Skocz do zawartości

Naze32 - altitude hold


roberts
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

od niedawna jestem posiadaczem quadrokoptera na ramie 280 z kontrolerem Naze32 10DOF.

Mam wątpliwości do działania barometru.

Ustawiłem w cleanflight na jednym z kanałów AUX tryb Altitude hold, teoretycznie przełącznik działa, w zakładce sensors widać, że barometr również działa, choć ma duże wahania.

Jednak mam wrażenie, że po wzniesieniu się i aktywowaniu Altitude hold kopter nie trzyma zadanej wysokości.

 

Czy jest na forum ktoś kto używa tego kontrolera i trybu Altitude Hold i może mi coś podpowiedzieć na ten temat ?

 

Pozdrawiam

Robert

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Z tym baro to nie tak hop. Mam Flip32 10DoF - praktycznie to samo. Pierwsza rzecz to gąbka/wata na czujnik. Inaczej każdy podmuch wiatru będzie zaburzał odczyt - nawet w obudowie. Po drugie baro to pomiar ciśnienia i tutaj wahania +-1m były normą. Na 250-tce szału nie było. Może to kwestia urządzenia jako takiego, może kwestia implementacji/PIDowania. Baro natomiast fajnie mi się sprawdził na większych wysokościach, jakieś 20-30m wzwyż. Gaz w mniej więcej połowie i Alt hold potrafił się w miarę zachować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.