Jump to content

P-61 Black Widow Mk1 z podkładów i Mk2 z EPP


japim
 Share

Recommended Posts

Jakiś czas temu w tym dziale pojawił się P61 który bardzo mi się podobał. Juz od dawna planowałem zbudować Czarna Wdowe do dużego kombatu. Ale udało mi sie skompletować wyposażenie do wersji ESA i tak oto powstaje P61 z podkładów. Kilka dni pomniejszania planów i upraszczania konstrukcji i całe plany zmieściły się na 3 kartkach A4. Profil KFM. Konstrukcja to niebieski podkład 6 mm. Trochę styroduru I klej polimerowy. Do tego 2 listewki 6x6 mm.
https://plus.google.com/photos/100044878672279005213/album/6241794353450767857

Na razie 440g bez malowania i odbiornika RC.

 

20160124_215230.jpg

Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...
 • Replies 70
 • Created
 • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wyposażenie:

Silnik to turnigy 2204-14t 1400 kv śmigła gemfan 7x3.5. Ciąg 513g w sumie. Mam też w zanadrzu silniki do 250 i jak te nie dadzą rady to założę wyposażenie copterowe.

Esc hyperion 12 A

Serwa 3 x HXT 900

Odbiornik Assan x6x

pakiet zippy 1300 3s 40C

 

Przy doborze napedu wzorowalem się na modelach Outsajdera.

Link to comment
Share on other sites

Z tego co widzę skrzydło jest płaskie i laminowane tylko w natarciu - nie boisz się o trwałość tego rozwiązania?

Pomijam walkę esa bo tej model depronowy jest na straconej pozycji względem epp ale chodzi o latanie za domem dla przyjemności. Czy nie lepiej było zalaminować taśmą klejącą całe skrzydło?

 

Całkiem zgrabny model wyszedł z tego podkładu pod panele ;)

 

ms

Link to comment
Share on other sites

Jest dokładnie tak jak pisze Kamil. Zgodnie z zasadami model może mieć oklejona krawedz natarcia. Dałem tam taśmę naprawcza typu duckt tape. Model traktuje jako koncept tester - konstrukcji jak i właściwości aerodynicznych. Jak będzie dobrze latał to doczeka się wersji EPP.

Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...
 • 3 months later...
 • 2 months later...

1:03 nie pocelowałeś w bramkę , ale masz piękny teren do latania , tylko trochę "kątówki" brakuje na te bramki :)

 

Tomku - specjalnie dla Ciebie tym razem przycelowalem w bramke :) i to wiele razy

 

Link to comment
Share on other sites

 • 6 months later...

Jako że zbliżają się zawody pod Warszawą, to postanowiłem zbudować model w wersji EPP. Wersja oryginalna nie jest może demonem prędkości, ale jest bardzo zwrotna. Fizycznie model jest kopią wersji depronowej z tym, że zamiast depronu/podkładu stosuję EPP 6 i 8 mm - oczywiście kolor czarny, a zamiast listewek sosnowych będzie rurka węglowa. Szykuje się też zmiana napędu na silniki GARTT 2206-1400 zamiast 2204-1400. Fotki wkrótce.

Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...

Powstał też oczywiście filmik z P-61 EPP:

 

 

W swojej obecnej wersji model nie jest odporny na bezpośrednie trafienie w skrzydło. Cały płat odrywa się od rurki węglowej i w korku wali w ziemię... Naprawa jest wbrew pozorom bardzo prosta. Inny model być może też by nie wyszedł z takiego uderzenia obronną ręką. Niestety efektem ubocznym oderwanego skrzydła jest spotkanie z ziemią - kadłubem. Pakiet chce się katapultować przez cienkie 6mm ścianki i pomimo wzmocnień węglowych po bokach i tak jest strzaskany. Da się naprawić - ale z każdą kraksą jest coraz gorzej (już 2 razy mnie tak trafili). Pozostaje mi tylko wzmocnić kadłub poprzez elastyczny bandaż (poliester nasączony polimerem).

 

Powstanie więc wersja v3 - z pełnym kadłubem (i tylko wycięcie na pakiet) - oraz z cieńszym skrzydłem (KFm 2 a nie KFm4) - bo ta dolna warstwa nie daje żadnego wzmocnienia a generuje tylko nie potrzebny opór.

Link to comment
Share on other sites

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.