Skocz do zawartości

Jak zwiększyć predkość w piankowym szybowcu?


szpikulec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Hołly szyt! Nie chciałem wywołać takiej grandy :P Sprawa jest prosta jak mój piankowy ASW-17 HYPE - polatam, popróbuje, opowiem. Ciekawy jest jeden z moich wniosków: jak coś jest fabryczne - nie znaczy z definicji że jest złe.

Prosty przykład: P-51 Parkzone...który to latał ku mojej uciesze na farycznym ustawieniu z baterią 3s 1300mAh około 10-17min (w zależności od tego jak wajhowałem gazem)

W pogoni za prędkością załadowałem 4s 2200 i śmigło ok 9x8. Prędkosć była, fakt; inercja była, fakt.. i 6-8minut lotu + duża prędkośc lądowania. Wniosek jeden - to nie jest model do tego. Więc wróciłem do ustawień fabrycznych i ciągle się ciesze Mustangiem.

 

Nawiązałem do Mustanga dlatego iż padały tutaj pomysły naprawdę skomplikowane i zaawansowane a to przecież zwykła pianka. Producent zalecał chyba baterię 1800mah do ASW-17, ja użyłem 700. Efekt taki że model jak gazeta. Bliżej 1800 model szybszy stabilniejszy a i wind więcej...więc lata dłużej MISSION COMPLETE.

Producent chyba nie taki głupi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.