Jump to content

Як-55 Goldwing 1.86m


Recommended Posts

Przedstawiam mój świąteczny nabytek.

Kupiłem pierwszego w życiu ARF bo niestety brak czasu na budowę daje  się we znaki a Katana niestety poległa. O tym w innym wątku.

Wyposażenie:

Silnik RCGF 32

serwa Savox i Hitec

zasilanie odbiornika Li-Pol 2s 2000 mAh przez Bec i wyłącznik magnetyczny SPE-20 Yeti

Zasilanie zapłony Li-Pol 2s 1300 mAh przez Bec i Kill Switch

 

Model dość fajnie zrobiony aczkolwiek jest parę detali do poprawki ale to same optyczne rzeczy więc po oblocie będę to robił. 

post-1554-0-57806600-1451475177_thumb.jpg

post-1554-0-12329100-1451475198_thumb.jpg

post-1554-0-43605000-1451475220_thumb.jpg

 

na zdjęciach poskładany na sucho. dzisiaj mam zamiar ukończyć instalację elektryczną i paliwową i jutro docieramy motor.

jak pogoda pozwoli to w nowy rok oblot. 

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Andrzeju ja bym nigdy nie kupił ARF bo po prostu największa przyjemność dla mnie to budowa od zera o czym świadczą moje inne modele. Niestety Katana polegla z błahego powodu - błąd konstrukcyjny ( kieszeń bagnetowa zamiast między dźwigarami to była obok dźwigara i tylko powiązana nakładkami na żebra ze sklejki balsowo-lipowej. Skończyło się na wyrwanej kieszeni i kretobiciu.) Tutaj jest tak samo to zrobione o czym przekonałem się po zakupie ale te nakładki na żebra sa z  twardszej sklejki widać a nie z tej popularnej lekkiej. Ku temu wszystkiemu dołączył fakt że 5 grudnia urodziło się mi dziecko ( ukochany Syn) i teraz cierpię na brak czasu na budowę od zera. ale w niedalekiej przyszłości na pewno coś zmajstruję tym bardziej że leży  mi DLA 32 i DLE 120. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Kolejny brat bliźniak ;)  Gratuluje nabytku, będziesz zadowolony :) Taki tylko jedyny minus według mnie to dość ograniczone miejsce w kadłubie z racji tego, że skrzydła wchodzą do środka.

Specjalnie go nie oklejałeś czy producent już nie dorzuca arkuszu z naklejkami ? Mój jest trochę bardziej z tatuowany ;) m.in jakieś reklamy Breitling, Liqui Moly

 

Link to comment
Share on other sites

Producent oczywiście dołożył arkusz naklejek ale nie naklejam ich bo się mi nie podobają. może nakleję coś typu liqui Moly ale tylko tyle. dorobiłem se naklejkę Як-55 bo nie podoba się mi te oryginalne Yak bo skoro to Яковлев to ma być Як. 

 

Jak zrobić zeby ten film się otwierał tu na forum?

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Jaki ciąg masz z tym silnikiem?

pozdr.Jarek

Przepraszam że dopiero odpisuję ale nawet nie zauważyłem wpisu.

Co do ciągu to trudno narazie co kolwiek więcej i  powiedzieć bo silnik jest nowy i na dotarciu. Jak zrobię kilka lotów jeszcze to wtedy doreguluję i pomierzę ciąg i obroty.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 months later...

Witam . Taki Jaczek tylko o rozpiętości 182 cm czeka u mnie na oblot jako moja pierwsza benzynka . Mam jednak obawy co do podwozia i w związku z tym mam pytanie czy robiłeś jakieś wzmocnienia a jeśli tak to w jaki sposób można to zrobić . Pozdrawiam .

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.