Jump to content

XIII OGÓLNOPOLSKI PIKNIK MODELARSKI


Piotrek Pindral
 Share

Recommended Posts

Szanowni koledzy modelarze!

 

Zapraszam wszystkich bardzo serdecznie do odwiedzenia w najbliższą sobotę targów HOBBY w Poznaniu. Dzięki  gościnności wydawcy miesięcznika  „RC Przegląd modelarski” o godzinie 12:00 (na tymże stoisku)  odbędzie się spotkanie poświęcone kolejnej edycji OGÓLNOPOLSKIEGO PIKNIKU MODELARSKIEGO  w Wilczych Laskach.

 

Pozdrawiam Piotr Pindral

Link to comment
Share on other sites

13-14 sierpnia w przyszłym roku Piotr zarezerwował termin :)  Spotkaliśmy się w małym gronie. Piotr poinformował nas o zmianach jakie zaszły w gminie i dobrej woli władz dla modelarskiej imprezy. Będą też niewielkie zmiany w dotychczasowej formule a wszystko po to aby jeszcze bardzie uatrakcyjnić Piknik.

To są dobre wiadomości.

Wspierajmy Piotra w tym przedsięwzięciu, czeka go ogrom pracy.

Powodzenia.

 

PS. Ceny biletów rzeczywiście z kosmosu. 20 pln. od osoby. Ja i mój syn jesteśmy mimo to zadowoleni z wyjazdu.

Link to comment
Share on other sites

Targi... to może trochę określenie na wyrost. Mało wystawców modelarstwa lotniczego RC. Najwięcej kolekcjonerów modeli samochodów wszelkiej maści, makiety kolejek i modele kolejowe (bardzo piękne :o ). Drifty i wyścigi samochodów elektrycznych. Narzędzia modelarskie. Właściwie to prawie to samo co w ubiegłym roku. Nie zauważyłem sprzedawców silników tak spalinowych jak i elektrycznych oraz galanterii RC.Mimo to czas można spędzić całkiem przyjemnie. Byłem tylko w hali Hobby.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję Adam. Kiedyś był modele.sklep i sprzedawali nawet silniki Saito po dobrych cenach. Mieli też akumulatory, silniki elektryczne, ładowarki i trochę galanterii. Od paru lat nie ma już sklepów modelarskich. Nie wiem czy cena za wystawienie ich odstrasza czy problem logistyczny żeby zabrać majdan, zbudować stoisko i zebrać wszystko z powrotem. Szkoda.

Link to comment
Share on other sites

Witam serdecznie J !

W kwestii targów myślę ze wszystko już zostało powiedziane. Temat wraca jak bumerang co rok i błędne koło kręci się nadal. Sklepy i producenci (a przecież mamy producentów np. modeli którymi lata się na MŚ!) nie odwiedzają targów ponieważ modelarze też zostają w domach. Modelarze zostają w domach bo tamci uczynili podobnie... Ktoś ma pomysł jak to zmienić? Myślę też, ze organizator zbyt wiele wrzucił do jednego gara...

Ja HOBBY potraktowałem nie jak targi modelarskie (na pewno nie modelarstwa lotniczego) a fajny sposób spędzenia czasu z dziećmi (5 i 7 lat) i bawiliśmy się naprawdę świetnie, chłopcy nie chcieli wychodzić. Cena biletów rodzinnych – 12 zł to uważam bardzo rozsądna cena a nawet jeśli miałbym zapłacić 20 zł to tez bym nie żałował. Cóż miejmy nadzieję, że w przyszłości targi HOBBY będą bardziej modelarskie. O ile modelarstwo kolejowe było dobrze reprezentowane to pozostałe rodzaje tego pięknego hobby praktycznie nie istniały. Ja konsekwentnie będę je odwiedzał i czekał lepszych edycji.

 

Wracając do tematu zasadniczego czyli naszego PIKNIKU to niezmiennie staram się zapewnić jego jakość i chciałbym żeby liczba malkontentów została zredukowana do minimalnego minimum J. Nowością w przyszłej edycji będzie wydzielony, czynny przez cały czas trwania imprezy, odpowiednio oznakowany i zabezpieczony asfaltowy krąg dla modeli na uwięzi. Skoro są zainteresowani tą klasa a warunki na to nam pozwalają to ... niech koledzy przywożą dużo paliwa i oby im się w głowach nie zakręciło J.

