Skocz do zawartości

Narazie skrzydło, potem może samolot.


Michał Smolarek

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem kiedyś używane skrzydło od samolotu, którego kadłub został przejechany przez samochód. Sprzedawca nie miał planów(szkoda), ale wiem, że napędzał go silnik 2.5cm3 i, że kadłub był długości jednego metra.

Zdjęcia skrzydła:

dsc0004rl4.th.jpg dsc0007sv9.th.jpg

Chcę zbudować do tego skrzydła kompletny kadłub żeby kiedyś całość funkcjonowała jako samolot RC:)

Macie może plany kadłubu do takiego typu samolotu, czy może jest jakiś model, na którego kadłubie powinienem się wzorować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest bardzo interesujace. Pasuje do mojego skrzydła(profil pólwypókły,225mm na skrzydło), tylko teraz muszę znaleźć identyczny lub bardzo podobny, ale z kompletnym ogonem lub nie szukać, a samemu zrobić ogon. Jeszcze nie wiem jak go zrobic zeby zachowac proporcje, ale postaram sie dowiedziec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem dokładnie tego linku. Dzieki Rob Mc Fly:) Wielokrotnie przegladalem ta strone, ale jeszcze nie natknałem się na to. To jest wszystko czego potrzebuje. Nie mam pojecia jakie obciazenia powinien znosic ogon takiego modelu i pytam, z jakich listwewek zrobic ogon?? Z balsy czy z sosny?? Moze sosna 4x4mm bylaby dosc mocna??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w niedzielę w Bednarach popatrzeć na modele gigantów i było tam widać rozwarstwienie na modelarzy, którzy zbudowali swoje modele i na lataczy, którzy nie budowali.

Nie ma nic w tym złego, że ktoś tylko lata.

Ale ja osobiście uważam, że modelarstwo polega na własnoręcznym wykonywaniu

Modeli.

Jeśli ktoś chce nazywać się modelarzem to musi budować.

Jeśli nie chce budować to niech nie nazywa się modelarzem, może nazywać się operatorem zabawek lub inaczej.

 

To taka dygresja w sprawie kadłuba.

 

Pozdrawiam

 

Kirow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja osobiście uważam, że modelarstwo polega na własnoręcznym wykonywaniu

Modeli.

Też tak uważam.

Jeśli ktoś chce nazywać się modelarzem to musi budować.

Z tym również się zgadzam.

Kupno gotowego kadłuba uważam za ciekawy pomysł z tego względu, że nie mam pojęcia jak mocny powinienem zbudować kadłub, z czego dokładnie i jak. Mając kupiony będę miał większą orientację i większe pojęcie na temat tego jaki materiał jest w stanie znieść jakie obciążenie. Następny samolot zbuduje od zera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo rozumiem kombaciarzy, którzy latają na zawody. Wiadomo, że model polegnie, więc nie warto poświęcać mu dużo czasu. Ale jak ktoś chce zrobić model "rekreacyjny" to powinien wyglądać ładnie. Osobiście jestem za kirowem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko podpowiedziałem koledze gdzie może kupić gotowy kadłub do swojego Zakupionego skrzydła.I nie czuję się na siłach dyskutować kto jest a kto nie jest prawdziwym modelarzem.Tym bardziej że już dokonaliście weryfikacji co wypada a co nie prawdziwemu modelarzowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.