Jump to content
Sign in to follow this  
semp

AMETHYST -skrzydło dolne

Recommended Posts

Mam model F3A Amethyst,ale bez dolnego skrzydła.Może ktoś z forumowiczów wie jaki tam jest profil, to może coś dorobię.

IMG_20200105_200004.jpg

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By kogutos
      Taki miałem od jakiegoś czasu zamysł żeby posiadać coś na rozgrzewkę bo samą benzyną 2.2m człowiek żyć nie może. Miało być coś z piany ok.1200mm rozp. ale nie pociągnęłoby na posiadanych przeze mnie pakietach 3s. Trafiło się coś takiego,fabrycznie nowe za 170zł.
      Zawsze miałem słabość do takich modeli. Piszcie co chcecie ale miałem z CM-Pro 1x Magpie, 2xLark i 1x Leo i wszystkie latały świetnie.
      Jako,że elektryki to nie jest mój konik to mam prośbę o pewne rady co do planowanych przeróbek. Model fabrycznie chce mieć lotki na jednym serwie i serwo kierunku na ogonie. Lotki przerobię na dwa serwa a z kierunkiem wymyśliłem ,że zrobię po prostu pull-pull. W tym celu przeniósłbym zaznaczoną półkę z przodu na tył i tam dałbym serwo. Wysokość by została na jednym serwie i drucie C, jak fabryka dała.
      Domek jest dość chybotliwy i wzmocniłbym go prętem węglowym na krzyż i może kątownikiem z balsy przy I-wszej wrędze.
      Największy zgryz będzie z wkładaniem pakietu. Trzeba by odkręcać skrzydło za każdym razem. Widzi może ktoś jakiś patent na to? Wycinać dziurę pod kabinką i tamtędy wkładać pakiet? Co wtedy z kabinką,która fabrycznie ma być dokręcona do kadłuba? Wzmocnienie jej po obwodzie,wklejenie magnesików w nią i w kadłub? Oczywiście jakoś tak żeby to przylegało do kadłuba? Może ktoś coś doradzi.

• By artyum
      Witajcie,

Chciałbym zainteresować Was pewnym wynalazkiem. Pisząc w dużym skrócie, jest to urządzenie telemetryczne (w właściwie dwa), które umożliwia naukę i doskonalenie umiejętności precyzyjnego pilotażu F3A. System działa na zasadzie przekazywania drogą radiową pozycji samolotu, na podstawie której odbiornik generuje odpowiednie dźwięki. Dzięki temu pilot wie w jakim się miejscu strefy lotu się znajduje i może odpowiednio korygować lot. Oczywiście wszystko dzieje się w czasie rzeczywistym. Warto dodać, iż system był testowany przez znanego zapewne Adama D. który wywalczył tytuł mistrza Polski F3A 2015 (kto wie - może udało mu się to właśnie dzięki temu wynalazkowi )
      System ma także kilka innych funkcji lecz nie chciałbym się wdawać w szczegóły ponieważ wszystko jest opisane na stronie projektu: http://www.littlecircuit.com

Hope you like it
      Pozdrawiam

• By Adam_S
      Cześć,

Kilka dni temu zaczęliśmy w Łodzi latać wiązanki akrobacji.

Poniżej załączam linki do programów i regulminów:

Program Basic
      Program Sportsman
      Regulamin
      http://www.mini-iac.com

Opis znaczników w programach

Moje wrażenia: Spojrzałem na kartkę basic i mówię: to każdy poleci. Pierwsze loty i okazuje się, że wykonanie tych figur nie jest tak proste jak by się wydawało. W tej chwili mam za sobą 40-60 pakietów i mogę powiedzieć, że jest to fajna odmiana od wożenia się po niebie w lewo i w prawo.

Zachęcam do sprawdzenia swoich umiejętności i przelecenie kilka razy takiego programu. 
      Również zapraszam do łodzi na wspólne latanie przy grillu.

Pozdrawiam
      Adam
    • By jpsf3a
      PP F3A Rzeszów Przybyszowka 10.05.2014
      PP F3A i klub WARSZAWA - Koczargi 14.06.2014
      MP F3A Rzeszów Przybyszówka 5-6 lipca 2014
      ME F3A Lichtenstein 10 -19 lipca 2014
      PP F3A Łódź Kazimierz 2 sierpnia 2014
      PP F3A LIPOWA 30 sierpnia 2014
      MP F3M Zielona Gora 5-7 września 2014
      Pozdrawiam
      Jacek Szczepaniak

• By Quant
      Mam zamiar opisac tu budowę, a właściwie montaż pudełkowego modelu F3A firmy Rainbow Gadfly. Jest to elektryk rozpiętość około 150cm prawie gotowy. Jeśli ktoś miałby ochotę udzielić dobrych rad lub wskazówek to z przyjemnością je przeczytam. Co z tego wyniknie zobaczymy. Czy będzie to trudne - nie wiem. Jeśli lataniem procyzyjnym ktoś się jeszcze interesuje to zapraszam do podzielenia się swoja wiedzą. Model w zamysle ma być ekonomiczny ale czy się uda - zobaczymy. W każdym razie powinien w miarę sensownie latać. Oczywiście nie w zawodach ale amatorsko. Na razie tyle - pierwsze zdjęcia z montażu wkrótce.

Tak ma wyglądać model po złożeniu:

Ponieważ od czegoś trzeba zacząć to najpewniej od montaż serw i silnika.

Następnie poszło podwozie tylne i tu mały problem - mozowanie trzpienia z blaszką jest słabe i coś muszę z tym zrobić - na razie nie wiem jeszcze co.

Jakoś to wcisnąłem ale chyba dodam trochę kleju bo może wyskoczyć. Teraz po zamontowaniu wygląda tak:

Następnie odbyła się próba silnika bez śmigła z takim regulatorem.

I to na razie tyle - w trakcie składania jest podwozie przednie.
      Teraz zastanawiam się czym posklejać elementy i czy taki regulator wystarczy. Klej chyba UHU por. Jest elastyczny i mocno trzyma.
      Może ma ktoś inny pomysł?

Model prawie gotowy - napięcie coraz większe.
      Pozostało parę pytań do fachowców.
      1. Czy podłużne rowki na skrzydłach i stateczniku poziomym to miejsce na rurke węglową?
      2. Jak zamaskować otwory na chowane podwozie?
      3. Czy otwór w kadłubie koło podozia też zamaskować?

Oczywiście musze jeszcze znależć odważnego pilota do kabiny bo fotel jest pusty...
      I nakleić naklejki.

Model oklejony wygląda tak - pozostało podpiąć elektronikę i wyregulować. Przy okazji okazało się że mocowanie kółka tylnego jest dość liche i wymaga poprawki.

Zaraz jeszcze przed próbami urwało się tylne kółko - wada materiału - może uda się to naprawić. Teraz zostało tylko zmiksowanie serw i ustawienie modelu do lotu.
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.