Skocz do zawartości

Opinie o Graupner Elektro Junior S


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kabinkę też mam na magnesach już 2 razy kabinka mi odpadła, ale tylko na pakiecie 3S przy pełnym gazie na wznoszeniu, prawdopodobnie pęd powietrza ją zdmuchuje, dlatego teraz zawsze ją obklejam w koło kadłuba na wysokości magnesów i jest ok. Z ptaszkami rewelacyjnie się lata :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 316
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Dj .Ja mam kabinkę na plastikowej śrubie,zdaje mi się że widzialeś .

Co do PTAKA ,to na Rakowie też miałem bliskie spotkanie ale zakonczone szczęśliwie.Chyba chciał tylko pooglądać.Coś był ten model pechowy ,najpierw budowlańcy zrzucają na niego mebel a potem ptaszek.To taka dygresja od tematu , :? .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jakiś pechowy ten model - był. No trudno, na otarcie łez kupiłem dziś w cyber... kadłub z laminatu i skrzydła, wszystko w półfabrykacie, u chłopaków w modele... pozostałe "bebechy", jeszcze tylko przesyłka od kojota i zaczynam składac to wszystko do kupy... Szczerze powiedziawszy ciut znudziły mi sie te prawie gotowce, czas pogłówkowac, stworzyc cos prawie od podstaw, nie koniecznie szybko, ale za to z kałasznikowem, lub pociskami klasy powietrze - powietrze... Jak mi sie znów coś przydazy to moze będzie dziczyzna na obiad... To oczywiscie żart.

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Arkos i Dj. zachęcony Waszymi rekomendacjami Juniora kupiłem go w cyber-fly. Paczka chyba już do mnie idzie. Mam pytanko. Posiadam 2 pakiety 2S 1800mAh 25C (50C) i regulator Tower Pro 30A. Przy silniku jaki ma Junior i tym pakiecie regulator wytrzyma czy lepiej odrazu go upłynnić i kupić 40A?

Dziękuję za informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też stałem się posiadaczem Juniora. :D

Mam kilka pytań:

co z zawiasami :?: z czego czyżby ....ich nie trzeba było robić :?: :oops: :?:

prosiłbym o podpowiedź na temat techniki klejenia CA, jak posmarować połówkę kadłuba CA co by nie wysechł zanim nie przyłożę drugą część kadłuba??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Krzysiek zawiasów nie musisz robić. To jest tak jak w Easy Glider. Rozcinasz tylko krótsze boki lotek tak aby lotką a skrzydłem powstała mała szczelinka (na sterze wysokości też) i kilka razy przeginasz lotki ręką do maksymalnych wychyleń wzdłuż zagniecionej krawędzi łączącej skrzydło z lotką. Oczywiście jak ktoś chce może wyciąć całą lotkę i wstawić zawiasy plastikowe ze sztyftem wówczas lotka będzie lżej się poruszać. Ja w swoim EG zrobiłem wg instrukcji i było OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dj. właśnie odebrałem paczki z Juniorem i całym osprzętem.

Regulator mam taki jak Ty Mag 8 http://www.emodel.pl/esklep/tower-regulator-p-13.html a pakiety Fully Max 2S 1800mAh 25C (50C) http://www.rcskorpion.pl/product_info.php?cPath=137_267&products_id=4048

Rozumiem z tego co napisałeś, że będę latał na połowie wychylenia drążka gazu, a czy to się też znaczy, że nie będę mógł uzyskać pełnej prędkości silnika, bo już się w tym wszystkim pogubiłem. Im więcej czytam tym mniej rozumiem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Andrzeju dzięki za te słowa, bo już zwątpiłem. Tydzień czasu siedzenia na necie szukanie opinii o Juniorze, dobieranie elektroniki etc. i nagle Dj. pisze, że reg odcina mu prąd przy połowie wychylenia drąga. Załamka i pot na plecach mi się pojawił. A tak przy okazji, bo w instrukcji nie podają, (narazie ją tylko przeglądałem a nie czytałem), jakie powinny być max wychylenia lotek i sterów w Juniorze. W EG było podane nawet w piśmie obrazkowym dla nielingwistów :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odcinanie na 50% to raczej wina regulatora, może jego zaprogramowania, lub niewydolności prądowej pakietu. Co prawda w Juniorze jest silnik o dość wysokim kv, raczej pod pakiet 2S, ale przy 3S też powinien chodzić.

Co do wychyleń, złożyłem model na HXT500 w lotkach i HXT900 na kierunku i wysokości. Serwa mocowane w fabrycznych gniazdach kadłuba wychodzą tak blisko siebie że dźwigienki musiałem skracać, a ponieważ jak widzę masz Zebre więc musisz się starać ustawić tak serwa aby nie było konieczności stosować rewersów i nie masz tam chyba możliwości regulacji wychyleń, co w efekcie spowoduje że te wychylenia nie będą duże, a powinny być w sam raz.

Jak kolega oblata model, to może będę mógł powiedzieć coś więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Andrzeju dziękuję za te wszystkie informacje. Na dźwigniach serw chyba będę zakładał tutejki ze śrubą kontrującą trzymającą popychacz steru lub lotki, tak że raczej nie będzie większego problemu z ustawieniem sterów na zero przy zerowym ustawieniu trymerów(podobnie ma EG, tylko te tulejki są mocowane przy dźwigniach steru). Jak nie będzie zbyt dużo roboty w pracy, to mam nadzieję, że w przyszły weekend polatam. Co się tyczy Zebry to ta wersja ma rewersy i trymery na wszystkich kanałach oraz ma mikser V-tail i elevon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem co napisałem, mój pakiet to 3LIpo 1500mAh 20c... niestety, miał za mała wydajnosc prądowa, dlatego regulator odcinał silnik (zbyt duży spadek napięcia), 2250mAh 3LiPO dawał pięknego "kopa", choć zdecydowanie przesuwał SĆ bliżej krawedzi natarcia, jednak ja lubię takie modele i nie było z tym najmniejszego problemu. Eksperymentuj, ale wydaje mi sie ze dwie cele to trochę mało, silnik pięknie ciągnie na 3 celach, a przy tym wcale sie nie przegrzewa.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.