Skocz do zawartości

Ile kanałow potrzebnych do latania.


dimmus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak chcesz się dłużej pobawić, to na Twoim miejscu kupiłbym 12to kanałowy nadajnik - wystarczy Ci na dłuuuugo ;) Jeśli nie to weź jakąś używkę (byle działającą) 6ścio kanałową. Zwróć też uwagę, bo może to mieć znaczenie, ile będziesz musiał zapłacić za dodatkowy odbiornik, bo może Ci się przydać. A odpowiadając na pytanie - do latania (modelem spalinowym, szybowcem) niezbędne są dwa kanały. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie na początek nie ma co szaleć z ilością kanałów i skomplikowaniem modelu i aparatury. Mało to jest ogłoszeń, sprzedam mało używaną wypasioną aparaturę bo nie wciągnęło mnie modelarstwo? Do odpowiedniej ilości kanałów w aparaturze powinno się dorosnąć, tak jak nie od razu lata się makietami na 12 kanałów. Na początek 6 kanałów z możliwością miksów i pamięci na modele wystarczy, choć typowego 4ch z RTF również nie skreślam, sam takiego miałem i dawał radę.

Nie uważam też, żeby korzystanie z aparatury 6cio kanałowej było dla tych co się nie nie rozwijają. Chyba strzelę focha na Ciebie ;) Bardzo rzadko korzystam z 6 kanałów, z reguły mam mniej w modelach. Rozwijam się po  prostu inaczej niż Ty. Wolę konstruować różne dziwne konstrukcje. Ja bym nie mógł latać jednym modelem przez cały sezon na górce, szlifując te same figury do granic absurdu. Zawody masz co prawda kilka razy w roku ale szlifujesz formę na okrągło.

 

Robert - Ty latasz że tak powiem praktycznie jednym typem modeli. Ale jak ktoś (lub Ty - to by była taka ekstrawagancja z Twojej strony) zechce kupić prostego piankowego Soliusa to już Ci tych 6 kanałów nie wystarczy. Oczywiście jeśli chcesz coś sie uczyć i kombinować z ustawieniami. Są osoby które uważają że cegła też poleci, byle by zamontowac wystarczająco mocny silnik. I "latają".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.