Skocz do zawartości

Opinie o Graupner Elektro Junior S


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam wszystkich!

Postanowiłem założyć nowy temat, ponieważ po przeszukaniu forum, nie znalazłem w zasadzie opini na temat tego motoszybowca, jego właściwości lotnych i jakości wykonania zestawu.

Zacznę od tego, że przymierzam się do kupna motoszybowca w stylu właśnie Graupner Elektro Junior S, Easy Glidera Multiplexa, czy ASW 15 firmy Robbe. Większość modelarzy poleci pewnie wielokrotnie sprawdzony model Multiplexa, bądź opisywany również dość szeroko na forum ASW 15. Ja jednak zastanawiam się nad motoszybowcem Graupnera. Oto link http://www.cyber-fly.pl/produkt-758.html?PHPSESSID=0d27bd48a1b77da2c1293a03605d2ffa Dlaczego? Przede wszystkim w dość niezłej cenie dostaję w komplecie silnik bezszczotkowy, kołpak oraz śmigło warte pewnie około 150 a może nawet 180 PLN. Do tego odpada mi problem samodzielnego skopletowania tego osprzętu (dla mnie jako początkującego w RC wybór taki jest to pewien problem)

Przechodząc do rzeczy - poszukuję opini modelarzy, którzy zetknęli się z tym szybowcem.

Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 316
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Przechodząc do rzeczy - poszukuję opini modelarzy, którzy zetknęli się z tym szybowcem.

Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

 

Witam !

Składam go prawdopodobnie w sobotę, oblatam go najszybciej jak się da i dam Ci znać !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
I jak oblot Juniora?

Byłem wczoraj na lotnisku, ale nici z oblatania ... włożyłem do niego apke z E-Sky i odbiornik z E-sky ... na 30 m serwa już drżały, a na 50 powykrzywiało, porażka.

Polatałem za to Andromedą kolegi.

Czekam na odbiornik, ściągam z USA AR6100e na 2.4GHz, włożę do Juniora i zobaczymy jak lata.

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Gratuluję pieknego modelu i fajnego filmiku :D

Prosiłbym jeszcze o podzielenie się wrażeniami z pilotowania szybowca. Ciekaw jestem, czy jest podobnie łatwy w pilotażu jak easy glider, czy chętnie łapie termikę i czy oryginalny silnik ma wystarczającą moc do sprawnego wznoszenia :?: Czy umiarkowany wiatr nie jest dla modelu problemem :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję pieknego modelu i fajnego filmiku :D

Prosiłbym jeszcze o podzielenie się wrażeniami z pilotowania szybowca. Ciekaw jestem, czy jest podobnie łatwy w pilotażu jak easy glider, czy chętnie łapie termikę i czy oryginalny silnik ma wystarczającą moc do sprawnego wznoszenia :?: Czy umiarkowany wiatr nie jest dla modelu problemem :?:

Wita

 

Pilotaż jest bardzo łatwy, Easy Glidera nie znam wiec się nie będę wypowiadał.

Jeżeli chodzi o silnik, to muszę przyznać, że jest rewelacyjny, na pakiecie 2S ciągnął wystarczająco … , ale na pakiecie 3S 1.8 mAh ciągnie w górę jak szalony i lata ok. 1:30 h przy termice prawie zerowej i lekkim wietrze (filmik nagrany z pakietem 3S), zalecane inne śmigło do pakietu 3S. Ja latałem max na 70 % obrotów bo przy maksymalnym wychyleniu drążka słychać było dziwny rezonans na śmigłe lub silniku ze względu na śmigło przystosowane do pakietu 2 S. Termikę widać jak łapie, od razu ciągnie go w górę.

Jest to mój pierwszy model motoszybowca i polecam go z czystym sumieniem. Składa się w 2 dni, łatwy do ustawienia i wywarzony od razu. Ster kierunku odpadł przy pierwszym lądowaniu, ale przykleiłem go taśmą z włóknem szklanym i lata tak do dziś i wzbudza zachwyt wśród oglądających przy niskich przelotach.

Latałem Andromedą 2m i Sky-E różnica jest w szybkości modelu i czułości na termikę …, ale tak jak wcześniej mówiłem dla początkującego i dla zaawansowanego pilota model jest naprawdę godny polecenia ! Na mocny wiatr reaguje nerwowo, ale można go opanować i jest to przyjemne, czuć go … !

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam EG i znam Juniora -ma go niestety kolega .

Gdybym mógł coś sensownego zrobić z EG to kupiłbym Juniora .Latają oba tak samo a może nawet Junior trochę lepiej w termice .Jednak ten składany statecznik to jest to .

Kolega na wietrze wkłada poprostu ciężki pakiet 2200mAh 11,1V.Chociaż EG też sobie nieżle radzi.Tu w rękach mojego syna ( jest czynnym zawodnikiem ACES ).http://pl.youtube.com/results?search_query=RCPiotrek&search_type=&aq=f Widać na czwartym filmie ,że porywisty wiatr nie jest przeszkodą gdy ma się sprawne palce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Stałem się również posiadaczem elektro juniora. Model całkiem sympatyczny, poniewaz latałem przez ostatnie 3lata EG mogę co nieco porównać. Pięknie lata, stabilny jak i EG, jednak bardziej przewidywalny w lotach nazwijmy to manewrowych, silnik z zestawu - rewelacja, ciągnie model szybciutko na pułap, prawie w pionie(jutro postaram sie nagrac filmik, tak aby pokazać dynamikę lotu tego modelu Jedyny minus to statecznik poziomy, właściwie jego mocowanie - porażka!, firma powinna to szybko poprawic. W moim egzemplarzu odpadł po trzecim locie, nic na szczescie sie nie stało, ale gdyby był wyżej... Przerobiłem to wstawiajac w statecznik pionowy wyprofilpwany kawałek sklejki 3mm z wbitą w w/w nakretke M4 stalową, nastepnie od góry uzupełniłem wyciętym wcześniej kawałkiem elaporu i boki zostały zalaminowane zywicą z płótnem. W efekcie ster wysokości jest dalej przykręcany ale jednocześnie trzyma się bardzo sztywno i pewnie (sprawdziłem juz w locie)

