Skocz do zawartości

Drukarka 3D Sintron ARTP - relacja z budowy.


idfx

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak w UK, ale najtansze a jednoczesnie najciensze szkielko widzialem w antyramach - w Castoramie za 5zl. Mozna kupic szklo hartowane np od piekarnika (grubosc 5mm), ale im grubsza szyba tym gorzej rozprowadza cieplo. Do druku z PLA to nie istotne. Do ABS bardzo.

 

EDIT: Sintron powinien miec taki wozek:

 

post-386-0-83528600-1452516598.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie taki mam, a wydawało mi się, że inny. Teraz po pracy sprawdziłem. W sumie zostawię jak jest, u Kolegi od dwóch lat śmiga bez problemu to dlaczego ma u mnie nie funkcjonować.

 

Za szybką się rozejrzę pod koniec tygodnia. Jedna rzecz jest jak najszybciej do poprawy. Muszę wymienić obejmę do głowicy, która jest dokręcana do wózka. Jest to również drukowany element znajdujący się w komplecie. Głowica się solidnie nagrzewa i obejma zaczyna się rozszerzać i mięknąć. Po jakimś czasie zaczyna tańczyć w obejmie i muszę to ciągle dokręcać by unieruchomić extruder. Efekt będzie taki, że albo się tak rozciągnie, że już bardziej nie będą mógł dokręcić śrubką albo tak dokręcę, że naciągnięte na gorąco po wystudzeniu pęknie. 

 

Postaram się w pracy dorobić z aluminium bo nic innego mi do głowy na razie nie przychodzi.


EDIT:

 

Jeszcze pytanie za 100 punktów :) Za co mi YT dał ostrzeżenie, że w pierwszym filmie (z brelokiem na stole) wykorzystuję zawartość chronioną prawami autorskimi ? :) Muzyka żadna nie gra, kody żadne nie udostępnione ... "Za karę" wrzucili mi "monetyzację" i wyświetlanie reklamy na której ktoś się będzie teraz dorabiał. Jeśli nie akceptuję warunków to muszę usunąć video ... szok.

 

EDIT2:

 

Już wiem :) Napisali mi, że wykorzystałem muzykę :

 

Slow Rising
Music composition
4:01 - 8:17  play match

 

Masakra, chyba się trzeba poskarżyć bo im odwaliło całkiem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już się zapoznałem z procedurą, muszę im założyć teraz "sprawę" (wszystko przez video menager YT się robi), udowodnić, że video jest moją własnością i mam do niego wyłączne prawa. Oni poinformują tego co się poskarżył (mam podane) i w ciągu 30 dni ma się zacząć rozstrzygać. Niby drobiazg, ale dlaczego ktoś ma mi zasyfiać video reklamami i jeszcze na tym zarabiać .. Tak jak napisali od 4:01 do 8:17 minuty niby gra muzyka :) :) Wiem, że można być tak zboczonym, że to drukowanie brzmi nie gorzej od niejednej dzisiejszej muzyki, ale bez przesady ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wiele sposobow:

1. kladziesz na plasko - przypinasz czarnymi klipsami na obwodzie. Plusy - latwo to zdjac, wymienic, wyczyscic.

2. kladziesz na stol + nakladasz dedykowane narozniki - np drukowane i przykrecane tymi samymi srubami co stol do wozka. 

 

http://www.thingiverse.com/thing:138904

http://www.thingiverse.com/thing:361307

http://www.thingiverse.com/thing:813458

http://www.thingiverse.com/thing:67249

http://www.thingiverse.com/thing:84707

 

Nie widzialem opcji, w ktorej ktos by przyklejal szklo do stolu.

 

Sam mam na czarne klipsy (sztuk 4) i moge powiedziec, ze szklo nie trzyma sie jakos super w miejscu. Jednoczesnie nie spotkalem sie z negatywnym wplywem takiego luznego mocowania. Drukowalem elementy o wysokosci 150mm i warstwy nie przesuwaly sie. Plus jest taki ze mozna latwo zdemontowac i umyc gdy potrzeba.

 

Widzialem opcje gdy stol byl robiony z aluminium 6mm i do niego przyklejana byla grzalka silikonowa na tasme 3M. Ale na to aluminium zazwyczaj szlo szklo mocowane jak wyzej.

 

Odnosnie samej grubosci. Jakiej rownosci sie spodziewasz? Raczej malo prawdopodobne aby pofalowala Ci sie tafla na rowkach plyty grzejnej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam aluminiowe łoże, ale przy kalibracji okazuje się nierówne a w środku dół -.12 mm względem rogów, więc tym bardziej bez szkła się nie obejdzie.

