Skocz do zawartości

Turnigy Accucel-6


Kwasiu

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 306
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 2 tygodnie później...
A co najlepsze mozliwosc ladowania od 0.1A a wiec mozliwosc utrzymywania przy zyciu pakietow mocniej wyladowanych oraz powracania zmarlych oakietow spuchnietych metoda rozladowawczo-lodowkowa :) .

1.Co to znaczy metoda rozladowawczo lodówkowa ? Stosuje się ją do spuchniętych aku czy co ?

2. Co to znaczy , kalibrować ładowarkę ? Czytałem na wcześniejszych stronach , że imax B6 jest pod tym względem lepsza..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o kalibrację ładowarki to jeśli się dobrze orientuję polega na właściwym ustawieniu napięć dla poszczególnych cel w pakiecie tzn. ładowarka po zbalansowaniu pakietu pokazuje napięcia dla poszczególnych ogniw li-po 3s 1-4,20V 2-4,20V 3-4,20V a po zmierzeniu pakietu miernikiem okazuje się że napięcia na poszczególnych celach wyglądają zupełnie inaczej np 1-4,18 2-4,16 3-4,20 co oznacza że ładowarka balansuje nie dokładnie i trzeba ją skalibrować ale jak to ja niestety nie mam bladego pojęcia :roll: raczej na pewno nie chodzi tu o pokręcenie potencjometrem ale niech się mądrzejsi wypowiedzą w tej kwestii bo ja zielony jestem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!

 

Od niedawna mam przyjemność posiadać tą ładowarkę (wymienioną w temacie)

 

Niedawno kupiłem pakiet do odbiornika 4 x 1300mAh 4,8V NiMH Hiteca.

 

Chcąc je sformatować wyszukałem w ładowarce opcję NiMH Cycle. Nastawiłem na dwa cykle rozładowania i naładowania wieczorem aby przez noc się doprowadzał pakiet do porządku. Budzę się rano, patrzę a ładowarka jeszcze nie skończyła. Rozładowała pakiet, naładowała, jeszcze raz rozładowała i znowu ładowała (tylko że był to początek ładowania bo napięcie wynosiło 3,9V. Prąd ładowania i rozładowania był ustawiony na 0,1A aby nie przeholować.

Chcąc przyspieszyć ładowanie (brak czasu) wyłączyłem NiMH Cycle i włączyłem NiMH Charge i ustawiłem 0,5A prąd ładowania. Ładował się 8 godzin. I tu zaczyna się problem. Po tych godzinach sprawdziłem stan ładowania: pakiet był dość mocno rozgrzany. Obawiając się o stan pakietu przerwałem ładowanie. Sprawdziłem napięcie pakietu: wyszło 5,76V

 

I teraz mam pytania: czy ta ładowarka ładując NiMH wie kiedy pakiet jest naładowany przerywając ładowanie? Jakim prądem ładować ten pakiet aby nie przesadzić z prądem ładowania? Dodam że jak ładuję lipo to automatycznie przerywa ładowanie kiedy pakiet jest naładowany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakiet zawsze będzie gorący pod koniec ładowania
nie prawda :P wszytko zależy od prądu ładowania.

 

Standardowy prąd ładowania to 0,1C czyli jeśli masz pakiet 1300mAh to prąd ładowania powinien być 130mA przez 12-14godzin, na "Tej" ładowarce nie można aż tak precyzyjnie ustawić prądu ładowania więc ja bym ustawił 0,2A, chyba że akumulatory można ładować większym prądem ale z tym odsyłam na stronę producenta. Za automatyczne przerwanie ładowania odpowiada system Delta-Peak standardowo ustawiona na "AUTO" jeśli po naładowaniu pakietu ładowarka nie przerwie ładowania to musisz pobawić się ustawieniami czułości Delta-peak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

ładując raczej nie, bo część energii zostanie zamieniona w trakcie ładowania na ciepło ale naładowane rozładowując można bardzo precyzyjnie określić ilość wyładowanych mAh z akumulatora. oczywiście w trakcie ładowania ładowarka pokazuje ile mAh zostało władowanych w akumulator ale wyładowanie jest bardziej wiarygodne (ale namieszałem :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.