Skocz do zawartości

System do treningu F3A - RCFA


artyum
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Chciałbym zainteresować Was pewnym wynalazkiem. Pisząc w dużym skrócie, jest to urządzenie telemetryczne (w właściwie dwa), które umożliwia naukę i doskonalenie umiejętności precyzyjnego pilotażu F3A. System działa na zasadzie przekazywania drogą radiową pozycji samolotu, na podstawie której odbiornik generuje odpowiednie dźwięki. Dzięki temu pilot wie w jakim się miejscu strefy lotu się znajduje i może odpowiednio korygować lot. Oczywiście wszystko dzieje się w czasie rzeczywistym. Warto dodać, iż system był testowany przez znanego zapewne Adama D. który wywalczył tytuł mistrza Polski F3A 2015 (kto wie - może udało mu się to właśnie dzięki temu wynalazkowi :))

System ma także kilka innych funkcji lecz nie chciałbym się wdawać w szczegóły ponieważ wszystko jest opisane na stronie projektu: http://www.littlecircuit.com

 

 

Hope you like it :)

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli masz na myśli to, że zareklamowanie przez Adama było by w tym miejscu bardziej wiarygodne to pewnie masz racje :) Może Adam dopisze 2 słowa od siebie :)

Odnośnie regulaminu to chcę tylko zauważyć, że system ma służyć do doskonalenia umiejętności a nie ma być wykorzystywany podczas zawodów... chyba, że nikt nie zauważy więc zaznaczam, że za oszustwa nie odpowiadam  :)

Od tamtego czasu sprzęt był udoskonalany i testowany. Teraz jest na tyle dopracowany by się za niego nie wstydzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

na pytanie dlaczego, odpowiadam tak: bo ten sukces ma jednego ojca i jest nim Arek.  :) A poza tym, dopiero teraz zauważyłem wątek.

Bez wiedzy i zaangażowania Arka nic by nie powstało. Rzeczywiście system jest przeznaczony jedynie do wpierania na treningu, w czasie zawodów nie wolno go stosować.

 

System działa świetnie. Stanowi odpowiedź na wszystkie pytania o to, jak nauczyć się latania w strefie. Latałem już z całym sztabem pomocników z chorągiewkami i telefonami lub krótkofalówkami.

Trudno zebrać taką ekipę, bo nikt nie ma ochoty stać, nudzić się i machać chorągiewką. O regularnych takich treningach nie marzy nikt na całym świecie. Tego się po prostu nie da zorganizować.

 

Teraz latam sam a mimo to mam pełną kontrolę nad pozycją w strefie.

Czy mi to pomogło? NO PEWNIE! Testy szybko przeistoczyły się w regularny trening. W zasadzie od pierwszej wersji (a przeszliśmy długą drogę) wiedziałem, że to jest TO.

 

Miało powstać jedynie urządzenie wydające dźwięki, gdy model wyleci ze strefy. A powstało dużo więcej. Jest rejestrator z precyzyjnym wysokościomierzem pozwalającym zobaczyć kształt figur w 3D. Po locie lub nawet w jego trakcie.

Aż się prosi postawić duży telewizor za plecami pilota i sędziów. Bez dźwięku pilot nic nie wie i wszystko jest w porządku pod względem regulaminu. A wszyscy widzą gdzie i jakie błędy są popełnione. A jest ich zatrzęsienie! Więcej niż to widać "na oko".

Generalnie - gorąco polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Zapytawszy o dostępność, dostałem odpowiedź od producenta że około końca lutego będzie można zamawiać.

 

Co do zawodów to też jestem za taką zmianą regulaminową, żeby sędziowie mieli taki podgląd ale to jest kwestia zmiany ogólnoświatowych regulacji. Raczej nieosiągalne w dającym się przewidzieć czasie.

 

Co do używania na zawodach Jarku to Adam używał podczas treningu, nie podczas lotów ocenianych. Nie widzę potrzeby oczerniania kolegi, bo ma fajny sprzęt treningowy. (przepraszam za OT)

 

Nie mogę się doczekać, aż wejdzie do sprzedaży. Choć z drugiej strony boję się zobaczyć co ja tak naprawdę latam.....

 

Pozdrawiam,

Janek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam :) Informuję, iż system jest dostępny jednak liczba pozostałych kompletów jest aktualnie mocno ograniczona. Jeśli będzie zainteresowanie systemem oczywiście powstaną nowe komplety jednak przypuszczam, że w odstępie czasu nie mniejszym niż 2-3 tyg. Zapraszam do kontaktu i zamawiania przez stronę http://www.littlecircuit.com/order.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.