Jump to content

Jakośc paliw do silników żarowych. MT dno?


Marcin K.
 Share

Recommended Posts

Witam. Zwróciłem uwagę ostatnio na wiele kiepskich opinii o paliwie Model Technics, niezależnie od rodzaju. Narzekają piloci samolotów i kierowcy samochodów. Czy Model Technics to kiepskie paliwo? Cena nie jest jakaś tam najniższa, wiec najgorszy shit to nie jest. Osobiście używam/łem tylko MT Contest I jakoś nie potrafię powiedzieć czy są różnice w pracy silnika 5 lat temu oraz obecnie. Czy ta opinia wyszła od"młodych" którzy po prostu nie potrafili ustawić silnika, dobrać świecy by silnik dobrze gadał?

Link to comment
Share on other sites

Latałem i latam też na Byron'ie oraz na Contest i nic niepokojącego nie zauważyłem.Bardzo dobrym paliwem MT jest Propower ale jest ostatnio w Polsce niedostępne.Jeżeli chodzi o samochodowe to niestety jest w tym trochę prawdy.Są problemy z utrzymaniem stałej temperatury podczas jazdy,tak jakby paliwo było niejednorodne.Dobrym paliwem było Jets ale już nie jest sprowadzany do Polski ,no i cena prawie dwukrotnie większa niż MT.

Link to comment
Share on other sites

Nie mam dużego doświadczenia, jeśli chodzi o zastosowania różnych paliw. Używam dwóch, dostępnych w pobliskich sklepach: Meccamo Excel i MT Contest. Przeważnie o 10-procentowej zawartości nitrometanu, chociaż od czasu do czasu kupuję paliwo 5-procentowe. Wydaje mi się, że moje silniki 2-suwowe lepiej pracują na Meccamo, natomiast 4-suwowe na MT. Ale to odczucie subiektywne, takie "na słuch". Ani z jednym, ani z drugim paliwem nie mam żadnych doświadczeń negatywnych.

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.