Modelik fajny, napewno jezeli ktos lubi takie zestawy bedzie bardzo zadowolony.Polecam i pozdraiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z tym modelem nie mam żadnych problemów, także ze statecznikiem poziomym ... ?

Zmieniłem wczoraj wychylenia lotek, wychylają się tylko w górę, spokojniej skręca teraz !

 

Pochwalę się następnym filmikiem tym razem z FlyCamOne 2

 

Zapraszam YouTube

 

Pakiet 3S ... rwie w górę jak szalony !

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Arkos fajny filmik, zwłaszcza podkład muzyczny. A tak odnośnie Juniora S. Graupner zaleca tam swoje serwa C 261, tak +/- pasowałyby mi tam HS55 lub Tower Pro SG91R. Mam rację czy się mylę? I jeszcze jedno, mam dwa pakiet 2S 2200mAh 15C i drugi 2S 1800mAh 20C. Który z nich jest bezpieczniejszy, znaczy się czy ten 15C wytrzyma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóz miałem model... Dziś miałem nakręcić film ukazujący dynamikę lotu, może również po trosze możliwosci modelu i lipa.Pierwszy lot w dniu dzisiejszym OK. Następny, piękne wejscie na pułap (szedł prawie w pionie), wyłączyłem silnik - pieknie szybuje. W pewnym momencie zauważyłem kątem oka jastrzębia, całkiem blisko - pomyślałem polatamy w parze... Całkiem niezle to wychodziło, jednak po chwili ptaszysko postanowiło pogonic intruza - błyskawiczny atak, z mojej strony oddałem wysokością w dół a za sekunde w góre... W tym własnie momencie podniebny łowca uderzył w model - widziałem jak wypada pakiet, ster wys był w tej chwili na maxa w góre... Model wykonywał petle, niesiony przez wiatr... daleko, daleko. W końcu straciłem go z oczu... W okolicy gdzie latam są duże obszary lesne ... Oczywiście nic nie znalazłem, incydent miał miejsce tak na oko na wysokości 150-200m, do tego jeszcze wiatr...

Trochę sie zdenerwowałem, bo model miałem trzy dni, latał rewelacyjnie...

Następnym razem zamontuje spadochron do pakietu, a na skrzydle karabin ...

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku latałem na pakiecie 2S 2000mAh 20C, potem coś mnie podkusiło i założyłem pakiet z helika 3S 2250 mAh 25C, na tym pakiecie Junior rwie w górę jak zwariowany i teraz latam tylko na 3S. Zgodnie z instrukcją trzeba zastosować inne śmigło do pakietu 3S, ja latam na stockowym i jest ok ... ;)

Co do wypadania pakietu ... wiesz, w kpl. jest rzep i ja go zastosowałem zgodnie z jego zadaniem, pakiet zabezpieczony max. i po dwóch przygodach ze zgubieniem kabinki teraz ją obklejam taśmą przed każdym startem, spotkanie z ptakiem chyba nie groźne ? Miałem parę przypadków, że jakieś ptaszki przyczepiły się ogona i latały za mną, świetna zabawa !

A, co do serw to ja mam założone 4 x HTX900, odbiornik AR6200 z satelitą, pełny zasięg, latam naprawdę bardzo wysoko i daleko, nigdy nie straciłem zasięgu.

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dj. składanie kondolencji chyba nie do końca pasuje, ale szczerze ubolewam razem z Tobą nad utratą modelu. I niech się teraz który z GreenPeace odezwie na temat ochrony ptaszków :evil: :x :twisted:

 

Uwierz mi, ptaszki naprawdę umilają latanie ... ja podglądam je w czasie lotu i czekam na nie aż się pojawią na niebie, wtedy specjalnie szybuje w ich kierunku, tam jest termika ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wypadania pakietu ... wiesz, w kpl. jest rzep i ja go zastosowałem zgodnie z jego zadaniem

 

Tak wiem do czego służy tasma z rzepem, choc tej z zestawu nie przyklejałem. Zastosowałem podobną z modeli MPX. Sprawdziła sie wielokrotnie, nawet z wyglądu wzbudza wieksze zaufanie - i taka w istocie jest. Kabinka trzymała sie równiez pewnie .W orginale był magnes i śrubka, u mnie sześc magnesów, trzy w kadłubie, trzy w owiewce, naprawde mocno siedziała (sposób taki przetestowałem w wielu innych modelach... Powiem, ze "ptaszek " uderzył w model bardzo mocno, z dołu wyglądało to jakby eksplodował, gwałtownie odpadły dwa elementy, kabinka spadała wolniej wirujac i coś wiekszego duzo szybciej - w kierunku ziemi. Z ptakami równiez nie raz latałem, chocby kiedys prawie 2m trenerem spalinowym w parze z bocianem, ja zakret - on też... itd przez prawie 10min. W termice EG z sokołami udało mi sie polatac na opolskim niebie prawie 1,5 h - i nic, żadnych protestów ze strony natury nie było.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.