Jump to content

Zamiennik oleju rycynowego, najlepiej tani i dostępny


Recommended Posts

Witam!

Poszukuję oleju, który zastąpiłby olrj rycynowy w żarowym dwusuwie na etanol. Rycyna dostępna jest (przynajmniej dla mnie) tylko w aptekach i to za ok. 5zł 100ml-trochę drogo, a na dłuższą metę za drogo. Kupno gotowego paliwa odpada, bo zawiera nitrometan, a silnik raczej by tego nie wytrzymał. Próbowałem mieszania z rzepakowym, jednak rozpuszczalność jest znikoma.

Na modelarni są jakieś oleje samochodowe ale nie mam jak sprawdzić rozpuszczalności w alkoholu i nie wiem czy nie zniszczę silnika. Tak więc jaki olej polecalibyście, żeby był: rozpuszczalny w etanolu, nie zniszczył silnika, tani, dostępny praktycznie wszędzie? Czy na przykład tania oliwa z biedronki sie nada?

Link to comment
Share on other sites

To wymieniony CASTOR jest najprostszym paliwem do silników modelarskich. Prościej sie nie da i na tym paliwie RADUGA będzie chodzić. A wspomniany nitrometan w dodatku 5% stabilizuje prace silnika w przypadku gdy ten jest bardzo kapryśny co w przypadku Radugi może mieć miejsce - więc nie należy się go bać.

Link to comment
Share on other sites

 Nikt nie mówił,ze zabawa w modele jest tania. Nie kombinuj Koleżko, tylko kup sobie literek paliwka na początek, a później zadaj pytanie, czy ktoś nie ma na zbyciu np rycyny, czy gotowego paliwa. U was tam w Krakowie jest trochę modelarzy... Młody jesteś to na pewno Ci pomogą. A jak dobrze poszukasz to rycynkę dosyć tanio można kupić. Poszukaj.

A.C.

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.