Skocz do zawartości

Największa spalina RC w Polsce , Challanger z Artexu.


Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio sporo osób pokazuje zdjęcia tego giganta , widać maszyna i wyglądem i właściwościami lotnymi budzi spore zainteresowanie.

Faktycznie maszyna prezentuje się okazale zarówno

 

w locie

bulldog1.jpg

 

jak i na ziemi.

bulldog2.jpg

 

Jednak model już w czasie produkcji swoimi wymiarami wzbudzał podziw , a także zaciekawienie jak robi się takie giganty.

Dlatego przestawię kilka zdjęć jakie mogłem zrobić , bywając czasami w Lubartowie przy okazji moich wypadów.

 

Zresztą nigdy nie zapomnę miny Artura kiedy pierwszy raz "wielkie modelarze" pojechały do wsi Lubartów zobaczyć co oni tam na tym laserze może by potrafili wyciąć.

Na miejscu okazało się ,że obaj jesteśmy sto lat za murzynami w porównaniu do chłopaków z Artexu :D

 

Miny Artura nie mam ,ale za to mam to co zastaliśmy.

bulldog3.jpg

 

bulldog4.jpg

 

bulldog5.jpg

 

bulldog6.jpg

 

Do tej dziury można było się spokojnie wsunąć i zostać do oblotu.

A poważnie to niektóre materiały użyte do budowy mają atest lotniczy.

To czego nie widać na zdjęciach to , że większość ważniejszych elementów modelu to sklejka w kanapce z tkaniną węglową i znowu sklejka, można się na tym wieszać i nie puści.

Wtedy to był szok ,że oś takiego robi się ww kraju, gdzie dla mnie szczytem marzeń był 1,8m.

cdn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej mało chwale modele (nie wiem dlaczego), ale ten "misiek" coś w sobie ma. Pewnie dlatego że jest żółty i ma dwa płaty ;D . Ps Jak by był dwa razy mniejszy też bym pochwalił.

a6d1bf49286ccd1e.jpg

edit1 też myślałem że to elektryk :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siedzi w nim ZDZ 420ccm

 

Ten silnik to prawdziwy potwór jak na modelarskie warunki.

Jak widać to kręci też dużymi śmigłami

bulldog14.jpg

 

A tak wygląda jego zamocowanie w modelu

bulldog7.jpg

 

bulldog8.jpg

 

bulldog10.jpg

 

bulldog11.jpg

 

bulldog12.jpg

 

No i pije też jak na bulldoga przystało pełną michę :D

bulldog13.jpg

 

cdn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.