 

Co do równości powierzchni to chodzi mi o płytę szklana, która będzie wycięta a nie o późniejsze odkształcenia. Nie znam się na produkcji szkła ani elementów, ale wydaje mi się, że im warstwa szkła cieńsza tym łatwiej o defekty i odkształcenia w produkcji i stygnieciu. Zobacze ile mi zawolaja, jak będzie przystepnie to poprosze o dwie. Jedną 2 mm i drugą 4.

 

Patent że spinaczami widziałem i zostawilem go na ostatnia możliwość. Rozgladam się za klejem termoprzewodzacym lub ewentualnie dokleje na taśmę dwustronna papierową (paskami) a w wolnych miejscach pastę lub silikon termoprzewodzacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoj stol nie jest aluminiowy. To jest plytka laminatowa z trawiona sciezka grzejna.

Moj stol grzejny po wyjeciu z pudelka byl +2mm w srodku wzgledem bocznych krawedzi (wygiety w piekny luk).

Po przymocowaniu tafli szkla o grubosci 3mm (czarnymi klipsami) juz nie mierzylem, ale nie mam zadnych problemow z drukowaniem - wlasciwie to stol dociagnal sie do szkla. Oczywiscie zamocowalem stol tak aby wyginal sie do gory, a szklo go prostowalo. Jak zamocujesz tafle szkla do tego stolu tak jak teraz to ono bedzie wisialo w powietrzu - szklo nie ugnie sie /nie opadnie pod wlasnym ciezarem... bedziesz mial w srodku szczeline z powietrza, ktore jest dobrym izolatorem.

 

Zazwyczaj pierwsza warstwa wydruku jest troche grubsza np 0.3mm, aby zapewnic poprawne przyklejenie sie do stolu - nawet gdyby szklo o tyle opadlo w srodku, to tak mozesz ustawic aby w srodku bylo ok a na rogach bylo mniej. To tylko pomoze w przyklejaniu sie pierwszej warstwy. 

 

Przyklejanie szkla na stale to wg mnie przerost formy nad trescia. Jezeli niechcacy polamiesz szklo - a mi peklo szklo o grubosci 3mm jak PLA przykleilo sie na powierzchni 100cm2 i nie mialem jak tego odkleic - to wtedy bedziesz zalowal, ze nie zrobiles go zdejmowalnego.

 

 

EDIT. Mea culpa - stol grzejny MK3 to jest aluminium... No to nie wiem co doradzic... Moj sie latwo wyginal i nie mialem takich rozterek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoj stol nie jest aluminiowy.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:http://www.wedo3dprinting.com/482-thickbox_default/12v-20a-power-supply.jpg

Oj długo się będę z tego śmiał

 

 

 

 

Japim tu masz PCB

12v-20a-power-supply.jpg

 

A tu aluminium z PCB

http://www.wedo3dprinting.com/487-thickbox_default/12v-20a-power-supply.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra .. nie ma się co spinać. Jutro zabieram się za kalibrację extrudera, przeliczniki i upgreade firmware'u. Miałem szczere chęci by się krok po kroku podzielić swoją pracą, ale chęci mi już odeszły .. Widzę, że ktoś próbuje spełnić swoje ambicje w moim temacie i nie uwzględnił moich próśb i sugestii ... Za radą mistrza, zaprezentuję już gotowy projekt, ale nie o to mi chodziło by się pochwalić a o to by pokazać budowę, postępy i zagwostki.

 

Kolego japim ... dla wielu na tym forum przerostem formy nad treścią jest używanie CA tam gdzie nie wolno bo ma być wikol. Jednak te modele latają trzeci sezon i nic się nie dzieje, nie odkleja i nie trzeszczy .. Nie wiem dlaczego mam nie próbować swoich sił i exprerymentów, tym bardziej, że zawsze mogę porawić i nauczyć się czegoś nowego na odpowiednim etapie. Kolejny raz udowodniłeś (a już raz nawet temat wymagał czyszczki przez Moderatora Shocka - dziękuję), że prezentowanie relacji jest tutaj nieporozumieniem bo ktoś próbuje inaczej niż wszyscy a "administracja" wręcz nakazuje mi jak relacja powinna być prowadzona. Proponuję się bardziej zagłębić w projekty opensource i może odkryjesz na jakich fundamentach powstały "wynalazki" ostaniej dekady.

 

Jeżeli zbudowałeś coś po Swojemu i działa - chwała Ci za to, ale nie depcz po innych pomysłach bo się oczytałeś jak powinno być i jest to dla Ciebie jedyna słuszna droga, którą przekazujesz dalej jak różaniec.

 

Dziękuję zainteresowanym i poproszę o zamknięcie tematu.

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.