Skocz do zawartości

Jakośc paliw do silników żarowych. MT dno?


Marcin K.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zwróciłem uwagę ostatnio na wiele kiepskich opinii o paliwie Model Technics, niezależnie od rodzaju. Narzekają piloci samolotów i kierowcy samochodów. Czy Model Technics to kiepskie paliwo? Cena nie jest jakaś tam najniższa, wiec najgorszy shit to nie jest. Osobiście używam/łem tylko MT Contest I jakoś nie potrafię powiedzieć czy są różnice w pracy silnika 5 lat temu oraz obecnie. Czy ta opinia wyszła od"młodych" którzy po prostu nie potrafili ustawić silnika, dobrać świecy by silnik dobrze gadał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Latałem i latam też na Byron'ie oraz na Contest i nic niepokojącego nie zauważyłem.Bardzo dobrym paliwem MT jest Propower ale jest ostatnio w Polsce niedostępne.Jeżeli chodzi o samochodowe to niestety jest w tym trochę prawdy.Są problemy z utrzymaniem stałej temperatury podczas jazdy,tak jakby paliwo było niejednorodne.Dobrym paliwem było Jets ale już nie jest sprowadzany do Polski ,no i cena prawie dwukrotnie większa niż MT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam dużego doświadczenia, jeśli chodzi o zastosowania różnych paliw. Używam dwóch, dostępnych w pobliskich sklepach: Meccamo Excel i MT Contest. Przeważnie o 10-procentowej zawartości nitrometanu, chociaż od czasu do czasu kupuję paliwo 5-procentowe. Wydaje mi się, że moje silniki 2-suwowe lepiej pracują na Meccamo, natomiast 4-suwowe na MT. Ale to odczucie subiektywne, takie "na słuch". Ani z jednym, ani z drugim paliwem nie mam żadnych doświadczeń negatywnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.