Skocz do zawartości

FlySky FS-i6/Turnigy i6/itp. - przeróbki


PioDabro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

No tak... Zapomniałem znowu że  znajduję się w towarzystwie latającym a ja z tych bardziej  przyziemnych czyli pływający jestem. Zapewne 2km w powietrzu jest realne. Mnie bardziej chodzi o zwiększenie zasięgu na wodzie i to na trudnej wodzie jaką jest zbiornik w okolicy elektrowni wodnej w Rybniku i pływanie tam na dystansach około 500m. Na wodzie jest zdecydowanie inaczej z deklarowanymi zasięgami przez producentów. Ale pomyślałem sobie, że skoro wykonałem np. prostą przeróbkę echosondy bezprzewodowej pracującej na częstotliwości 433MHz  poprzez dołożenie dodatkowej anteny z zyskiem energetycznym 3dBi i z fabrycznego 120m zrobiło się 300 i więcej (nawet na Rybniku) - to dlaczego nie spróbować takiej modyfikacji nadajnika z antenami o zysku 3 razy większym? Rozumiem więc, że tutaj odpowiedzi na takie pytanie nie uzyskam bo lotników to raczej nie interesuje...Świadczy o tym choćby Twoja odpowiedż. :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zapytam  - co koledzy sądzą o takim sposobie przeróbki anten nadajnika ? :

W samym opisie jest niewiele informacji co do skutku takiej przeróbki.

 Speedaco, wrzuciłeś film i zadałeś bardzo lakoniczne pytanie. Nie opisałeś tła, dlaczego interesujesz się ta przeróbką i czego oczekujesz od nadajnika po takiej przeróbce. Sorry, nikt nie czyta tu w myślach. Dla mnie jako latacza taka przeróbka jest zbędna, no chyba, że byś napisał, że szukasz polepszenia zasięgu w powietrzu. Ale nie, bo po co. Dostałeś taką odpowiedź jak zadałeś pytanie.

Dalej, w końcu z wielkim fochem napisałeś, że chodzi o wodę. Na czym polega ta trudność tego zbiornika wodnego i jaki ma związek echo sonda z Twoim pytaniem. Bo może nie wiesz, ale 2.4GHz nie przenika wody, ale tu znowu trzeba się domyślać co masz na myśli. W szklanej kuli skończyła mi się bateria.

Wyłuszcz swój problem jak się należy to będzie wiadomo o co chodzi.

 

PS. A jeśli próbujesz mnie sprowokować wycieczkami personalnymi to....daruj sobie. Jak Tomek napisał, święta są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak... Zapomniałem znowu że  znajduję się w towarzystwie latającym a ja z tych bardziej  przyziemnych czyli pływający jestem. Zapewne 2km w powietrzu jest realne. Mnie bardziej chodzi o zwiększenie zasięgu na wodzie i to na trudnej wodzie jaką jest zbiornik w okolicy elektrowni wodnej w Rybniku i pływanie tam na dystansach około 500m. Na wodzie jest zdecydowanie inaczej z deklarowanymi zasięgami przez producentów. Ale pomyślałem sobie, że skoro wykonałem np. prostą przeróbkę echosondy bezprzewodowej pracującej na częstotliwości 433MHz  poprzez dołożenie dodatkowej anteny z zyskiem energetycznym 3dBi i z fabrycznego 120m zrobiło się 300 i więcej (nawet na Rybniku) - to dlaczego nie spróbować takiej modyfikacji nadajnika z antenami o zysku 3 razy większym? Rozumiem więc, że tutaj odpowiedzi na takie pytanie nie uzyskam bo lotników to raczej nie interesuje...Świadczy o tym choćby Twoja odpowiedż. :)

Antena o większy zysku sprawdza się w układzie, gdzie jest to dopuszczalne. Jeśli użyjesz anteny niewłaściwej do zaprojektowanego układu, nie uzyskasz właściwego efektu, albo nawet wręcz pogorszysz jego skuteczność.

Warto przekonać się o tym empirycznie.

Zrób test i przedstaw wyniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak... Zapomniałem znowu że  znajduję się w towarzystwie latającym a ja z tych bardziej  przyziemnych czyli pływający jestem. Zapewne 2km w powietrzu jest realne. Mnie bardziej chodzi o zwiększenie zasięgu na wodzie i to na trudnej wodzie jaką jest zbiornik w okolicy elektrowni wodnej w Rybniku i pływanie tam na dystansach około 500m. Na wodzie jest zdecydowanie inaczej z deklarowanymi zasięgami przez producentów. Ale pomyślałem sobie, że skoro wykonałem np. prostą przeróbkę echosondy bezprzewodowej pracującej na częstotliwości 433MHz  poprzez dołożenie dodatkowej anteny z zyskiem energetycznym 3dBi i z fabrycznego 120m zrobiło się 300 i więcej (nawet na Rybniku) - to dlaczego nie spróbować takiej modyfikacji nadajnika z antenami o zysku 3 razy większym? Rozumiem więc, że tutaj odpowiedzi na takie pytanie nie uzyskam bo lotników to raczej nie interesuje...Świadczy o tym choćby Twoja odpowiedż. :)

 

Tu trochę o czarach na Rybniku http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=4&t=38942

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Sprawa zasięgu Fly Sky. Kolega ma fs t6. Zaliczył kreta. Okazało się, że ta aparatura ma mały zasięg. Na ziemi około 100m. Nie wiadomo czy aliexpres przysłał bubla czy to wersja na halę. W necie widać dużo przeróbek na dłuższą antenę. Czy ta przeróbka ma sens?

Co do aliexpres. Przysyła dobre wyroby i złe. 1 regulator obrotów nie działał, 2 miał wgnieciony elektrolit. Myślę, że najlepiej zamawiać pozycję z największą liczbą zamówień. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antena o wiekszym zysku o ile jest dopasowana do nadajnika bedzie miala lepszy zasieg. Ale nic nie dzieje sie kosztem niczego. Gdy uzyjesz anteny o wiekszym zysku tym węższą masz charakterystyke kierunkową, czyli jezeli dobrze bedziesz celowal antenami to poplyniesz daleko, ale na innych ulozeniach bedzie znacznie gorzej. Cos za cos. Mozna uzyc anteny kierunkowej zamiast bacika (np jakiegos biquada) i celowac nia zawsze w model :) wtedy zysk jest wiekszy.

 

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na prawie prostej drodze sprawdzaliśmy zasięg video i rc - flysky i6 z odbiornikiem  fs- ia6,  Kumpel stał na przystanku, ja w aucie, dron za oknem w ręce , po ok 300 m packet loss ~50%,  video śnieży mocno , ale widać. przy 500m urwało link rc całkiem, obraz pojawiał się od czasu do czasu. Droga lekko  łukowata, prawie prosta, troche drzew na poboczu.  Po ok 300m drzewa "weszły" w prostą łączącą nadajnik i odbiornik, zaczęło śnieżyć mocno, i packet loss nie schodził poniżej 70%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.