Jump to content

Ładowarka Passport Ultra Touch 220V/6S/10A 100W- czy warto nabyć?


Starless

Recommended Posts

Witam, 

zaoferowano mi dzisiaj taką maszynę: 

 

https://www.modelmotor.pl/ladowarka-passport-ultra-touch-220v-6s-10a.html

 

 

Czy będzie wystarczająca dla motoszybownika?

 

100W / 10A - mogłoby byc więcej??

 

Mnogość ładowarek jest tak duża, że mam poważny problem z wyborem, nie chcę wydawać też fortuny na np. Pulsara.

 

Dzięki za Wasze opinie,

 

Piotr

Link to comment
Share on other sites

Najchętniej poleciłbym Reaktora 250W. Cenowo budżetowa, jakościowo całkiem dobra. Niestety od  jakiegoś czasu jej nie ma. Jest natomiast 300W - również bardzo chwalony, ale już odczuwalnie droższy niż 250W. Pytanie czy taka cena będzie dla Ciebie odpowiednia. Jesli nie, to przejrzałbym po prostu i wybrał najtańszą o minimalnej mocy jaka założyłeś.

Natomiast polecam poczytanie o Reaktorach. Do dobre ładowarki a cena do zniesienia.

 

Nie wiem czy masz do niej zasilacz. Na sąsiednim forum masz sporo tanich rozwiązań prezentowanych przez użytkowników (zasilacze serwerowe lub po konsolach) - tu kosztowo mieścisz się w 20-80 zł w zalezności od mocy i aktualnej oferty na allegro.

Link to comment
Share on other sites

Generalnie ładowarka wygląda OK: podwójne zasilanie, balanser, spory prąd ładowania, podstawowe parametry do ustawień. Ale, wszystko zależy od tego, czego od niej oczekujesz.

Z mojego punktu widzenia ma za mały prąd rozładowywania akumulatorów - max 5A ale tylko 10W więc przy większych akumulatorach lub o większej liczbie cel trzeba dłużej czekać na rozładowanie do napięcia "stoarge" który to proces wykonywany na nie wylatanych akumulatorach wydłuża czas ich używania (nie puchną tak szybko).

Nie widzę funkcji pomiaru rezystancji każdej celi z osobna, jest tylko całego pakietu. Za tą cenę można już zakupić z pomairem rezystancji cel. Ta funkcja na prawdę się przydaje.

Ładuje Lipo "tylko' do 4,20V na celę zamiast do max 4,35V co jest używane w niektórych nowych pakietach (na razie sporadycznie ale jeżeli ładowarka mogłaby ładować do 4,35 to przyszłościowo mogłoby mieć to znaczenie)

 

Ja używam tej i oprócz za małego prądu rozładowania i głośnej pracy reszta na razie jest OK: SkyRC D100 2x10A 200W-DC 100W-AC Dual Power  https://sklep.skyrc.pl/pl/p/Oryginalna-ladowarka-SkyRC-D100-2x10A-200W-DC-100W-AC-Dual-Power-/189

 

Tutaj o podobnej cenie ale z ciut lepszymi parametrami iCharger 106B+ http://www.icharger.pl/prod.php?id_prod=7

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Czy do zasilania ładowarki można użyć np. zasilacza do taśm LED, który ma parametry 12V 300W 25A IP20. np -  (http://allegro.pl/zasilacz-montazowy-12v-25a-300w-do-tasm-led-0007-i6571826684.html?reco_id=37f4bc61-79fe-11e8-9471-ecf4bbd615e0. ? Pytam dlatego, że dedykowany zasilacz do ładowarki o takich parametrach kosztuje na Hobbyking 52 Euro a ten jedynie 50 PLN

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Odpuść sobie ten zasilacz, nie posiada on żadnych zabezpieczeń a to co piszą to bujda niezła. Miałem 3 sztuki które testowałem i się ich pozbyłem.

Już lepiej użyć zasilacz serwerowy (fakt są głośne) ale przynajmniej mają duże prądy i wszystkie zabezpieczenia.

Link to comment
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.