Skocz do zawartości

Krotka antena w nadajniku


buwi777

Rekomendowane odpowiedzi

Ku przestrodze i informacji dla Kolegów - z krótkimi antenami trza uważać - niedawno kupiłem krótką antenę do MX16s i do latania z modelem DLG - wyśmienita - nie wygina się jak długa i wygodniejsza przy rzucie. Po zmianie modelu na Falcona w odległości około 350-450 m zauważyłem "kopnięcia" Falcona co wcześniej i póżniej po zmianie anteny na oryginalną ( długą ) nie miało miejsca. Oczywiście po pierwszych objawach - kierunek modelu "na pilota" i natychmiastowe lądowanie.

 

Pozytywną stroną MX16 ( sądzę że innych też ) jest możliwość wymiany anten bez rozbierania ( otwierania ) nadajnika. Wykręca się jedną a wkręca drugą. Oczywiście nadajnik podczas wymiany powinien ( a wręcz musi ) być wyłączony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antena jest przeznaczona do wszystkich nadajników serii F (w/g producenta):

F-14, FC-16, FC-18 oraz FC-28, a po drobnych modyfikacjach z zamontowaniem może być stosowana do wszystkich nadajników 35MHz.

 

jakie to mogą byc modyfikcje, aby uzywac w nadajniku Futaba 6 exhp?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo ja źle szukam albo szkoda że nie ma takich do hiteca :( ta długa jest denerwująca troszkę przy startach z ręki poprawkach w modelu i odpalaniu silnika w gotowości do lotu (małe coxy z małymi zbiornikami) :(

 

Jeśli jednak istnieją to proszę o link... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z tego co wiem do kompaktów JR-a trzeba stosować dodatkową przejściówkę do anten mini.Przejściówka ta ma długość ok.11,5 cm,dzięki temu gwint do wkręcania anteny jest prawie na wierzchu.

 

 

Tak - krótka antena do nadajników JR / Graupner składa się z dwóch części. I tyle z prawdziwych informacji. Obie części skręca się BARDZO mocno i stanowią jedną całość którą się wkręca / wykręca w zamian ze zwykłą składaną anteną. Nieprawdą jest jakoby gwint do wkręcania ( zamiany ) anten był prawie na wierzchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pozwólcie, że odświeżę wątek....

 

Porzucałem trochę DLG i antena w moim Eclipse7 wygląda teraz jak wędka z zaciętą rybą.

 

Albo ja źle szukam albo szkoda że nie ma takich do hiteca

Przyłączam się do pytania. Czy jest takowa do Hitec'ów? Ew. gdzie można znaleźć opis jak takową zrobić/policzyć?

 

Zmiana na 2,4GHz odpada. Za dużo mam odbiorników na 35MHz.

 

Z góry dziękuję za informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porzucałem trochę DLG i antena w moim Eclipse7 wygląda teraz jak wędka z zaciętą rybą.

 

Lubart napisał/a:

Albo ja źle szukam albo szkoda że nie ma takich do hiteca

 

Przyłączam się do pytania. Czy jest takowa do Hitec'ów? Ew. gdzie można znaleźć opis jak takową zrobić/policzyć?

 

U Radka w sklepie możesz antenę kupić bez żadnych kombinacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz i masz:

Model w momencie zrobienia zdjęcia był na wysokości 800m, 2km od pilota i zaczynał program f3a :)

A tak na poważnie (dla nie-spostrzegawczych), to nadajnik ma założony moduł 2,4GHz, z bezpośrednią antenką - widać jak się przyjrzeć dokładniej. Ale pierwsze wrażenie jest mylące :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do początku .Zawody ,finał combat ,nadajniki zdane ,2 min do startu .Syn patrzy a lotki mu drgaja .Sędzia gł. "Zdać wszystkie nadajniki" .Nadajniki zdane .Dalej drga .Wymiana pakietu zasiljącego na nówkę.Drga jakby mniej ale....Sędzia głowny odsuwa całe towarzestwo dalej i puszcza warunkowo.Walki-wszystko w porządku.3 miejsce jest!

A w domu nowy mx-16,rozkrecamy bo cos mi się nie zgadzało ,że niby krótka antena jest winna.Wewnątrz odłamany kabelek od modułu nadawczego do gniazda anteny .Model latał na "antenie"tak długiej jak długi był ten kabelek bo do anteny sygnał nie dochodził.Zaznaczam nadajnik był nowy, nie rozkręcany.

Teraz lata tak daleko, że prawie go nie widać i nie ma żadnych kłopotów(odbiornik Graupner smc 16 scan).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.