Skocz do zawartości

Strony bukmacherskie a pfmrc


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie : Adblock plus. Po jego instalacji w 30 sekund miałem problem. Jak zainstalowałem go jako dodatek z mozilli (instalacja z menu Dodatki) problemy się skończyły. Wcześniej pobierałem Adblocka z innych stron co pewnie skutkowało pobieraniem robaków .

 

EDIT: Z adblocka korzystam kilka lat. Problem zaczął się po reinstalacji Mozilli i dodaniu Adblocka, Kasperski wykrył infekcję ADWcleanera trojanami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strona "dobre programy" jest mocno zawirusowana,jeśli coś ciągnięcie to 95% szansy złapania czegoś .

Nie ma szans na złapanie czegokolwiek ze stron dobre programy jeśli mamy zainstalowany dobry program ochronny. Program natychmiast monituje o zagrożeniu i rozłącza, chyba że jesteśmy na tyle naiwni i wymuszamy ściągnięcie syfu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno Konrad określić ramy "dobrego programu" Kaspersky mam legalny od lat, ADW cleaner, ADblock, do czyszczenia rejestrów CCleaner, Easy Cleaner usuwa to co pominął CCleaner. Przez lata nie miałem problemu a tu nagle taka akcja.

 Kolega miał taki syf w laptopie że jak otworzył przeglądarkę to wyskoczyło 57 stron !!! z reklamami. Zainstalowałem w/w programy bez Kasperskiego bo miał jakiś tam program i zacząłem od adblocka a zakończyłem na easy cleanerze. Już nic mu więcej nie wyskoczyło i mógł normalnie używać komputera. Nie wiem co się stało w moim ale żaden program łącznie z kasperskym nie wykrył problemu (adwcleaner-a niby wyleczył kasperek ale po tej akcji zdechła mozilla)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek to jest problem też trochę świadomości. Nie mówię o Tobie ale o koledze czy innych osobach. Obsługuję firmę w której jest około 30 pracowników. Od 10 lat mam problemy zawsze z tymi samymi osobami. Innym nigdy nic się nie złapało, a z tą grupką zawsze coś, mają już trzeci czy czwarty nowy komputer, konfiguracja jest identyczna dla wszystkich pracowników, uprawnienia minimalne czyli pracują tylko jako user i zawsze coś złapią.Nie potrafię tego zrozumieć. 

 

Co do Kasperskiego to też go użytkowałem w jednej firmie. Niestety zaliczyli kilka razy poważną wtopę i od tego czasu zrezygnowałem. Między innymi właśnie to co piszesz. Nie współpracował poprawnie i kilkoma programami oraz nie wykrywał starych znanych trojanów. Trzy inne programy od razu wyłapały i poinformowały o trojanie a Kasperski olał to. Nie mówię że jest zły, ale jest nie równy. Raz działa najlepiej ze wszystkich znanych mi programów a innym razem szlak człowieka trafia na jego działanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IE nie odinstalujesz bo tak zarządził "miko...." Nie wiem czy w 7 występuje tryb awaryjny ale jeżeli tak to wejdź w ten tryb i przeskanuj komputer adw cleanerem w tym trybie.

W moim drugim komputerze mam Vistę i tak robiłem gdy coś było nie hallo. W zwykłym trybie komputer nie pozwala zapewne na usunięcie niektórych wpisów.

 Tak na marginesie: szukając dokumentacji F14 nadziałem się na ciekawą informację. Otóż intel przypisywał sobie wyprodukowanie pierwszego mikroprocesora 4004 a tu okazuje się że do tomcata został zaprojektowany w końcu lat 60-tych wielopotokowy 20-bitowy mikroprocesor a informacje o tym zostały odtajnione dopiero w 97roku. Intel więc był drugi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad nie znam programu antywirusowego w 100% blokującego i usuwającego wirusy.

Do tego dochodzi instalacja niechcianego oprogramowania ze strony dobre programy przy instalacji właściwego pliku.

I tu żaden antyvir nic nie pomoże a potem masz reklamy za free. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irek nie ma żadnego pomarańczowego kółka. Ewidentnie masz nadal coś nie halo.

Jaki masz system W7, W8.1 czy W10

Jeśli masz W7 to ściągnij z tej strony ale tylko z tej i z żadnej innej ComgoFix http://www.bleepingcomputer.com/download/combofix/

Ale ściągnij na kompie który nie ma wirusów bo natychmiast zawirusują CobboFixa. Przenieś na PenDrive i odpal go. Reszta dalej się dzieje już sama. 

 

 

Tomek jak pisałem wyżej poza programem ochronnym jest jeszcze coś takiego jak świadomość informatyczna. Jeśli wiesz że dobre programy są zawirusowane po po co tam wchodzić. Trzeba trochę wysiłki i trzeba to czego szukamy znaleźć gdzieś indziej.

Jeśli się godzisz a nie umiesz sobie potem poradzić to masz nie tylko reklamy. To akurat najmniejszy wymiar kary.

Jak złapiesz robaka - robota który będzie spamował przez Twój komputer i zaczniesz otrzymywać tysiące mail to może wówczas nauka nie pójdzie w las. Tomek bardzo proszę nie bież tego do siebie. To jest dyskusja ogólna nie personalna.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad, tak wczoraj zrobiłem, COMBOFIX zapisany na pendriwe z drugiego komputera ale prawie nic to nie dało. Fakt, ze z innej sttrony sciagany. Zaraz sprobuje jeszcze raz.

