Skocz do zawartości

gaśnica a lipo


Michal3013
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z crashtestów jakie na wielu lipolach przeprowadzałem i swego czasu publikowałem na forum nie wygląda to aż tak groźnie. Reakcja nie trwa wiecznie, jest dosyć intensywna, ale krótka i można zapobiec uszkodzeniu wielu elementów modelu jak i elektroniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardziej syk ;)

 

Z pięciu testów (poza strzelaniem z wiatrówki do innych w pełni naładowanych) :

 

Przebicie gwoździem (na wylot przez wszystkie cele) :

 

1. Syk, jęk, kupa dymu i faktycznie otwarty jednokierunkowy ogień.

2. Syk i kupa dymu.

3. Syk i kupa dymu.

4. Syk, cisza i zdegustowanie.

5. Lekki dym.

 

Wszystkie w pełni naładowane.

 

Jeżeli taka reakcja się zacznie w "spadniętym" modelu, CO2 na pewno nie zaszkodzi a może zapobiec lub według mnie stłumić efekt z puntu 1 hamując uszkodzenia elektroniki czy niektórych części modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie lipol, ale tak to się dzieje....co po gaśnicy, jak model w górze, zanim spadnie.... hmmm, proszę śledzić czas w rogu ekranu i to co się dzieje na ekranie ;)

 

PS

jestem strażakiem z podziału bojowego z 24 letnim stażem, znam to z praktyki :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak model w górze to po frytkach, od początku rozpatrywałem kraksę modelu (kreta) i następstwa "lipolowe" :) :)

 

Tu są systemy jakie stosujemy w gaszeniu maszyn CNC, ta sama firma zakłada takie systemy w domach, maszynach rolniczych itp. itd. Z tego co widziałek wielokrotnie są jak na razie niezawodne :

 

 

http://www.firetrace.co.uk/firetrace-media/videos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.