Jump to content

ripmax 40

przema436
 Share

Recommended Posts

Parę dni temu kupiłem pierwszą spalinkę z silnikiem ripmax 40. Czy udzieli mi ktos jakieś info na temat tego silnika. Jakie paliwo stosować jak z wytrzymałoscia tego silniczka i do jakiej grupy spalinek go zaliczyc (2t czy 4t). Wiem,że moje pytania wydają sie banalne ale naprawde nie mam pojecia o tym silniku. Pozdr

Google Cię zbanowało, że masz zakaz szukania informacji?

Silnik 2T, śmigło 11x5-6, 10% nitro i lecisz.

Poczytaj najpierw ogólne zasady użytkowania - docierania, jeśli to nowy silnik, żebyś miał wszystkie palce na święta :D

• Upvote 1

Myślę, że najlepsze dla tego silnika będzie paliwo z 10-procentową zawartością nitrometanu. Jeśli silnik był używany, to jest duża szansa, że jest dotarty i można po prostu odpalić i latać. Do pełnego wyposażenie przydałby Ci się panel startowy, pompka do paliwa (moim zdaniem najlepiej ręczna) i rozrusznik,

Dzisiaj kupiłem paliwo Merlin 10%,czy jest ono już zmieszane z olejem czy musze sam je zmieszać?.Na etykiecie nie ma zadnych informacji.  Teraz musze zrobić jeszcze okablowanie i jakiś pakiet do grzania swiecy.Pompki i rozrusznika tez nie mam :P

Jest już zmieszane. Zamiast pompki wystarczy duża strzykawka. Dążenie zrób z jednej baterii/akumulatora ni-xx. Świeca przyjmuje napięcie 1.2-1.5V. Zamiast rozrusznika wystarczy gruba rękawica i trochę zaparcia:)

Jeszcze troche czasu minie zanim trenerek wzbije sie w powietrze. Myslalem,ze użyje apki z helikoptera esky belt cpx. Ale boje się o zasieg,wiec jeszcze apke musze zmienic. Dziekuje wszystkim za informacje dotyczące silnika.

Ta co jest po lewej stronie stojac za modelem. Potem ustawile iglice według instrukcji czyli wkrecic i potem wykrecic o 2 obroty ale to nie pomoglo. Silnik dalej nie pali. Do swiecy użyłem baterii r20. Swieca sie grzeje na kolor pomaranczowy.

Każda igłą ma swoją nazwę i nie każdy silnik wszystkie igły ma w tym samym miejscu. Tak ze masz igle wysokich obrotów, igle przejscia i śrubę niskich obrotów. Poszukaj tematów o regulacji silnika. Masa jest tego. Ciebie na wstępie interesuje igła wysokich obrotów. Zakrec ja. Odkręcić o dwa obroty. Od tego zaczynasz regulację. Gdy silnik pracuje, gaz powoli na max. Jeżeli pracuje i pyrka powoli wkrecasz igle i słuchasz jak rosną obroty. W pewnym momencie obroty przestaną rosnąć. A silnik będzie kręcił jak oszalaly. Jak będziesz dalej wkrecal iglice to silnik zacznę zwalniać i zgasnie z braku paliwa. Wtedy cofnij igle o 4-5 ząbków. Gratuluję! Silnik wstępnie ustawiony:)

• Upvote 1

To dobrze ze parzy. Trudno określić jaką ma temperaturę pracy. Ale na oryginalnym paliwie nie będzie ci się przegrzewal. Musiał byś mu dac mieszankę z mniejszą ilością oleju. Na pewno jest ok. To tylko twoje wrażenie że jest za goracy

Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.