Napisałem prawie nic bo jednak jakby lekka poprawa moge przegladac forum al muszę wiele razy zamykać wyskakujace okienka. Z allegro jest dużo bożej ale na innych forach podobnie jak tu.

Sprzęt to laptop z Windows 7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na tej stronie co podałem są jeszcze 4 inne programy. Zanim puścisz Combo to przepuść najpierw te pozostałe w kolejności ADW, RKill i reszta.

Nie ma bata musi pomóc.

Spróbuj też puścić ONLine ESET http://www.eset.pl/Pobierz/Dodatkowe_narzedzia/ESET_Online_Scanner

Program nie leczy ale pokazuje co jest w systemie. Trwa koszmarnie długo to skanowanie ale daje pogląd co i gdzie jest.

Wówczas można zacząć gmerać w rejestrach.

 

EDIT

A i jeszcze ważna uwaga. Combo puść w trybie awaryjnym z obsługą sieci.

Jeśli jest coś rezydentnego to combo tego nie ruszy i dla tego trzeba puszczać w awaryjnym ponieważ 3/4 śmieci się nie ładuje przy starcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Awaryjnie tzn. wyłączyć laptop przyciskiem, a nie zamykając system wtedy gdy odpalam pyta czy normalnie uruchomic czy awaryjnie?

Teraz piszę ze starego stacjonarnego kompa i jest wszystko OK. Zaraz wejdę na strone, którą podajesz i ściągnę owe programy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas uruchamiania systemu musisz nacisnąć a w praktyce cały czas naciskać klawisz funkcyjny F8. Zacznij wciskać praktycznie zaraz po pojawieniu się pierwszego ekranu na kompie.

Wówczas system zapyta w jaki sposób ma uruchomić system, Normalnie, Awaryjnie, Zamknąć. Wybierasz opcję awaryjnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad , przez 20 lat obsługiwałem firmy pod względem informatycznym, nie biorę nic do siebie ,po prostu ostrzegam przed tym portalem ,bo jest bardzo popularny, kiedyś sam bardzo często z niego korzystałem , ale teraz unikam jak ognia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uruchomiłem po kolei wskazane programy i sytuacja jakby opanowana całkowicie. Dzięki Konrad i Sławek za wasze wskazówki. Kasperskiego mam od tylu lat i zawsze byłem z niego zadowolony. Nie rozumiałem też dlaczego mojemu koledze inny kolega polecił by wywalił go - Kasperskiego  - bo tyle syfa nałapał. mnie natomiast zawsze informował gdy blokował jakichś intruzów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad , przez 20 lat obsługiwałem firmy pod względem informatycznym, nie biorę nic do siebie ,po prostu ostrzegam przed tym portalem ,bo jest bardzo popularny, kiedyś sam bardzo często z niego korzystałem , ale teraz unikam jak ognia.

Dawno nie korzystałem, ale czy to nie działa tak, ze najpierw ściągasz downloader, który potem ściąga właściwy program plus mase innych pierdół?

Na które oczywiście "wyrażamy" zgodę naciskając [Next], nie czytając co tam jest napisane w okienkach? A tam jest parę dodatkowych checkboxów do odklikania. Spotkałem się też z takimi spryciarzami, że przycisk [Next] jest normalny a [No] jest hyperlinkiem nie rzucającym się w oczy. Instalacja czegoś polega na [Next], [Next], [No], [Next], [No], [Finish],  więc jak ktoś leci z rozpędu na [Next] to potem się może zdziwić. A czasem te cholerstwa trudno potem usunać, szczególnie jak się zrebutuje już komputer i wpisy w rejestrze się uaktywnią.

Warto po instalacji czegokolwiek sprawdzić [dodaj/usń programy] i wpisy stron startowych w przeglądarkach lub dodatki tam zainstalowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy support ma micro... że nie wymienię pełnej nazwy bo to żenada. Przy instalacji 10-tki było zapewnienie ze przez jakiś czas mogę powrócić do 8-ki bez żadnych konsekwencji w plikach. Zainstalowałem 10-tkę, wyłożyło się część programów, nie spodobała mi się 10-tka i odinstalowałem. A z nią szlag trafił kilkanaście aplikacji ! Mało tego , instalator 10-tki usunął program pocztowy 8-ki i to w taki sposób że programu nie było a instalator poczty wydzierał się że w systemie jest już outlook (czy jak go tam nazwać w wersji 8) Zadzwoniłem do supportu Ms , pan oczywiście nie pomógł i przekierował mnie na stronę bo tam informatyk mi pomoże. Jakież było moje zdziwienie jak trafiłem na ..... forum MS a tam takich ludzi jak ja ze 30 osób ( z tym problemem) bez żadnej odpowiedzi z MS. Koniec końców czekało mnie grzebanie w rejestrach i po dość długim czasie udało się przywrócić pocztę. Dziękuję MS za wsparcie i dziekuję za 10-tkę, niech sobie ją sami instalują. Mnie potrzebny komputer do pracy a nie do :fejsbuka czy innych pierdół i 8.1 to max co chcę mieć. Najwięcej problemów z nowymi systemami jest przy korzystaniu ze specjalizowanych programów do programowania różnych urządzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.