Na pewno nie będzie w sobotę zawodów równocześnie „Wicherków” i Oldtimerów. Klasy te będą gościły w Wilczych Laskach naprzemiennie czyli: na najbliższej edycji zmagać się będą „Wicherki”, na następnej edycji będą zawody Oldtimerów i tak na zmianę.

Nie zagrożone są zawody precyzji stylu i precyzji lądowania. Bardzo bym chciał aby odbyła się również Bitwa o Wilcze Laski WW II ale to jest zależne od kilku czynników z których kluczową kwestią jest (prozaicznie) dostępność odpowiedniego terenu.

Oczywiście będę na bieżąco informował o pozostałych szczegółach.

 

Pozdrawiam Piotr Pindral 

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Koledzy! Miło mi poinformować, że pomimo dużych przeciwności "tryby" organizacyjne ruszyły z impetem ☺. Dziękuję Łukasz za wsparcie, nie jestem już sam. Tradycyjnie niezawodnie konkurencji stylu i precyzji lądowan patronuje wydawca miesięcznika "RC Przeglad Modelarski". Dziękuję Marku! Atrakcyjne nagrody otrzymamy od firmy latawki.pl - sklepu dla miłośników sportów latawcowych. Dziękuję Andrzej! Niestety sytuacja finansowa w dalszym ciągu jest tragiczna. Zachęcam sklepy modelarskie i innych darczyńców do wsparcia imprezy. To doskonała okazja do promocji swojej działalności. Ilość konkurencji rozgrywanych w tym roku w ramach Pikniku jest zależna od sponsorów i na bieżąco będę informował o sytuacji. Trzymajcie kciuki ale i pomyślcie jak można pozyskać fundatorów nagród itp. To jest WASZA impreza.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Szanowni koledzy!

Miło mi zdementować stereotyp jakoby poznańskie pyry miałoby cechować skąpstwo. Otóż poznański sympatyk Wilczych Lasek postanowił przeznaczyć całkiem fajną kwotę na nagrody i wyróżnienia dla uczestników zawodów "Wicherkow" itp. Nagrody będą bardzo fajne i bardzo modelarskie i ... liczne. Finansowo imprezę tradycyjnie już wspiera producent drzwi drewnianych firma "Sokół " z Gałowa koło Szczecinka. Lunch pub " Czerwony Młynek " funduje dwadzieścia posiłków dla sędziów i osób zaangażowanych w przebieg imprezy. Wszystkim im bardzo mocno dziękuję!

Link to comment
Share on other sites

Koledzy, bardzo proszę o informacje jak wielu z Was zamierza być wcześniej, w piątek czy nawet w czwartek (503 132 391). Od ilości gości zależy czy punkt gastronomiczny będzie czynny już w piątek czy w sobotę. Ran w sobotę i w niedzielę będzie można zamówić obiad (prawdopodobnie dwa dania, każdego dnia co innego) i zostanie on dowieziony o godzinie około 14 - 15. Oczywiście inne posiłki będą dostępne cały czas.

Link to comment
Share on other sites

Drodzy koledzy wkradł się mały błąd poznańskie pyry nie są sponsorem nagród to zaszczytne miejsce zajmuje inny wieloletni uczestnik niezwykle sympatyczna osoba ,my jedynie byliśmy pośrednikiem w wymianie info tel itp.

Pozdrawiam  wszystkich i do miłego zobaczenia

Link to comment
Share on other sites

Szanowni Koledzy, proszę o kontakt doświadczonych modelarzy którzy zechcieli by się podjąć trudu sędziowania zawodów "Wicherków". Chciałbym aby trzy osoby pracowały w komisji sędziowskiej.  Przypominam, ze sędziowie nie płacą wpisowego  i otrzymują talon na posiłek. Zgłoszenie pod numerem - 503 132 391. 

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.