Skocz do zawartości

Co oznacza skok śmigła 15x6-10


SiM
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak w temacie, co oznacza taki skok w drewnianym śmigle

Myślałem że to błąd w opisie ale na zdjęciu widać takie oznaczenie

 

http://www.modele.sklep.pl/pl/Katalog/SMIGLA-KOLPAKI-PIASTY/Smigla-do-napedow-spalinowych/Drewniane-TOP-FLITE-POWER-POINT/Top-Flite-POWER-POINT-15x6-10.html

 

Potrzebuję śmigiełka 15x6 ewentualnie 15x8 ale wszędzie braki no i znalazłem to 15x6-10 i nie wiem o co tu chodzi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedz ale jeszcze dopytam.

Czyli jest to po prostu śmigło o bardzo malutkim skoku? 

15x0,6  

 

Ciekawe swoją drogą do czego takie może służyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest śmigło o zmiennym skoku, od 6 cali do 10cali (na końcówce śmigła). Podobno są idealne do zawisów, bo zrywają strugi na zewnętrznej części śmigła i pozwalają kręcić silnik w zawisie na wyższych obrotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja już bałem się dopytywać bo dalej coś mi nie pasowało jak te mm na cale przełożyć :D

 

Czyli można powiedzieć że pozwala poruszać się modelem w większym zakresie prędkości kosztem nieco większego oporu wlasnego i pewnie co za tym idzie nieco niższej sprawności ale za to w miarę stałej we większym zakresie obrotów.

 

Tak sobie to wytłumaczyłem ciekawe jak to się ma w praktyce chyba zaryzykuje i kupię to śmigło do przetestowania. B)

 

Pozdrawiam

Seba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.