Skocz do zawartości

Niskie napięcie pakietu i naza wariuje


qwerterek1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Doradzam przynajmniej rozważenie przejścia na kontroler Pixhawk albo APM, tam jest logowanie parametrów i tego rodzaju problemy rozwiązuje się praktycznie od ręki. Bez tego to czarna magia... Od razu by można zobaczyć czy wskazania sensorów się zmieniają w jakiś charakterystyczny sposób, jak wygląda sprawa zasilania elektroniki, czy nie zmienia się działanie linku sterowania itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba jednak nie naza.... zamontowałem nową v2 i problem w dalszym ciągu występuje. Może być problem z ESC. jak ogarne arduino to powyłaczam wszystko i sprawdze czy to ich wina. Z drugiej strony od czerwca było ok na starych reglach, schodziłem do 3,4V/cela aż nagle coś sie porobiło i na starych też zaczął wariować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz Pixhawka, to jest to znakomity sposób by zakończyć tę niekończącą się historię :) Zajmie to znacznie mniej czasu niż kombinowanie z Nazą - dziwi mnie popularność tego kontrolera... Możesz na początek robić próby bez latania, tylko przytwierdzić kopter, albo odwrócić śmigła i robić MotorTest taki jak przy testowaniu kompasu.

 

Miałem niedawno sytuację że jeden z ESC w heksakopterze nie osiągał pełnej mocy, pozostałe się do niego dostosowywały i osiągi koptera drastycznie spadły. Doszedłem do tego na podstawie analizy logów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z pixem mam problem bo ciągle co próbuje go ulotnić to się zabezpiecza. I po podłączeniu do kompa pokazuje mi ze rozjechał sie akcelerometr na przemian z kompasem. I tak mam za każdym razem mimo ciągłych kalibracji.... Po paru dniach prób, cierpliwość mi sie na razie skończyła, wiec na razie pix leży w sufladzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ArduPlane wg niektórych resetuje kontroler, i polecają wgrać najpierw to, a potem ArduCopter:

 

https://3dr.yonyx.com/y/conversation/?id=f3980840-e3cf-11e4-989b-bc764e11861e

 

poza tym, im soft prostszy, tym łatwiej wykryć problemy. Ja niekiedy wgrywam ArduRover, albo występujące w kodzie programy do testowania poszczególnych modułów, takich jak barometr, kompas, IMU itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.