Skocz do zawartości

Wspólne latanie.


MareX

Rekomendowane odpowiedzi

impreza super, bardzo dziekuje za wprowadzenie Marexowi, wparowalem razem z zona, gospodyni dobrze zadbala o moje "dwie" pociechy, pogoda swietna, sprzety super, super klimat, bardzo dziekuje jeszcze raz za zaproszenie i mam nadzieje na czestsze wypady. Niestety dzisiaj musialem uwijac sie wczesniej bo jutro uczelnia, wyjazd sluzbowy do chrzanowa i bolace plecy mojej ciezarnej

 

a jesli mnie ktos nie kojarzy to latalem trenerkiem

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku, dziekuje serdecznie za zorganizowanie tak przedniej imprezki. Przepraszam ze sie nie pozegnalem ale Ty chyba latales a przynajmniej byles na koncu pasa. N iestety nie moglem pozostac dluzej bo moja mala pociecha ma dosc unormowany terminarz dnia :) Ale przeciez to dopiero pierwsze mam nadzieje z wieeelu spotkan. Bylo naprawde super!!!! Przyznam ze nie spodziewalem sie tylu osob. Dopiero jak wychodzilem to patrzac na ilosc pojazdow przed Twoja posesja zdalem sobie sprawe z ogromu spotkania :)

TAk trzymac.!!!!

Fotki juz sie obrabiaja i zaraz cus wrzuce. Nie bede sie rozpisywal bo Ty to opiszesz najlepiej ;)

y6j9xa.jpg

y6j9xc.jpg

y6j9x8.jpg

y6j9x7.jpg

y6j9xs.jpg

y6j9xf.jpg

y6j9l8.jpg

y6j9x3.jpg

y6j9x2.jpg

y6j9x1.jpg

y6j9xy.jpg

y6j9iz.jpg

y6j9iw.jpg

y6j9iu.jpg

y6j9it.jpg

y6j9ir.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również dziękuję Marku za mile spędzony czas. Wrzucam kilka fotek. Koledzy z lepszymi aparatami pewnie będą mieli dużo więcej fajnych zdjęć.

 

Impreza_modelarska_06_2008_001.jpg

 

Impreza_modelarska_06_2008_004.jpg

 

Impreza_modelarska_06_2008_033.jpg

 

Impreza_modelarska_06_2008_010.jpg

 

Impreza_modelarska_06_2008_043.jpg

 

Impreza_modelarska_06_2008_058.jpg

 

No i mój Wicherek nie wytrzymał zbyt gwałtownego manewru wykonanego przez mojego syna (miałem go podłączonego jako ucznia do aparatury) i runął na ziemię. Na szczęście jest tylko lekko draśnięty. Jutro pewnie będziemy nim latać ;-)

 

W każdym razie pierwszy lot i lądowanie było super! :-) No a drugi lot skończył się w polu.

 

Impreza_modelarska_06_2008_006.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę świetna impreza, dziękuję Markowi i wszystkim, którzy pomogli w organizacji. Świetna atmosfera i niesamowita frekwencja. Już się piszę na kolejne wspólne latanie. No i wręcz niesamowite, że ktoś stworzył tak profesjonalne lotnisko!

 

Pozdrawiam,

Łukasz

ps. Latałem czerwonym helikopterem z numerem 8 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku dziękuję bardzo za zaproszenie na wspaniałą imprezę. Naprawdę było super, wszystko dopisało wspaniale, tak trzymać.

Jak tylko będą kolejne spotkania jestem na pewno. I chyba wiem gdzie będę oblatywał mojego C-160 Transala (jak Marek pozwoli)

Jeszcze raz dziękuje.

 

Zdjęcia i filmik dodam później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Bardzo udana impreza modelarska.Jestem bardzo zadowolony że mogłem w niej uczestniczyć i poznać tak sympatycznych ludzi.Podziękowania dla Marka i jego małżonki za zorganizowanie tego wszystkiego.Pozdrowienia dla wszystkich uczestników.

fotek niestety nie mam ale liczę że nic nie umknęło uwadze fotoreporterów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Marku za przygarnięcie podróżników w Twoje progi :* :wink: .

Mały wypad do Muzeum przerodził się w prawdziwy piknik modelarski ;D .

Można było poczuć się jak na Żarskim pikniku. Fajnie było spotkać się bezpośrednio z kolejnymi osobami znanymi dotąd tylko z ekranu monitora.

Do zobaczenia na kolejnych imprezach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się podepnę :) , powiem tyle było-bardzo fajnie :wink: , można było poznać ludzi których do tej pory kojarzyłem tylko z sieci, świetna atmosfera i organizacja.

