Jump to content

PWS-26 1:4,5 skala


Henryk S.
 Share

Recommended Posts

Mając silniki które u mnie leżą , postanowiłem zbudować jakiś model , MareX namawiał mnie na PO-2 , ale padło na PWS-26 z Model Partner , gdyż prawie w tym czasie kolega Mariusz (semp) wystawił na sprzedaż ten zestaw kita.

Jako pierwszy poszedł na warsztat do układania kadłub , nie jest to taka prosta układanka , gdyż w zestawie nie ma żadnych planów a puzzli jest dosyć dużo , więc trzeba dosyć myśleć aby w dobrej kolejności wszystko wkleić.

Tak to wygląda po dwudniowym klejeniu.

 

post-97-0-78815600-1490114788_thumb.jpg

post-97-0-65577100-1490114968_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ryszardzie.

Miałem dosyć duży wybór mając trzy silniki do wyboru , najpierw myślałem włożyć Saito FG-21 , gdyż mam taki silnik w modelu Sopwith o takiej samej rozpiętości , ma nawet dosyć duży zapas mocy.

Potem myślałem o silniku Ngh FG- 38 , taki miałem w Fokkerze III E , który po pół roku na pikniku w Raciborzu się rozsypał , ale dostałem nowy na gwarancji , w końcu padł wybór na Saito FG-36 i taki będzie napędzał PWS-a.

Link to comment
Share on other sites

No i dalszy ciąg układania tych puzzli , pół wręgi boczne i górne przyklejone na swoje miejsce ,żebra centropłata dolnego też na swoim miejscu.

Podwozie główne i płoza ogonowa przykręcona na próbę i wszystko pasuję , teraz kilka zdjęć jak to wygląda.

post-97-0-32205900-1490217199_thumb.jpg

post-97-0-07750500-1490217239_thumb.jpg

post-97-0-29380300-1490217310_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

 Henryku - tempo montażu modelu wspaniałe. Sam przymierzam się do tego PWS-a (mam słabość do dwupłatów). Piszesz, że poprzedni benzyniak się rozleciał. To nie pierwszy przypadek z tym silnikiem o którym słyszałem. Ciekawy jestem opinii innych użytkowników tego silnika. W moich modelach mam kilka egzemplarzy żarowych Saito (65 do 220). Do tej pory nie miałem z nimi problemów, z wyjątkiem jednego 91, w którym dość szybko poleciało przednie łożysko na wale.

Model zapowiada się wspaniale.

Pozdrowienia ze słonecznego i wiosennego wybrzeża. 

Link to comment
Share on other sites

Dwie uwagi Heniu! Gdybym miał plany rysunkowe do tego, takie np. 1 : 5 to bym w nast. kolejności to sobie posklejał, bo ten samolocik piękny jest bezdyskusyjnie. Po drugie: tych "puzzli" wg mnie, jest o 50% za dużo. Np. gęstość żeberek na stateczniku poziomym. Ale się nie znam i może tak to właśnie ma być.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Marku masz racie tych puzzli jest za dużo , gdybym sam opracował ten model i wycinał , wtedy konstrukcja tego modelu byłaby całkiem uproszczona jak Twoja.

Wojtku sypiam normalnie po te siedem godzin a cały dzień układam puzzle , tak to jest z tymi emerytami , a Ty budujesz model i jeszcze musisz na moją emeryturę pracować.

Marek też jest emerytem ale sam na nią pracuje , więc budowa idzie Mu dużo wolniej , jeszcze połowę elementów musi sam wyciąć.

Ja tu piszę a puzzle do układania czekają , więc trzeba się brać za układanie.

Link to comment
Share on other sites

Heniu, moje skromne zdanie na temat tych puzzli jest takie jak kolegi Marka wywal połowę :D  :D  :D  , będziesz miał na drugi model .

Ja w swoim PWS w sterze wysokości mam tylko 5 żeberek z balsy 3mm . 

Link to comment
Share on other sites

Chyba jednak kiedyś spróbuję zabawić się w rysownika na podst. tego:

 

post-16-0-39720700-1490345457_thumb.jpg

 

Jakoś tak samo mi się przypomniało, że to mam, zaglądnąłem, a w środku śliczniutkie plany w skali 1 : 10, stworzone na podst. inwentaryzacji oryginału stojącego w MLP. Wystarczy wszystko powiększyć o 100% i plany 1 : 5 gotowe.

No i policzyłem Heniu te żeberka w stateczniku poziomym. Ilość zgodna z oryginałem, ale ta cała reszta?... W tych PM są wiernie narysowane wszystkie "zegary". Masz Heniu także te plany?

Link to comment
Share on other sites

Radosław masz racje o połowę tych puzzli jest za dużo , ale jest to taka układanka , nie wycinana prze mnie moim ręcznym laserem.

Marku kupiłem te plany , oglądałem i porównywałem ze zdjęciami samolotu i są bardzo nie dokładne , ale ja nie buduje model makiety na zawody , tylko do latania na piknikach i naszym lotnisku.

Ryszardzie model będzie pokryty koverallem , ale częściowo też balsą 2mm.

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.