Skocz do zawartości

Klęska na starcie.


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Zmontowałem z zestawu trenerka THUNDER TIGER z silnikiem OS 46AX, przednie kółko sterowane. Start odbywał się z niskiej trawy. Po dotarciu silnika decyzja o starcie. Pełen gaz model idzie ostro do przodu i nagle skręca w prawo po pczym odrywa się od ziemi, wznosi na ok 1m i upada zahaczając prawym skrzydłem o ziemię. Zniszczenia stosunkowo niewielkie: wduszona przez gumy krawędź natarcia, pęknię dwie wręgi i nic poza tym. A przyczyna banalna - pękł delikatny (jak to w chinczykach) popychacz sterujący przednim kółkiem. Obecni przednie kółko zrobiłem na stałe. Być może nic by się nie stało przy starcie z utwardzonego pasa, na trawie podwozie nie dało rady. Co wogóle sądzicie o starcie z trawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podwozie typowe dla trenerka czyli przednie sterowane.Na silniku os46la czyli takim jak Twój, startuje na kilku metrach pod warunkiem że trawa nie jest wyższa jak kółka.Poza tym start z ręki jest banalnie prosty,wystarczy lekko pchnąć i leci bez przypadania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób sobie porządnie kółko skręcane , najlepiej zintegrowane ze sterem kierunku tj napędzane tym samym serwem , daj jakiś grubszy popychacz zrób to po swojemu - zstawom często nie można ufać :P . Będziesz miał wiecej radości z modelu XD

podkołujesz na start poźniej po wylądowaniu dojedziesz do miejsca gdzie stoisz XD

 

roboty nie wiele więcej a realizm lotów wzrośnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Przekonaliście mnie. Kółko skrętne już jest. Dźwignia na goleni aluminiowa i popychacz z listewki zakończonej nagwintowanymi szprychami. Solidne jak diabli. Jedna ze "szprych" jest wyprofilowana w "Z" tak aby w razie silniejszego naporu się odkształcić i nie przeciążyć serwa. Mam nadzieję, że więcej tu nie zawitam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu oderwałem się od ziemi i trochę polatałem :jupi: .Ale żeby nie było za kolorowo przy drugim lądowaniu pękła fabryczna przednia goleń ( pręt fi 4) :| . Może poradzicie gdzie kupię skrętną goleń albo jak to rozwiązać żeby wytrzymało brutalne przyziemienia początkującego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.