Czekam na kolejną edycje :)

Kilka fotek:

Organizator dziadek z wnukiem :wink:

35998036nc2.jpg

dsc5403nj0.jpg

Pan Tomek próbował różnych pozycji :wink:

94077742ek3.jpg

88666455xs6.jpg

72458549qh7.jpg

99525436pz5.jpg

38655759sg1.jpg

72039821lg4.jpg

64774867ph6.jpg

10ui8.jpg

12su5.jpg

13vd7.jpg

14de1.jpg

15xj3.jpg

16bl6.jpg

17ei1.jpg

18yy4.jpg

19ki1.jpg

20is9.jpg

21wk8.jpg

22kv9.jpg

Pożegnalny lot fox'em-sprzedany :) .

24wx1.jpg

25pb2.jpg

26za2.jpg

27fk5.jpg

28an7.jpg

Autor: Grzegorz.M (tata).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tak jak wszyscy piszą; Na lotnisku było super! Świetna atmosfera zapewniona przez osoby, których twarze pierwszy raz w życiu ujrzałem. Za całą organizację trzeba Panu Markowi serdecznie podziękować! Wszystko było przygotowane na czas, można było latać i latać. W prawdzie nie miałem ze sobą modelu, ale miałem bardzo zacną funkcję- kontroler lotów. Oczyszczałem lotnisko z ludzi przed startem, lądowaniem. Dbałem o kanały, i aby w powietrzu nie latało zbyt wiele modeli naraz. Wieczorem zjedliśmy bardzo pyszne kiełbaski. Muszę przyznać że takich spotkań brakuje. Zwłaszcza w takim towarzystwie. Kto nie był- niech żałuje!

Kilka fotek z tego spotkania (aparat miałem niestety dopiero pod koniec :( )

044df4b480dc1ce3.jpg

0460cf77eead7e38.jpg

e6b0399c3ea37a35.jpg

aae44212bf2cadd2.jpg

e9874ac735317a6a.jpg

6a64d5141c198fd7.jpg

a8582bbbc9a25eba.jpg

a32c483c74ae7b4a.jpg

25e62f7198486626.jpg

3932299813cf25bb.jpg

333b0222e59cf668.jpg

bdb01b2eda53d4db.jpg

abd4fe1f4a6b147a.jpg

bf1356e8ccf814a2.jpg

c9113ff19bc5bb57.jpg

8925afba94644dcf.jpg

d891e6757f73f08e.jpg

756b82c65eed617b.jpg

1c78466b855a9589.jpg

0754d6683630e7b9.jpg

d6249f6616d917e3.jpg

2068cc896278a79e.jpg

2dc41c7d38cd2ba3.jpg

a9121d7f7a689b1e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było mnie przez dwa dni, ale Koledzy nie próżnowali i swoje opinie o minionej imprezce wyrazili, za co bardzo dziękuję. Chciałbym i ja poszerzyć Wasze relacje foto o kilka zdjęć, które wykonano na moją prośbę, pozostawiając zupełną dowolność w wyborze obiektów i sytuacji, które miały być pstryknięte. Tak to się udało, a opisy postaram się dawać lakoniczne, aby Was nie zanudzić.

1316.jpg

Tylko ten mi się podoba i nie chcę żadnego innego. Tatuś mi „pupi”…

 

1317.jpg

Tu kolekcja Mirka –Leda_ga /?/ , zgrabne nóżki Arka-rapiera :wink: i jego delta-przecinak.

Na „pokazy” przybyli też nieco inni „modelarze”, tworzący” modele bardzo mocno uziemione”, a konkretnie „strugający” mój „model dwuosobowy”. Fajne chłopaki!

1318.jpg

Zaczynały się loty, więc i naszego „Canara” trzeba było napoić:

1321.jpg

Na twarzy młodego sympatyka widać duże zainteresowanie tym, co aktualnie jest w powietrzu.

1322.jpg

Tankowanie prawie zakończone, a” Milko”, czyli Paweł, też patrzy…

1323.jpg

Berias – Robert i jego model, który tym razem miał „konkurenta” z silnikiem o głosie pracy wiele milszym dla ucha. Tamten jednak nie miał pilota tak cudnej urody. :D

1326.jpg

Łukasz – „From_heaven” i jego piekielna maszyna.

1327.jpg

Mój „Duczek” spokojnie czekał na swoją kolej. Ten ujemny wznios to tak specjalnie… Za to jak fajnie lata…

Szykujemy się do startu, na pierwszym planie Wojtek – „Callab” i jego „Cobra”, w głębi Tomek – „Motylasty”:

1329.jpg

Czy ta „Cobra” jest oby dobrze wyważona?

1330.jpg

Tomek już ćwiczy, tym razem w pozycji „na baczność” :wink:

1331.jpg

Czy myślisz Heniu, że uda Ci się namówić mnie na lot czymś takim, na dodatek z silnikiem tak starym, jak i ja sam jestem?

