Skocz do zawartości

Turnigy Accucel-6


Kwasiu

Rekomendowane odpowiedzi

starczy

Starczy to jest uwiąd :P

 

ta moc 50w na jaki pakiet maksymalnie starczy?

Na niebieski!

Nie bardzo rozumiem, co masz na myśli zadając to pytanie, ale jeżeli chodzi Ci o ładowanie z pełną mocą, to np. przy 3S to ok. 4000mAh, a przy 6S połowę tego.

Zresztą, sam możesz to policzyć z podstawowego wzoru P = U * I,

gdzie: P – moc, U – stałe napięcie elektryczne, I – stały prąd elektryczny.

- i dorzuć jeszcze trochę na straty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 306
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

oto mi chodzilo ok! mój największy pakiet to 2200mah 3s wiec narazie wystarczy, może kiedys przejde na turbinki to kupie sobie 4s

 

p.s. zapomnialem że mam 2 male pakiety 2s 620mah i chce je ladowac razem w tm samym czasie jako 4s i jak zrobic przejsciówke do balansera i do tego głównego wyjscia od pakietu żeby polączyc te 2 pakiety w jeden 4s na czas ladowania

i to samo z pakietami 3s 800mah jako 6s .

może ktos zrobic jakis schemat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ta moc 50w na jaki pakiet maksymalnie starczy?

 

Wystarczy na absolutnie kazdy produkowany obecnie pakiet i absolutnie kazdy koty bedzie produkowany w niedalekiej przyszlosci

- wiekszy pakiet bedziesz ladowal dluzej

- mniejszy krocej

i to wszystko w tym temacie "starczania" na pakiety .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy na absolutnie kazdy produkowany obecnie pakiet i absolutnie kazdy koty bedzie produkowany w niedalekiej przyszlosci

a nie :P bo są pakiety większe niż 6S i wtedy nie naładuje :)

 

Podlaczysz wtedy na dwa razy jako , np. 8S na 4S i 4S oczywiscie odpowiednio podlaczajac koncowki ladowania do krancowych wyjsc balancera 4 (zaden problem dorobic przejsciowke) .

Ale oczywiscie jak ktos lubi robic sobie problemy to wlozy do nagrywarki plyt dwie plyty na raz - bo po co tracic czas na nagrywanie kazdej z osobna :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

To ja podniose wątek bo nabyłem właśnie ( szok - 4 wysłali a dzis czyli 7 już mam ) taką ładowareczkę , szukam manuala po polsku ale chyba nie znajdę.

Wytłumaczcie mi jak co trzeba podłączyć i jakie prądy ustawiać bo nie mialem z takim urzadzeniem do czynienia jeszcze.

Mam pakiety 2200 20-30C 3S, 1750 3S 20C i 1500 15C 3S.Czy do ładowarki muszę podłączyć i przez diagnostyczne i prądowe czy tylko diagnostyczne ?

I jakie prądy poustawiać bo nie chcę się wysadzić w powietrze za 1 razem.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym ladowal te pakiety prądem 1A ( mam tą ladowarke, i sam tak laduje)

zwiększy to ich zywotnosc i będą dokladniej naladowane czyli wydluzy se czas lotu

ja luduje przez zlącze balansera i "normalne" jednoczesnie

a co pare ladowan dodatkowo dla pewnosci daje osobne zbalansowanie prądem 0,6- 1A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

balansuje jak dasz tryb balance charge. instrukcja po polsku chyba gdzieś krążyła ale potrzebna to ona za bardzo nie jest do tak prostej ładowarki.

jeśli masz pakiety markowe i się nie rozjeżdżają to lepiej do balancera ich nie podłączaj bo ona ci je rozbalansuje. niestety nie ma co się cudów spodziewać w ładowarce za 40$

 

 

ja bym ladowal te pakiety prądem 1A ( mam tą ladowarke, i sam tak laduje)

zwiększy to ich zywotnosc i będą dokladniej naladowane czyli wydluzy se czas lotu

 

raczej nie jest to potrzebne. producenci zalecają 1C i to raczej nie skraca życia polimerów. a co do pojemności po naładowaniu to ktoś kiedyś udowadniał że właśnie jak ładujesz polimera mniejszym prądem to nie naładujesz go do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.