na filmie był efektem stresu - nie mój model (odpowiedzialność) i kibice w okół. Pozostałe lądowania były już udane. A jak model wygląda w locie oceńcie sami.



  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje.Model wygląda świetnie,lata bardzo poprawnie.

Jak średnio podobają mi się takie konstrukcje, to ten Piper  akurat bardzo przypadł mi do gustu.

Być może za sprawą chłopaków na Żarze  :)  kiedy takimi 3 metrowymi Piperami z Hangaru 9 holowali szybowce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kolegom za ocenę - właściciel modelu Andrzej pewnie puchnie z dumy. Ja również  widziałem kiedyś ten model na pikniku w Lublinie jako holownik szybowców. Model jest lekki, sam niewiele potrzebuje więc może swojej mocy użyczać i szybowcom. Może na filmie loty modelu wyglądają ładnie, ale ja faktycznie byłem mocno spięty, to nie był mój model, więc odpowiedzialność ciążyła  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.