Ja, co najwyżej mogę wypuścić sobie „bąka”:

1332.jpg

I udane lądowanie, już biegniemy po „Canara”:

1334.jpg

Nawet cały i nic znowu mu się nie stało:

1335.jpg

Inną kategorią maszyn latających były te przytaszczone przez „silną grupę myślenicko-swoszowicką” :wink: Tu jedna z nich, tylko czy ta fotka jest dobrze zrobiona? Może powinienem ją obrócić o 90o?

1338.jpg

„Banda czworga” w całej okazałości:

1339.jpg

Czy ten Arek – „levy” to na pewno ten sam facio z awatara? Jakoś dziwnie się zmienił na korzyść… :wink:

Koledzy z wspomnianej wcześniej „silnej grupy”, a może poprawniej by było z „elastycznej” grupy, bo do Golfa V w piątkę się pomieścili z całą kupą swoich modeli. Brawo - Panowie…

1341.jpg

I dwa z tych modeli. Poznajecie te błyskawice lecące z oczu tego nieziemskiego potwora?

1347.jpg

Linie aerodynamiczne i profile mogą być bardzo różne. Ten akurat profil „mięśnia piwnego” na razie wnusiowi nie przeszkadza…:

1349.jpg

Po najbliższym obozie modelarskim też sobie taki model zbuduję. Tato niech sobie sam lepi te „Wicherki”…

1350.jpg

Ale nie ma to jednak , jak z tatusiem…:

1351.jpg

Leć, Heniu, leć… Może dam się jednak skusić i przejmę stery?...

1352.jpg

Przed takimi niedolotami, jak ten, skutecznie chroniły modele „miedze z naturalnym amortyzatorem” wink.

1354.jpg

Bywały i dłuższe niedoloty, ale to nie ja tak daleko lądowałem…

1355.jpg

Grupa „helikowców” umieściła się obok „malinowego gaju”. Chyba dobrze im tam było:

1360.jpg

Ukochaną żonę „pstryka się” zawsze i wszędzie. Nawet obok brudnej przyczepki…

1361.jpg

Rodzinka Artka „zamaskowana” za krzesełkami:

1362.jpg

I trzy urocze i miłe Panie: Artkowa, Janowa i Heniowa:

1363.jpg

Pan Doktor i jego „podręczna skrzynka medyczna”. Daj „Formica” imię do podpisu!

 

1364.jpg

A drewienko do ogniska też musiał ktoś dorzucić…

1365.jpg

Tak, tak, przyjechało tych "modeli czterokołowych" co niemiara:

1366.jpg

1371.jpg

Przez puszczony celowo w górę żywopłot, też je było widać:

1368.jpg

Ale wiadomo przecież , że i rura wydechowa ma swój swoisty urok:

1370.jpg

, bo i moje pojazdy takie rury też mają:

1375.jpg

Całością imprezy zarządzała i miała oko na jej przebieg moja Pani Dyrektor, tu odpoczywająca z celowo przymkniętymi oczętami:

1376.jpg

Te „heliki” też maja coś w sobie… Może po prostu też są ładne?

1380.jpg

Ognisko się rozpalało:

1377.jpg

A my byliśmy tu:

1382.jpg

A „oni” tam:

1346.jpg

Ale zapachy pieczonej kiełbaski skutecznie wabiły:

1384.jpg

Nadciągali więc pozostali:

 

1385.jpg

I przy ogniu robiło się nas większa ilość:

1386.jpg

„Piersi” byli już nawet „pojedzeni”, a inni ściągali graty do „hangaru”:

1388.jpg

Tomek w pełnym skupieniu czeka na „dojście” kiełbaski, Heniowi już „dochodzi”:

1389.jpg

A ja mam problem: Przejdzie ten traktor, czy też nie? Trzeba eksperymentalnie to sprawdzić…

1391.jpg

„Posilony” Tomek i gromadka „ptasząt”:

1393.jpg

Jeszcze ostatnie wieczorne „fikołki” i TEQ – Pawełek mój dzielny pomocnik w akcji a aparatem:

1399.jpg

Przeleciała też cichutko piękna „Wilga” Straży Granicznej, ale żadnych przemytników nie wypatrzono:

1402.jpg

Słońce malowało niebo swoimi barwami, aby już za dwa dni zachodzić w najdalszym miejscu wysuniętym na północ:

1404.jpg

Był wreszcie czas na spokojne rozmowy z poznanymi wreszcie „na żywo” Kolegami przy tym „tradycyjnym browarku”, a mój wnusio nadal miał niespożyte siły:

1405.jpg

„Imprezka” powoli dobiegała końca:

1406.jpg

No to do zobaczenia za rok na takim wspólnym lataniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.