Skocz do zawartości

FSR pomoc w doborze napedu


sebka34
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jako stary FSRowiec, nadmieniam,  że to się nie uda :( . Stare przysłowie mówi, że tanie mięso... (I tu właśnie jest taki przykład). Ta łódka ostatni raz pływała jakieś dwadzieścia lat temu. Właściciel poprzedni, oddał ja za darmo, ponieważ nie miał sumienia tego kadłuba utylizować. Zdjęcie pokazuje ,że to jest totalny "szrot". Jak już Kolega, chce sobie wybudować FSRka, i jak czytam, posiada silniczek 3 cm3,( który do tego kadłubaz fotografii, kompletnie się nie nadaje), to chyba lepszym pomysłem będzie zbudowanie nowej łódeczki pod ten właśnie silniczek, od podstaw. Myślę, że pierwszym modelem może być ta łódka:

 http://www.fsrv.wroclaw.pl/forum/viewtopic.php?f=12&t=1556

http://www.fsrv.wroclaw.pl/forum/viewtopic.php?f=12&t=559

Stateczek tani i dający dużo satysfakcji po ukończeniu. I co najważniejsze konstrukcja wielokrotnie sprawdzona i tania w budowie. A roboty mniej niż z tym starym wrakiem

 Ten kadłub z fotografii już swoje wypływał i jedynie  można go tylko w sposób ekologiczny, utylizować :rolleyes:....

Jako budowniczy wielu podobnych stateczków, sam mam parę takich kadłubów, ( niektóre pamiątkowe...) ale nie śmiałbym ich komukolwiek proponować... Zal wyrzucić i się kurzą w garażu :).

Sorki, że tak ostro napisałem... 

A.C. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego modelu to silnik pojemności 10 cm lub 15 cm wtedy to pojedzie . Łoże masz wiec tylko dopasować sprzęgło do wału ,zbiornik aparatura i jazda.

Poszukaj na giełdzie może ktoś sprzedaje silnik odpowiedni do  tego modelu .

 

Tego można dopasować nie jest drogi http://pfmrc.eu/index.php?/topic/57672-s-silnik-mds-10cm3-i-35-świec-gratis/?p=593360

Edytowane przez Francka
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak bys byl zainteresowany to mam mokiego w b.db stanie wodnego 15ccm z rurą rezonansową.plus drugiego na częsci.A ja bym nie robił kopyta szkoda czasu i kasy to jest stara łudka.Moze cos mniejszegonp 3,5standart.tez fajna zabawa.

http://pfmrc.eu/index.php?/topic/49996-u-kad%C5%82uby-fsrv-35-standart-lub-elektryk-film-z-p%C5%82ywania/

moge ci takiego strzelic(odbitki)

na ostatnim zdięciu jest mój którym wywalczyłem wicemistrza polski

post-604-0-13199500-1447181248_thumb.jpg

post-604-0-57745100-1447181265_thumb.jpg

post-604-0-65655800-1447181285_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako stary FSRowiec, nadmieniam,  że to się nie uda :( . Stare przysłowie mówi, że tanie mięso... (I tu właśnie jest taki przykład). Ta łódka ostatni raz pływała jakieś dwadzieścia lat temu. Właściciel poprzedni, oddał ja za darmo, ponieważ nie miał sumienia tego kadłuba utylizować. Zdjęcie pokazuje ,że to jest totalny "szrot". 

To chyba lepszym pomysłem będzie zbudowanie nowej łódeczki pod ten właśnie silniczek, od podstaw. Myślę, że pierwszym modelem może być ta łódka:

 

 

Zgadzam się z Andrzejem na 100%   Ale kolega pisał

 

Witam stałem sie posiedaczem łódki FSR dane dł 107cm szer. na rufie 37cm waga pustego 5,6kg pływał na śrubie X52,5 chciałbym by był to elektryk jaki zastosować motor i regulator oraż śrubę chcę pływać rekraacyjnie nie zawodniczo

 

 Więc bez zbędnych prac kupując silnik Grześka  spokojnie sobie popływa rekreacyjnie tak jak chce.

 

Dzisiejsze modele FSR to konstrukcje przystosowane do wyczynowych silników i startowanie na zawodach kosztuje sporą kasę , wiem bo kiedyś startowałem i widzę różnice FSR kiedyś i dziś , ale to inne czasy.

 

Robić formę z tego modelu użyć jako kopyta , to się nie opłaca .

 

Mój model z lat 80-tych wicemistrza polski  jeszcze pływa , ale bez szans na zawodach "Webra" 6,5 cmm już jest silnikiem słabym i nie stosowanym .

Poniżej moja historia :

post-7945-0-40845100-1447186306_thumb.jpgpost-7945-0-39695300-1447186332_thumb.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.