Skocz do zawartości

Sopwith Pup


PilotM
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od dawna myślałem o budowie modelu makiety, i temat rozpoczęty.

Piotr przekazał mi starego swojego Sopwitha na którego podstawie będę budował 3 metrowego, coś może wykorzystam lecz bardziej traktuje go jako wzór.

Pierwsze kroki z pracy nad kadłubem.

Całość pewno potrwa bo praca i obowiązki.

 

post-12589-0-78743800-1479939147_thumb.jpg

post-12589-0-13933900-1479939159_thumb.jpg

post-12589-0-17363800-1479939168_thumb.jpg

post-12589-0-62872900-1479939178_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Szukam kogoś kto wycina na ploterze, chciałbym wyciąć żebra do skrzydeł dam sklejkę

Jak nie znajdę to pozostało wycinać samemu lecz z czasem krucho.

 

A goni Cię ktoś? czasami warto samemu większa satysfakcja, powodzenie w budowaniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czemu wyklejasz między listewkami chyba łatwiej jeden kawałek na całość przykleić .

Zdjęcie wszytko tłumaczy, taki będzie wygląd gotowego,

I dzięki Twojemu pytaniu dopatrzyłem się błędu.

Oklejona pozostaje tylko góra, która będzie pokryta blachą, boki są tylko listewki.

Byłem w dniu dzisiejszym u Henia i również tak ma wykonane więc już zmieniłem. :D

 

Dzięki za trafne spostrzeżenie.. :)

 

post-12589-0-81308700-1480443615_thumb.gif

A goni Cię ktoś? czasami warto samemu większa satysfakcja, powodzenie w budowaniu :)

I masz racje wycinam ręcznie.

Pytałem oferentów usługi i powiem świat na głowie postawiony.

Nikt nie potrafi ocenić ile będzie u niego kosztować usługa wycięcia żeber, to tak jak ja bym moim klientom powiedział wykonam to dla Pana koszty podam przy odbiorze. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak informacyjnie wycięcie kompletu żeberek do Pipera 3,5 m wraz z materiałem sklejka dostałem ofertę na  340 zł

 

Ale pozostawiam temat i czekam na info.

Małe zmiany nie będzie bocznego wypełnienia dopatrzyłem się po fakcie na zdjęciach że tylko folia jest w tym miejscu.

Tak wygląda moja praca na tym etapie kończę prace na przodem kadłuba i oklejam + blacha tak jak na zdjęciu powyżej.

 

Oklejam:

 

KOVERALL jest syntetyczną tkaniną imitującą płótno, stosowaną do pokrywania modeli latających - najczęściej redukcyjnych.


Do przyklejania tkaniny do konstrukcji modelu można używać nitrocellonu, innego lakieru lub kleju o odpowiedniej gęstości.
Po przyklejeniu, tkaninę napręża się za pomocą żelazka modelarskiego lub nagrzewnicy. Tkanina może być malowana większością stosowanych lakierów.
Gęstość tkaniny, zapobiega powstawaniu zacieków lakieru na wewnętrznej powierzchni.
 

  • gramatura: [g/m²]: 41
  • wielkość [m²]: 1,3
  • format [cm/cm]: 170 / 76

Cena 54 zł

 

 

post-12589-0-56886600-1480566640.jpg

post-12589-0-34193000-1480566809.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.