Skocz do zawartości

Opinie o Graupner Elektro Junior S


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsze słyszę o metalowych kulkach. Ja nic nie dawałem na ogon, a latałem z pakietem 3s 2200mah. A może nie jest źle wyważony tylko statecznik nie siedzi prawidłowo. Sprawdź. Ja musiałem podciąć, ale w moim przypadku był tylko przechylony na bok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 316
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 2 tygodnie później...

ostatnio przeleciałem się motoszybowcem (alpha 1500) i zachciałem mieć swój ;)

wybór padł na EJS bo można go dostać w wersji KIT :)

 

przeczytałem prawie cały ten wątek, do tego kilka na rcgroups.

-z tego wynika że 4xhtx900 będą dobre (ew. htx500 na lotki i htx900 na tył?)

-czy teraz dostępna jest głównie wersja z serwami na tyle? (może będę go przystosowywał do FPV, więc wolę serwa z tyłu).

-czy węglowe rurki nie zakłócają odbioru sygnału?

-standardowa rurka w skrzydłach ma średnicę 10/9mm ? ponoć warto ją szybko zmienić na coś mocniejszego.

-jak wzmacniacie mocowanie steru wysokości? (ponoć lubi odpaść podczas lotu)

-jak używacie neodymowych magnesów do skrzydeł? czy skrzydła w standardzie jedynie się wciska w kadłub i nic ich nie trzyma ? rozumiem że wklejacie magnesy w skrzydła tak aby się przyciągały? (jakiej wielkości magnesy?)

-a może kadłub skleić klejem polimerowym (uniwersalny dragon) ? w razie potrzeby 'otworzenia' go, będzie mniejszy problem niż z CA.

-jak z dostępem do części zamiennych do tego modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

ad.1 tak,

ad.2 tak,

ad.3 nie,

ad.4 tak, rurka 10/8 lub pręt szklany/węglowy 10,

ad.5 niezaobserwowaniem, ale zawsze możesz dać druga nylonową śrubę,

ad.6 techniki łączenia są różne, chodzi o to, żeby skrzydła się nierozsuwały w locie, u mnie na rzep,

ad.7 można, ja kleiłem soudalem,

ad.8 w tej chwili cienko, od jakiegoś czasu szukam kadłuba i nawet na stronie graupnera nie ma... reszta tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja w swoim Junirze latałem na serwach Tower Pro SG91R (4szt.) i było OK. HXT900 też powinny dać radę ale HXT500 chyba bym się bał założyć na lotki.

Przypuszczam, że teraz jest tylko dostępna wersja z serwami na ogonie.

Latałem Juniorem z aparaturą 2,4GHz i nie odnotowałem jakichkolwiek zakłóceń więc dla FVP też nie powinno ich być. Za mała ilość węgla aby zakłócić, chyba, że antenę owiniesz wokół rurki węglowej.

Do normalnego latania ta rurka wystarczy do bardziej ostrego wymień na pręt węglowy 10mm.

Dla wzmocnienia steru wysokości w miejscach gdzie jest otwór na śrubę wklej kawałek sklejki, możliwie jak największy (gr. 5mm) w który wcześniej wkleiłeś metalową nakrętkę. Tą sklejkę z nakrętką wklej na bardzo mocny klej w statecznik pionowy (ja użyłem kleju PUREX http://www.nastik.pl/klej-poliuretanowy-purex-rapid-100g-p-2202.html ).

Skrzydła składają się jak puzzle. W miejscach ich styku wycinałem piankę o wymiarach 20x10x5 i w to miejsce wklejałem magnes neodymowy o tych samych wymiarach. W drugim skrzydle robiłem dokładnie to samo. Po złożeniu skrzydeł magnesy stykały się ze sobą. Warto powierzchnie styku magnesów na każdym z nich zakleić zrobioną z kartki bloku technicznego "zaślepką". Trochę zmniejszy to siłę przyciągania i nie będzie problemu z rozłożeniem skrzydeł.

Ja swojego Juniora sklejałem całego klejem PUREX i było OK.

Dostęp do części zamiennych:

http://www.cyber-fly.pl/produkt-832.html

http://www.cyber-fly.pl/produkt-831.html

http://www.cyber-fly.pl/produkt-833.html

http://www.cyber-fly.pl/produkt-835.html

http://www.cyber-fly.pl/produkt-758.html

Resztę mojego wyposażnia możesz zobaczyć tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie na razie takiej nie posiadam. pozostaje kabelek Y.

 

według tego zdjęcia wygląda że serwa są mocowane za połową skrzydła

ElektroJuniorS_kit_001.jpg

więc zapewne około 50cm od środka kadłuba.

czyli do tylnych serw przedłużacze 60cm, do serw lotek przedłużacze 30cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

60cm na przedłużacz do serw na ogonie będzie za krótki.

Weź linijkę, miarę, centymetr w rękę i pomierz ile potrzebujesz łącznego kabla od serwa do odbiornika. Te 10-15cm kabla które masz przy serwie nie wliczaj do łącznej długości kabla łączącego serwo z odbiornikiem. Lepiej mieć tego kabla kilka centymetrów luźnego jak naciągniętego na styk i martwić się czy przy byle naprężeniu się nie wypnie ze złączki.

Ja w swoim miałem (chyba) 2x 90cm na serwa w ogonie i 2x 50cm lub 60cm na lotki i do tego kabel Y.

Ej, a pokaż drugą polówkę kadłuba od środka, bo jeżeli na zdjęciu jest ten zestaw co dostałeś, to wydaje mi się, że serwa kierunku i wysokości masz do mocowania w kabinie, bo po co dostałbyś dwa białe, długie bowdeny? A na stateczniku pionowym nie widzę wycięć podłużnych otworów (u góry statecznika do steru wysokości i na wysokości belki ogonowej dla steru kierunku) w których poruszać by się miały dźwignie serw :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten zestaw co dostałeś, to wydaje mi się, że serwa kierunku i wysokości masz do mocowania w kabinie

Wojtek ma oczywiście racje, jak zwykle zresztą. Dostałeś starszą wersję zestawu, gdzie serwa obu sterów mocowane są w kadłubie, a nie stateczniku pionowym. Dlatego potrzebujesz tylko dwa przedłużacze 60 cm do lotek i ewentualnie Y kabel dla sterowania z jednego kanału. Polecam jednak wykorzystanie dwóch odrębnych (różnicowe wychylenie i klapolotki). Uważaj przy klejeniu kadłuba. Nie przyciskaj jednej połówki do drugiej leżącej pn. na stole. Wtedy wyboczenie kadłuba gwarantowane. Powodzenia w budowie :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie mój zestaw, tylko fotka zestawu francuza (z pierwszej strony tego tematu).

gdybym miał swój zestaw to nie zadawałbym pytań ile cm potrzebuję kabla :)

chcę wszystko zamówić od razu, a nie zamawiać kolejne kable w następnych dniach i na nie czekać (te w warszawie kosztują 50% więcej niż w internecie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie wszędzie gdzie patrzę, Elektro Junior kosztuje teraz ~445pln

i jak wyliczyłem, wychodzi to mniej więcej tyle co Easy Glider Pro 299(EGP)+62(kołpak,śmigło)+102(ray c3530/14) = 463pln

 

i już wcale bardziej atrakcyjny cenowo się nie robi :/

i pytanie....co lepiej wziąć ? EGP czy EJS ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.